Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

cena vs. cena

dzara
2015-06-24 16:20:32+02
Zdravím Vás,

chcem sa spýtať prečo sú na e-shopoch také markantné rozdiely v cenách objektívov.
Mam na mysli že jeden objektív je ne jednotlivých e-shopoch aj oj 300 euro lacnejší/drahší.
Ako sa mam orientovať potom pri kúpe nového skla pretože 300 EUR je dosť veľký rozdiel.Treba sa báť nižšej ceny na úkor kvality? Predsa ak si kúpim niečo nove kvalita sa musí zhodovať

Ďakujem
 
Tibor78
2015-06-24 16:29:58+02
príspevok od: dzara
Zdravím Vás,

chcem sa spýtať prečo sú na e-shopoch také markantné rozdiely v cenách objektívov.
Mam na mysli že jeden objektív je ne jednotlivých e-shopoch aj oj 300 euro lacnejší/drahší.
Ako sa mam orientovať potom pri kúpe nového skla pretože 300 EUR je dosť veľký rozdiel.Treba sa báť nižšej ceny na úkor kvality? Predsa ak si kúpim niečo nove kvalita sa musí zhodovať

Ďakujem
Normalka, co je u jedneho lacnejsie, je u druheho drahsie.Ved pouzivaj heureku, aby si videl kde je to lacnejsie.Zase z barsakeho eshopu by som nekupoval hl.kvoli pripadnej reklamacii.
 
dzara
2015-06-24 16:40:52+02
príspevok od: Tibor78
Normalka, co je u jedneho lacnejsie, je u druheho drahsie.Ved pouzivaj heureku, aby si videl kde je to lacnejsie.Zase z barsakeho eshopu by som nekupoval hl.kvoli pripadnej reklamacii.
sak janacka heureku pouzivam na vsetko.Len mi nejde do hlavy ze si niekto kupi objektiv za 480e ked na inej stranke ho ma 300e.V dnesnej dobe internetu sa cudujem ze neskrachuju
 
blahoslav J B Art
2015-06-24 16:50:04+02
príspevok od: dzara
sak janacka heureku pouzivam na vsetko.Len mi nejde do hlavy ze si niekto kupi objektiv za 480e ked na inej stranke ho ma 300e.V dnesnej dobe internetu sa cudujem ze neskrachuju
pri objektivoch je rozdiel v cene 300 eur ... pri niektorych CT-ckach byva rozdiel v cene aj vyse miliona eur
 
mirosz
2015-06-24 18:14:05+02
príspevok od: dzara
sak janacka heureku pouzivam na vsetko.Len mi nejde do hlavy ze si niekto kupi objektiv za 480e ked na inej stranke ho ma 300e.V dnesnej dobe internetu sa cudujem ze neskrachuju
niekedy takto eshopy predavaju aj napr. vratene kusy, abo otvorene balenia...preto moze byt cena na heureke nizsia. Treba to len dobre prestudovat. Ale niekedy za tym moze byt aj zly popis objektivu. Nie je tamron 70-300 ako tamron 70-300
 
mllpo
2015-06-24 20:42:44+02
a niektoré e-shopy uvádzajú ceny bez DPH, aby ich cenové porovnávače uvádzali na horných priečkach...
 
RasťoS
2015-06-24 21:08:08+02
Myslím, že je to aj tým, že niektoré e-shopy majú tak veľa položiek, že proste nemusia na všetkom zarobiť, stačí, že ich vypľuje na heureke. Taktiež s cenami bežne pohybujú. Ja som takto kúpil objektív, ktorý všade inde stál okolo 850€ za cca. 700€ a hneď po objednávke v dotyčnom obchode vyskočila cena. A nebol to žiadny vystavovaný kúsok.
 
tomis.ales
2015-06-24 21:37:20+02
príspevok od: RasťoS
Myslím, že je to aj tým, že niektoré e-shopy majú tak veľa položiek, že proste nemusia na všetkom zarobiť, stačí, že ich vypľuje na heureke. Taktiež s cenami bežne pohybujú. Ja som takto kúpil objektív, ktorý všade inde stál okolo 850€ za cca. 700€ a hneď po objednávke v dotyčnom obchode vyskočila cena. A nebol to žiadny vystavovaný kúsok.
Aj ja si tak myslim. Maju tolko poloziek, ze ani nevedia skutocnu cenu a listing im vypluje nejaky automat.

