Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

canon 70-200mm IS

triplexko
2008-10-07 07:32:16+02
Chcel by som niekho porosit, kto ma tento objektiv, či mi vie povedať na čo su tie vypinače na objektíve. Nedostal som návod tak sa neviem ktomu dopracovať. zaujima ma ten posledný. Je to stabilizácia obrazu v dvoch polohách 1 a 2.. ... co to je? A este by ma zaujimalo ten prvý, to je nejaké zaostrovanie od nejkaých dĺžok. Kedy sa to využíva? Dakujem.
 
bear
- moderator
2008-10-07 07:39:12+02
mode 1 je klasicky stabilizator a mode 2 je panning (stabilizacia len vo vertikalnom smere - vhodne pre panning).
Obmedzenie rozsahu zaostrovania zabezpeci rychlejsie zaostrostrovanie (ak snimas objekty co su dalej ako 3m, nebude hladat zaostrenie blizsie), hodi sa to pri sporte.
 
pe3k
2008-10-07 08:15:09+02
tak tak bear ti to pekne vysvetlil... inak zaujimave je kde si sa dostal k profi objektivu a neviem ani zakladne veci :D neches ho predat..
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-10-07 08:21:02+02
dobreeeeeeeee vlakno :)
 
triplexko
2008-10-07 13:46:50+02
Dakujem za vyssvetlenie.
Pe3k.. kde som ho zohnal? Kupil som ho. Co ty na to? To ta nenapadlo však? Neviem prečo si myslíš, že za to, že som si kupil dobry objektív a neviem na čo su pošahané dva cuplíky, lebo nemám návod tak neviem fotit. Mas dost zaujimavy, ale trosku milný pohlad. Nie?
 
2008-10-07 14:16:22+02
triplexko:
lol :-D :-D :-D pripominas mi jedneho uz nastastie ex-kolegu, PC TECHNIKA!!! dostal firemny externy USB HDD a vyzadoval si navod na pouzivanie :-D :-D :-D


pe3k, daenis:
obcas mam pocit, ze by sa fotaky mali predavat od 18 rokov vyssie. 18 rokov DUSEVNYCH :-D :-D :-D :-D :-D
 
triplexko
2008-10-07 14:21:41+02
och, no dobre, myslim, že sem radsej ani nepisat a nic sa nepytat.. nechapem na čo potom funguje tento portal..
 
2008-10-07 14:48:10+02
príspevok od: triplexko
och, no dobre, myslim, že sem radsej ani nepisat a nic sa nepytat.. nechapem na čo potom funguje tento portal..
portal funguje pre ludi, ktori sa chcu rozvijat vo fotografovani ;)

ty si len lenivy hladat a skusat. a teraz ma v pohode napadni. pravda sa totizto zle pocuva, ze?

ps: 10sekund a odpoved na obe otazky: http://www.fotografovani.cz/art/forec_prislus/rom_cansig70_200.html
 
javelin
2008-10-07 15:21:27+02
Triplexko sa rad našíva aj do debát do ktorých ho je hovno....že moj pekný a potom sa spýta na niečo z čoho je všetkým dost jasné povedzme že veľa...Inak jeho fotky napovedajú dosť.....
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-10-07 15:27:34+02
Moji zakaznici sa ma bezne pytaju na funkciu tohto prepinaca. K objektivom vacsinou nieje navod v slovencine. Objektivy so stabilizatorom su lacnejsie, nez kedykolvek predtym a su pristupnejsie aj amaterom, ktori nemaju take skusenosti a znalosti. Poznal som profifotografov, ktori neovladali aj niektore zakladne funkcie svojich fotoaparatov. Ked tu slusne poradime triplexkovi, budu mat z toho uzitok aj ini, ktori sa rozhoduju pre objektiv z IS alebo maju napriklad starsi objektiv s jednofunkcnym stabilizatorom a pri panningu im to robi problem a mozno ani netusia, ze nova generacia objektivov funguje v dvoch rezimoch. Teraz mozno trochu zopakujem beerove vysvetlenie.
Rezim 1 (oznacovany aj ako normal) je urceny pre fotografovanie beznych motivov, nepohyblivych alebo len malo sa hybucich, cize krajina, architektura, portret, deticky...
Rezim 2 (active) je urceny pre snimanie pohybu, ked sa objekt pohybuje priblizne rovnobezne s rovinou snimaca (bezec, auto, lietadlo... sprava dolava, zlava doprava...), starsia generacia stabilizatorov mala tendenciu pri sledovani objektu ´poskakovat´ pretoze si mylili ziadany pohyb objektivom s traenim ruk, co sa prejavilo spominanym poskakovanim. Ak sa objektiv prepne do aktivneho rezimu, fotograf mu da najavo, ze bude pocas zaostrovania/exponovania pohybovat objektivom (najcastejsie v horizontalnom smere).
Triplexko, vela upechov pri foteni vydarenym L-kovym sklom.
 
