Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Reverse Macro

sankiakis
sankiakis ocenenie redakciou 2009-01-20 20:40:32+01
Moze mi to niekto vysvetlit? NIeco som googlil ale potreboval by som to nejako polopatisticky-podrobne vysvetlit:) dakujem
 
2009-01-23 19:48:32+01
skús definovať pojem ´dobrá cena´...aby si to niekto nevysvetlil zle :)
 
mayko
2009-01-23 20:06:30+01
Pojem dobrej ceny 40d od ruky je pre mna cena novej 450d. Ani trocha nie som narocny:D
 
2009-01-23 20:49:43+01
príspevok od: mayko
Pojem dobrej ceny 40d od ruky je pre mna cena novej 450d. Ani trocha nie som narocny:D
to číní asi 200€ rozdiel oproti novej :) keď sa neobmedzíš len na SVK, tak myslím, že to je reálne...
 
mayko
2009-01-23 21:02:21+01
príspevok od:
to číní asi 200€ rozdiel oproti novej :) keď sa neobmedzíš len na SVK, tak myslím, že to je reálne...
Ok, nebudem otravovat teraz, uz som aj tak dost offtopic. Pockam do jari a uvidim...potom zacnem flameovat na fore ze aky max pocet moze mat nacvakany, aby bola plne funkcna a podobne kecy. Zatial dakujem.
 
paldixy
2009-06-09 12:52:10+02
Chcem kúpiť reverzný krúžok M42/52 ak to dobre chápem.Mám tu však jeden problém.Chcem to použiť na digitálnu zrkadlovku Olympus E-520.Na tom mám reukciu Olympus/M42.Ak chcem použiť ten reverzný krúžok,musím ho namontovať na moju redukciu a potom opačne teda reverzne objektív so závitom 52 mm.To sú teda 2 ľúdovo povedané kolieska.Dá sa vôbec ručne dokonale zaostriť objekt na výslednú ostrosť? Má s tým niekto nejakú skúsenosť? Vopred vďaka.
 
maciakba
2010-03-03 19:17:55+01
príspevok od: sankiakis
Nu, skusal som to, len tak ze som objektiv drzal rukov ale dosiahol som len rozmazane nic:) kde je problem? uniklo mi nieco podstatne?
inak ak chem fotit len technikou recerzny objektiv na bajonet tak je tam nejaky trik ako nastavim clonu pri novych objektivoch? (teda okrem toho ze ju budem drzat prstom) pretoze stare sa jednoducho daju manualne nastavit na urcitu clonu ale co s novymi aby nebola stale clona zavreta
 
rbr69
2010-03-03 20:03:03+01
príspevok od: maciakba
inak ak chem fotit len technikou recerzny objektiv na bajonet tak je tam nejaky trik ako nastavim clonu pri novych objektivoch? (teda okrem toho ze ju budem drzat prstom) pretoze stare sa jednoducho daju manualne nastavit na urcitu clonu ale co s novymi aby nebola stale clona zavreta
mam reverz kruzok eos/58mm, ale fotis takto na odclonenu dieru ... potom je este moznost kupit spojovaci kruzok/redukciu a urobit reverz druhym objektivom
pozri
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370331441307&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

skus napisat tomatitovi (Tomas Rak) ten by ti 100% vedel poradit http://tomatito.sk/zaujimavosti/moj-fotoaparat/ maval tu kedysi v galerii makra pavukov fotene tusim setak + reverzne dalsi objektiv, mal to tam aj opisane pekne, bohuzial sa tiez stiahol do uzadia :( skus ho priamo kontaktovat
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()