Tiez som par krat takto dobre nakupil, hned na to zdvihli cenu Raz som ale nasiel sigmu 300mm f/2.8 ex dg hsm apo za 1100€. Hned som ju objednal, ale dosla mi vynaliezava odpoved.
Tento model sa uz nevyraba (blbost samozrejme) ale mame namiesto neho tento. sigma 300mm f/2.8 dg apo hsm za 2400€. Vtedy som sa na to vykaslal, lebo som ten objektiv v skutocnosti ani nechcel, ale dnes by som sa nedal a bral by som objednavku tak, ako ju berie zakon
 
JSP070
2015-06-25 08:22:55+02
príspevok od: Tibor78
Normalka, co je u jedneho lacnejsie, je u druheho drahsie.Ved pouzivaj heureku, aby si videl kde je to lacnejsie.Zase z barsakeho eshopu by som nekupoval hl.kvoli pripadnej reklamacii.
Ono je dolezite aky je to eshop. Kupoval som teraz Tamron a na niektorych eshopoch bol o 15% lacnejsi ako je bezna cena. Najnizsiu cenu mal madarsky eshop, ktory nemal dobre hodnotenie, nemal by som 5 rocnu zaruku etc. Kupil som za plnu cenu od seriozneho oficialneho predajcu. 50€ mi za potencialne problemy nestoji.
 
Roman Point
2015-06-25 09:29:38+02
príspevok od: blahoslav J B Art
pri objektivoch je rozdiel v cene 300 eur ... pri niektorych CT-ckach byva rozdiel v cene aj vyse miliona eur
Do každej témy vložis vetu "CT-čko" ?
 
blahoslav J B Art
2015-06-25 15:59:09+02
príspevok od: Roman Point
Do každej témy vložis vetu "CT-čko" ?
to len pre porovnanie, kedze je to vseobecne znama vec ... a ludia radsej riesia nepodstatne veci ako rozdiel v cene na nejakych eshopoch, ci bazosi, alebo medzi znackami fotakov, kde ide len o par supov, namiesto podstatnych veci ako je kazdodenne okradanie ludi politikmi, kde ide o miliony
 
Tibor78
2015-06-25 16:41:45+02
príspevok od: blahoslav J B Art
to len pre porovnanie, kedze je to vseobecne znama vec ... a ludia radsej riesia nepodstatne veci ako rozdiel v cene na nejakych eshopoch, ci bazosi, alebo medzi znackami fotakov, kde ide len o par supov, namiesto podstatnych veci ako je kazdodenne okradanie ludi politikmi, kde ide o miliony
Pre neho je to urcite podstatne...
 
blahoslav J B Art
2015-06-25 17:04:36+02
príspevok od: Tibor78
Pre neho je to urcite podstatne...
tak tomu verim, ze pre Pasku je to podstatne ... predsa len, milion eur v keseni je milion eur
 
seifi
2015-06-25 20:57:13+02
príspevok od: blahoslav J B Art
tak tomu verim, ze pre Pasku je to podstatne ... predsa len, milion eur v keseni je milion eur
máš moju podporu, minule tu ktosi, že politika sem nepatrí, lebo ... asi si mládež myslí, že toto tak bude večne; politiku berú ako špinavú vec, štítia sa jej, a myslia si, že keď o nej nebudú debatiť, tak vo veselosti a hravosti docupotajú to dôchodku, ... to sú tie WS manažérske a majú výsledky, nerieš to, nemáš na to dosah, teš sa z denných radosti, to sú nepodstatné veci, to riešia väčšie hlavy, ty sa započúvaj do reklamy na persil a mydlo a bežkaj s deťmi na zmrzlinku ... asi tak... takže správne to CT-éčko
 
