Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikon D40 alebo Oympus E420???????????????????????????????

dada
dada 2008-09-27 16:27:02+02
Dobry den.. 1. prosim o radu. rozhodujem sa medzi Nikon D40 (so set. objektivom objektívom 18-55mm f/3.5-5.6G II AF-S DX Zoom-Nikkor) a olympusom E420 ( so set. objektivom 17,5 - 45 mm). 2.som zaciatocnicka so zrkadlovkou. odradza ma na NIKONE D40 to ze podporuje anglictinu ale ze vraj je k nemu dodavany navod v slovencine / cestine. chcem sa spytat ci v slovenskom navode to bude vysvetlene nasledovnou formou... napr. vyvazenie bielej - WB ( white balance) je to vysvetlene takymto sposobom???? anglictinu ovladam na mierne pokrocilej urovni, len neviem ci nebudem mat problem s tymi odbornymi terminmi. a takisto aj ovladanie na CD romke.. bude to problem? 3.olympus ma zivy nahlad, mohli by ste mi vysvetlit o co presne ide? je to ako na kompakte ze ked budem fotit, objekt, ktory budem fotit, sa mi zobrazi na LCD obrazovke??? ale ked uz budem fotit NIKONOM D40, kedze nema zivy nahlad, foteny objekt sa mi na obrazovke nezobrazi? ale budem ho uz len vidiet ako odfoteny na LCD s tym napr. ze foteny objekt sa mi uz len zobrazi na LCD obrazovke ako hotovy... nie tak ze ked budem NIKONOM D40 fotit ze budem vidiet skutocne zivy nahlad na obrazovke ako u kompaktoch...???? alebo ten zivy nahlad je uplne nieco ine ... prosim o vysvetlenie v najblizsich rokov urcite neplanujem kupu nejakeho draheho objektivu... cize stale neviem ci ten NIKON D40 alebo Olympus E420... 4.ovladanie ktorej z tychto dvoch zrkadloviek je jednoduchsie? a vhodne pre zaciatocnika s tym ze chcem od zaciatku kvalitnu zrkadlovku ktora robi perfektne fotky...s tym ze si nebudem hlavu nejak lamat nad jej funkciami a ovladanim? 5.je olympus nekvalitny? nerobi pekne fotky? obsahuje tiez zakladne rezimy ako cierno biely, sepiovy? a NIKON D40 tiez te zakladne rezimy??? 6.este keby ste mi napisali podstatne vyhody a taktiez nevyhody oboch fotoaparatov... a nejake zakladne info ktorych sa budem uz drzat pri kupe a budem pevne rohodnuta pre kupu jednej z tychto dvoch zrkadloviek... Dakujem za vsetky info... ak by sadalo prosim o co najskorsie zaslatie tych info lebo uz by som ho rada co najskor objednala :) s pozdravom Dada
 
Matthew
2008-10-05 22:14:09+02
Mila Dada, tieto megapixelove veci TERAZ fakt vobec neries... Som zaciatocnik a mam D40 a je mi po cca 1000 zaberoch uplne jasne, ze neskor dokazem s tymto telom robit o niekolko urovni lepsie fotky ako teraz a urcite ho budem aj v buducnosti pouzivat ako zalozny fotak. D40 je lahka, mala, lacna a je to ZABAVA s nou fotit! Nikonacka ergonomia menu a taka ´ladnost´ ovladania je SPICKA. Poradim Ti (ja, zelenac :-)), zober ten set s 18-55 (alebo ak mas viac peniazkov tak zober len telo a k tomu VYBORNY 18-200 VR) plus nejaky ten stativ a URCITE nezabudni na blesk (SB 400). A potom fot a fot a fot a citaj a citaj a skusaj a skusaj. D60 tiez neries, radsej usetri a akom som pisal, zadovaz si za tie lowe radsej blesk a/alebo stativ, ide o to naucit sa fotit v roznych situaciach. A to co bude dalej, na to uz prides sama :-)
 
