Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikon D 7000 a synchronicácia blesku.

mike111
2014-01-10 19:49:00+01
Zdravím.Neviem si dať rady s D7000 vs blesk.Bol som dnes fotiť v exteriéry, mal som dva externé blesky na stojanoch,jeden metz 50 AF-1 a druhý youngnuo 460 II.Odpaľoval som ich cez riadiacu jednoku v D 7000.Problémy nastali hneď dva, prvý- riadiaca jednotka vôbec nefungovala neodpaľovalo mi blesk (úplne ma ignoroval)tak som skúsil druhú variantu, že som nastavil oba blesky na slave a blýskal som vstavaným bleskom.Oba blesky začali fungovať, dostávame sa k druhému problému a to je, že aj keď oba blesky odpálilo (konečne) a fotka ostala čierna, clona bola nastavená na 1,8 iso na 200 a časy som skúšal rôzne, s rovnakým výsledkom.Jedna z dvadsiatich fotiek bola dobrá.Keď som skúšal riadiacu jednotku doma všetko mi šlo.No vysvetľuj to modelke pri štyroch stupňoch oblečenej v krátkych šatách. Budem vďačný za každú radu.Podotýkam, že som takto v exteriéry fotil prvý krát v interiéry mi to vždy fungovalo.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-01-10 20:05:40+01
1. Ako riadiaca jednotka funguje vstavany blesk. Musi byt nastaveny v commander mode. Blesky musia byt v rezime remote. Nastaveny musi byt rovnaky kanal.
2. Vonku moze byt problem s dosahom. Treba experimentovat s rozostavanim bleskov. Cidla musia byt natocene k fotaku.
3. V tom slave mode funguje ovladanie zableskom. To bude asi tvoj problem. Digitalne fotaky pouzivaju serie meracich predzableskov, ktore odpalia blesky skor ako dojde k expozicii.
 
mike111
2014-01-10 20:39:52+01
príspevok od: Karol Srnec
1. Ako riadiaca jednotka funguje vstavany blesk. Musi byt nastaveny v commander mode. Blesky musia byt v rezime remote. Nastaveny musi byt rovnaky kanal.
2. Vonku moze byt problem s dosahom. Treba experimentovat s rozostavanim bleskov. Cidla musia byt natocene k fotaku.
3. V tom slave mode funguje ovladanie zableskom. To bude asi tvoj problem. Digitalne fotaky pouzivaju serie meracich predzableskov, ktore odpalia blesky skor ako dojde k expozicii.
Blesk som mal nastavený v comander mode, sedela mi aj skupina aj kanál aj tak mi to buď neblýskalo alebo aj keď blyslo fotka bola čierna.Kamarát mi vravel, že to može byť zlá synchronizácia blesk+foťák.Neblyslo mi to ani keď som mal foťák 20 cm od blesku.mohlo to byť spôsobené chladom?Lebo si to neviem vysvetliť bo doma mi to zrazu funguje.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()