dedo Milan
2008-10-07 15:37:15+02
Chlapci, možno ak by sa pri takýchto otázkach dotyčný poslal rovno na ´google´ a neatakoval nijakými invektívmi a poznámkami, skôr by sa ľudia na tomto portály rozvíjali a učili. Nikdy neviete na koho narazíte. Akože ľudia sú rôzni, jedni vzťahovační, iní menej. Takáto cesta vylúči množstvo urazených a dotknutých ľudí. Na druhej strane chápem, že niekedy to zvádza pichnúť. Radšej jedovatú slinu vypľujem, nikoho poznámkou neponížim a vlastne ušetrím si prácu, lebo nereagujem a nič nenapíšem.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2008-10-07 15:37:21+02
Z mojej strany to bola cista zavist.. Tiez by som chcel prist iba tak do obchodu bez toho aby som si prestudoval a Xkrat neporovnaval s alternativami nieco o predmete za niekolko desiatok tisic v style
´Ľala toto tu mi dajte´.. :)
 
javelin
2008-10-07 16:04:53+02
Ja som kupoval Tamron 70-200 /2,8 v podstate za pár halierov a da sa povedat ze som sa rozhodoval mesiac.Sigma-Tamron, Tamron-Sigma asi to poznáme všetci stredne majetný s rodinami...Ked som ho však vzal do ruk vedel som presne čo držím...
 
quintes
2008-10-07 16:55:31+02
a ja ked som ho zobral do ruky v dvanastich, tiez som nevedel naco to je, ale ked ho zoberiem teraz... Ľaľa, a musela byť svadba...
 
javelin
2008-10-07 17:34:37+02
A ja som matne tušil už v dvanástich čo držim, ibaže ten Tamron je máličko väčší....
 
2008-10-07 17:40:08+02
príspevok od: quintes
a ja ked som ho zobral do ruky v dvanastich, tiez som nevedel naco to je, ale ked ho zoberiem teraz... Ľaľa, a musela byť svadba...
quintes, tebe to neukazal taky postarsi ujo?
za mnou dosiel s cukrikom a povedal, ze ahoj chlapce, pod, ukazem ti prekvapko... ;)
 
quintes
2008-10-07 17:51:42+02
:-)))
 
speedo
2015-08-12 23:02:39+02
Dobrý deň, chcel by som sa Vás tu opýtať, že či máte s niečím takýmto skúsenosti. Mám Canon 70-200mm f/2.8L a na fotografii hlavne vyznačeným červeným krúžkom sa nachádza ako keby pixelizácia. Foto originál. Čím to je? Clona f/8. Ďakujem.
 
PeCh
2015-08-13 11:03:38+02
príspevok od: speedo
Dobrý deň, chcel by som sa Vás tu opýtať, že či máte s niečím takýmto skúsenosti. Mám Canon 70-200mm f/2.8L a na fotografii hlavne vyznačeným červeným krúžkom sa nachádza ako keby pixelizácia. Foto originál. Čím to je? Clona f/8. Ďakujem.
Fotka je príliš zmenšená, aby sa na nej dalo niečo vyskúmať.
 
Martin P
2015-08-13 14:38:57+02
príspevok od: PeCh
Fotka je príliš zmenšená, aby sa na nej dalo niečo vyskúmať.
pardon za like
ale fotku si treba stiahnut a potom otvorit napr v ps a potom je vidiet vsetko ma to pri 300 dpi 30x46cm a tam uz je vidiet vsetko aj tie atmosfericke tepelne vibracie - chvenie vzduchu tepelne podrobnejesie som to rozobral v inom vlakne s tou istou fotkou od toho isteho opytovaca
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()