dzara
2015-06-26 13:57:15+02
príspevok od: seifi
máš moju podporu, minule tu ktosi, že politika sem nepatrí, lebo ... asi si mládež myslí, že toto tak bude večne; politiku berú ako špinavú vec, štítia sa jej, a myslia si, že keď o nej nebudú debatiť, tak vo veselosti a hravosti docupotajú to dôchodku, ... to sú tie WS manažérske a majú výsledky, nerieš to, nemáš na to dosah, teš sa z denných radosti, to sú nepodstatné veci, to riešia väčšie hlavy, ty sa započúvaj do reklamy na persil a mydlo a bežkaj s deťmi na zmrzlinku ... asi tak... takže správne to CT-éčko
Hovori ti nieco pliest si hrusky s jablkami? Prva narazka na CT-cka bola skor ironicka poznamka s humornym podtextom.
Nedvrdim ze nemas pravdu ale tvoja poznamka co sa tyka prispevku je trapna a svoj mindrak si ventiluj na forach tomu zameranych
BTW: byt na mne uz mas ban!




 
seifi
2015-06-26 14:26:53+02
príspevok od: dzara
Hovori ti nieco pliest si hrusky s jablkami? Prva narazka na CT-cka bola skor ironicka poznamka s humornym podtextom.
Nedvrdim ze nemas pravdu ale tvoja poznamka co sa tyka prispevku je trapna a svoj mindrak si ventiluj na forach tomu zameranych
BTW: byt na mne uz mas ban!




a vôbec som ťa nepochopil, a ani som nereagoval na tvoj príspevok; nejde vyjadriť podporu inému diskutujúcemu ? to triediš a vyhodnocuješ odpovede a nevieš čo s mojim ? dobré svetlo a pekný víkend
 
alkaline
2015-06-28 10:41:02+02
...je ale treba rešpektovať...
...že sem človek chodí kvôli denným radostiam...
...aj keď to slovíčko cena...
...je tiež fotograficky nekorektné...

 
Fatty
2015-06-28 11:21:05+02
príspevok od: alkaline
...je ale treba rešpektovať...
...že sem človek chodí kvôli denným radostiam...
...aj keď to slovíčko cena...
...je tiež fotograficky nekorektné...

...ou ou oooouuuuu...
...blaaa bla blaaaaa...
...a ešte akúsi mudrlantskú...
...poznámočku na záver...
 
alkaline
2015-06-28 11:53:18+02
príspevok od: Fatty
...ou ou oooouuuuu...
...blaaa bla blaaaaa...
...a ešte akúsi mudrlantskú...
...poznámočku na záver...
...tak sme sa chlapca pýtali...


 
blahoslav J B Art
2015-06-28 12:45:09+02
príspevok od: shaggy
Keď človek vidí tvoj príspevok,
tak je aj rád, že neplatí za ephoto, lebo to tu ide dolu vodou.
Okrem toho, že je to tu plné xenofóbnych hlupákov (ktorí sa sami neštítia kradnúť, napríklad Photoshop, však?), tak to absolútne nesúvisí s otázkou. Ale čo, veď adminom je to aj tak jedno, tak ako sú im ukradnuté chyby na webe.
Sa ešte čudujem, že niekto za to platí.
sa cudujem, ak inym vycitas, ze pisu v komentoch o veciach, ktore nesuvisia s otazkou, ale sam pises od veci a k teme ani jedine slovo ... to je ako vodu kazat a vodku pit

ale k veci ... uz som pisal, ze podla mna zaoberat sa roznymi cenami v eshopoch nema zmysel, ani upozornovat predavajucich na bazosi, ze pozaduju za fototechniku vysoku cenu ... lebo ide o prkotiny

ja vlastnim momentalne fotak Olympus E-M10, objektivy Olympus 12mm/2 a 45mm/1.8, Panasonic 20mm/1.7 a 45-150mm/4-5.6 ... vsetko som to kupoval ako pouzite na Ebayi
najskor som si pozrel aktualne ceny novych veci na nete, potom sumar, za kolko sa to predava pouzite na Ebayi a podla toho som drazil
naposledy som kupil novu fototechniku z obchodu v roku 2004, odvtedy len pouzivanu
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()