Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Štúdiový blesk Walimex 100 Ws

2008-10-14 12:47:29+02
Zdravím, po experimentoch so stavebnými halogénmi som sa rozhodol kúpiť si mini set štúdiového blesku Walimex CY 100 Ws + stojam + dáždnik. Nemám ale predstavu o svietivosti. Potrebujem to na nasvietenie, učenie sa portrétov (k tomu dokúpim malý 40 Ws blesk do bežnej objímky na stolnej lampe na svietenie pozadia a pod). Bude to dosť na nasvietenie v bežnej obývačke? Systémový blesk ktorý mám pri svetelnosti 20 odpálený o strop mi nasvieti celú izbu dostatočne, tento blesk to bude zvládať? Sorry za možno hlúpe otázky, ale nemám s tým žiadne skúsenosti. Napr. 2x500W halogény odrážané o strop nestačia, svetla je málo oproti syst. blesku.
 
2008-10-14 12:55:36+02
nebude to malo tych 100 ws? by som sa ja chcem este spytat , a este ohladom toho 40 ws blesku na to pozadie mozes poslat daky link ze co to stoji atd? dik
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-10-14 12:56:13+02
No je to hodne slabe, takyto vykon sa pouziva pri ´pasovkach´, ked niekomu fotis torzo. Na celu postavu treba aspon 250-ky. Budes velmi limitovany, najma ak by si chcel pouzit dazdnik alebo softbox.
 
2008-10-14 13:20:00+02
príspevok od:
nebude to malo tych 100 ws? by som sa ja chcem este spytat , a este ohladom toho 40 ws blesku na to pozadie mozes poslat daky link ze co to stoji atd? dik
v exteriéri by to mohlo byť málo ale v obývačke 250Ws ( všímaš si že halogény majú 500W !? - kukaj rozdiel vo veličine!! ) pôjdeš asi na minimum s reguláciou výkonu - počítam že pri manuálnom móde - time 1/250 ( maximum ! ) si budeš lámať hlavu ako ísť s DOF dole - teda dole s clonou - ak ju budeš chcieť stiahnuť na ´umeleckých´ 1.8 až 2.4 .-))
 
2008-10-14 15:50:32+02
dík za rady.

svaco: pozri si www.blasklight.sk a svetlá Walimex, hneď prvé je to 40 Ws čo sa skrutkuje do bežnej objímky

ďalšie svetlo je už cenovo dosť vysoko, ale zas je to už 420 Ws. už som relatívne zbytočne vyhodil prachy do tých halogénov, tak nechcem kúpiť zas niečo, čo nebude dobré.

root: neviem, či som pochopil správne. v obývačke bude 250 Ws priveľa? Karol Srnec píše že aspoň 250 Ws na celú postavu, ty zas, že 250 Ws je priveľa, tak neviem. potom 420 by bolo úplne moc, tak neviem.
 
2008-10-14 17:36:50+02
podobne sracky od walimexu som kupil a po 2 dnoch vyhodil.

kup aspon nieco podobne tomuto:
http://blacklight.sk/index.html?pod=/_05-15001.htm
ano, je to drahsie, ale nebudes lutovat ;)
 
2008-10-16 10:51:28+02
JA by somt o na pozadie iba scel obcas ale skorej daco do exterieru len ma to tak napadlo neni to ziadna priorita alebo co len tak som napisal lebo som o tom pocul a tak ze to asi bude slabe som myslel :D
 
martin.haburaj
2008-10-16 13:04:47+02
Ja som asi 2,5 roka fungoval s jedným halogénom zastaveným do softboxu. na portréty poslúžil dobre. I polopostava sa dala ale svetla bolo sakra málo i keď bolo svetlo meter od modelky. No prežil som to. Tvoje riešenie by možno nebolo zlé keby si si povedal že nikam ďalej už nebudeš rásť. Ak by si totiž chcel skúsiť voľačo iné tak zistíš že to zasa nestačí a budeš kupovať zasa iné svetlá.
Takže takto. ak len čo i len trocha uvažuješ že sa tomu chceš venovať i viac ako momentálne tak by som uvažoval o zostave zábleskov.

No riešenie je i postaviť si vlastné zábleskové svetlá
netreba ti nič viac ako halogény ktoré už máš (poslúžia ako pilotné svetlo), softbox (ja som mal ten svoj spravený z kartónovej krabice), a do toho zabuduješ nejaký starý systémový blesk a ideš.no a ešte nejaké prepojovacie kábliky a môžeš fotiť ďalej za relatívne málo peňazí.

Príklad ako som to robil ja ešte v izbe 3x3 metre

http://angrezphoto.com/forum/viewtopic.php?p=524#524
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()