dada
2008-10-05 22:41:05+02
príspevok od: Matthew
Mila Dada, tieto megapixelove veci TERAZ fakt vobec neries... Som zaciatocnik a mam D40 a je mi po cca 1000 zaberoch uplne jasne, ze neskor dokazem s tymto telom robit o niekolko urovni lepsie fotky ako teraz a urcite ho budem aj v buducnosti pouzivat ako zalozny fotak. D40 je lahka, mala, lacna a je to ZABAVA s nou fotit! Nikonacka ergonomia menu a taka ´ladnost´ ovladania je SPICKA. Poradim Ti (ja, zelenac :-)), zober ten set s 18-55 (alebo ak mas viac peniazkov tak zober len telo a k tomu VYBORNY 18-200 VR) plus nejaky ten stativ a URCITE nezabudni na blesk (SB 400). A potom fot a fot a fot a citaj a citaj a skusaj a skusaj. D60 tiez neries, radsej usetri a akom som pisal, zadovaz si za tie lowe radsej blesk a/alebo stativ, ide o to naucit sa fotit v roznych situaciach. A to co bude dalej, na to uz prides sama :-)
ok, ok nebudem tie pixely uz riesit... je to zrejme aj tak len marketingovy tah:)

a s manualom to bolo teda v pohode? uz mi to bolo napisane ale kedze mate konkretne vy D40 tak sa este spytam :) mozno mi poviete presnejsie...

aj tak diky vsetkym za nazory !!!!!!
 
mrkeff
2008-10-05 23:10:05+02
S manuálom absolútne v pohode, slovenčina v menu mi vôbec nechýba, vystačím aj s mojou kuchynskou angličtinou. Teraz vyšla nejaká nová kniha, konkrétne pre D40
http://www.martinus.sk/?uItem=53247
možno by pomohla. Inak, ako tuhý začiatočník sa plne stotožnujem v Matthewom, fotiť s D40-tkou je naozaj zábava.
 
Matthew
2008-10-05 23:31:44+02
to Dada: cesky manual na D40 mam, nejakych 10MB v .PDF, takze Ti ho mozem poslat. A fakt dobre veci pise ujo Ken na http://www.kenrockwell.com/nikon/d40.htm

to mrkeff: dikes za tip, ta kniha moze stat za to! Osobna skusenost, ci si sa k nej tej infosle ZATIAL len dosurfoval?
 
mrkeff
2008-10-05 23:38:28+02
Len dosurfoval, ale predajňa martinusu je u nás v meste, pôjdem tam mrknúť, či ju nemajú na pulte.
 
cukrovic
2008-10-06 00:32:49+02
milá Dada ber jednoznačne olympus!uplne vazne
 
viking81
2008-10-06 09:04:13+02
ber jednoznacne ten nikon :-) robim s elektrom...aj s fotakmi..vecsina reklamacii co mame tak je znacka olympus, alebo najnovsie samsung...co vecsina...vsetky :-)
p.s.: to len ako jeden z dalsich dovodov preco nikon ;-)
 
Matthew
2008-10-06 16:46:24+02
Ak nechces v zaciatocnickych casoch investovat vyssiu sumu do kvalitnejsieho skla, tak znacka teraz nehra az taku superdolezitu ulohu. URCITE sa ale obhliadni okolo seba a spocitaj s akymi znackami foti viac Tvojich kamosiek, kamosov a znamych a tu znacku si vyber. Ide o vymenu informacii, skusenosti atd...velmi dolezita vec. A ked sa nebudes vediet rozhodnut ani po takomto vyskume, tak proste...zober Nikon! :-)
 
viking81
2008-10-06 22:54:53+02
podla mna ked to zoberie odkialkolvek tam vide cokolvek ine ako olympus...jedine ze by robila prieskum medzi mejitelmi superlacnych 8mpix digitalov od olympu alebo samsungu :)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()