Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Macro zostava

jm01
jm01 2008-12-18 18:01:25+01
Po novom roku, február-marec by som rád kúpil novú zostavu. Budem fotiť 99% macro a od toho sa odvíja všetko. Mám dilemu Nikkor 105/2,8VR + D90, alebo Canon 40D + Canon 100mm/2,8macro USM. Je mi jasné, že chybu neurobím ani v jednom. Skôr do budúcnosti ak by som chcel macroblesk + nejaké príslušenstvo. Vychádza mi skôr Nikon, teraz. Ďakujem za rady, alebo aj nové doporučenia. Už keď niečo kúpim tak to bude nadlho. reagovať
 
Manny357
2009-06-01 18:25:03+02
príspevok od: Karol Srnec
Stabilizator pri makre nema prakticky ziaden ucinok, funguje len pri beznom pouziti, napr. pri portretoch.
ja s tym fotim aj portrety ale minule som napriklad fotil chrobacikov v dost ukrutnych pozach a tak som bol skrceny divne ze sa mi triasli ruky a vsetko proste som to nedokazal uz v tom krci udrzat. Tam by sa mi hodil aj na macro...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-06-01 18:52:48+02
príspevok od: Manny357
ja s tym fotim aj portrety ale minule som napriklad fotil chrobacikov v dost ukrutnych pozach a tak som bol skrceny divne ze sa mi triasli ruky a vsetko proste som to nedokazal uz v tom krci udrzat. Tam by sa mi hodil aj na macro...
Problem je v tom, ze aj keby stabilizator fungoval na 150% a udrzal si v ruke aj sekundu, stabilizator nedokaze korigovat tvoj pohyb dopredu-dozadu. Pri hlbke ostrosti, castokrat okolo milimetra, je to problem. Nepomoze ti ani dosvietenie makrobleskom aj ked mozes viac prisclonit. Rezavo ostru fotku dostanes len so stativom.
 
Manny357
2009-06-01 19:37:48+02
príspevok od: Karol Srnec
Problem je v tom, ze aj keby stabilizator fungoval na 150% a udrzal si v ruke aj sekundu, stabilizator nedokaze korigovat tvoj pohyb dopredu-dozadu. Pri hlbke ostrosti, castokrat okolo milimetra, je to problem. Nepomoze ti ani dosvietenie makrobleskom aj ked mozes viac prisclonit. Rezavo ostru fotku dostanes len so stativom.
to je mi jasne, stativ sa neda nahradit stabilizaciou. Ale boli situacie kedy by sa mi zisiel ten stabilizator. Aspon som si to hovoril :) mozno keby ho mam tam na mieste tak by som hned videl ci to je lepsie alebo to je zbitocne.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()