Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Stratene fotografie z CF

Michal Piatrov
2014-10-26 15:01:08+01
Zdravim,
dnes som bol rano fotit, pozeram fotky a su tam, potom fotim dalej a pozriem znovu a prve fotky su FUČ... mate s tym niekto skusenosti preco sa to mohlo stat? Skusal som program Recuva ale ten mi ich nedokazal najst poznate ucinejsi program alebo mate nejaku radu?


Dakujem
S pozdravom
Michal
 
Martin Školiak
2014-10-26 15:18:49+01
príspevok od: Michal Piatrov
Zdravim,
dnes som bol rano fotit, pozeram fotky a su tam, potom fotim dalej a pozriem znovu a prve fotky su FUČ... mate s tym niekto skusenosti preco sa to mohlo stat? Skusal som program Recuva ale ten mi ich nedokazal najst poznate ucinejsi program alebo mate nejaku radu?


Dakujem
S pozdravom
Michal
Skús tento, kedysi som niečo omylom vymazal z compact flashky a tento mi pomohol.
http://www.pcinspector.de/smartrecovery/info.htm?language=1
 
total empty
2014-10-26 17:16:27+01
Nero obnova dát z diskou a všetkého cez usb či inak pripojeného.
Problém je , že ani obnovené fotky nemusia byť OK, stane sa že cez nich ide nejaký pás, alebo kocky,proste chyby, takže či ty zato ten čas stojí,občas to robí dlho.Hlavne poškodenné data.
Inak,keď fotíš na kartu, nikdy nemaž nepodarené zábery !!! Dôjde k posunu a prečislovaniu,proste niektoré zábery ti zmiznú,alebo sú na karte ale naraz ich nestiahneš, ale musíš ich dodatočne vyhľadať a tak stiahnúť.
Ja som tieto paradoxi SDHC kariet sledoval už dlhšie a nevedel som prečo to robí, to iste sa stáva aj pri videách.
Ak tam nechaš všetko, všetko aj naraz stiahneš a potom daj kartu sformátovať, ak budeš počas fotenia premazávať,môžu sa ti občas fotky stratiť.
Nie je to pravidlo, ale občas sa to stane, takže na to si daj pozor.
 
obonsky
2014-10-27 13:53:52+01
Ideálne je spraviť image z karty (napr. WinDD), aby sa nepošahala a zachraňovať fotky z neho ... Ja na zachranu používam toto : http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()