Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

externy blesk a dialkova spust?

tom-cat
tom-cat 2009-02-12 23:52:23+01
mam fotak Fujifilm FinePix S100fs a rad by som si dokupil externy blesk... chcem sa spytat, ze ci mi nan pasuju blesky aj od inych vyrobcov(napr. CANON, NIKON a pod.)??? su tie sane na blesk univerzalne? a uz ked som pri tom, podobna este jedna otazka... ako je to na fuji s dialkovou spustou? ako sa to zapaja??? tiez je to kompatibilne so vsetkymi znackami? ci ked mam Canon, tak len Canon vyrobky??? prepacte, som zaciatocnik a nevyznam sa v tom... pls poradte vopred DAKUJEM :o)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-06 19:21:03+01
príspevok od: mmonizak1
Ahoj Karol , potrbujem tentoraz poradit z bleskom , radil si mi ohladne teleobjektívou ktorý je ten najlepsí a kedze zvítazil asi ten tamron 150-600 tak setrím , nan. Ale teraz k veci , pred týzdnom som fotila synovu stuzkovú a s interným bleskom to sice nedopadlo az tak zle a co to sa dalo pekne dotiahnut v softe ako napr, cervené oci a vybielene kosele , predsa to neni ono, a za dverami je svadba sesternice a ta ma poziadala o fotenie celej svadby aj predsvadby a tam uz asi externý blesk nepostací kedze si profi fotografa objednávat nebude , takze potrebujem kupit externý blesk , viem ze nikon je nikon ale zase tá cena, som sa rozhodla nieco lacnejsie a nasla som Yongnuo YN-560, problém je ze niekde sa píse ze pre nikon , niekde pre canon ale vsade dole je napísane ze je to standardne pre vsetky znacky mimo sony a minoltu , ja hlavne potrebujem vediet ci ten blesk má rovnaké sánky ako na nikon tak na canon , alebo sa treba naozaj zamerat aby tam bolo naozaj napísané ze je konkretne na nikon , ja mám d7000 , vdaka za odpoved aj radu
YN-560 rozhodne nie je blesk pre taba. Vyzera ako moderny systemovy blek, ale len sa tak tvari. Zablesk je zablesk a tak na fotke nevidis, ci je to YN alebo original. Ale ty urcite, bez skusnosti, nenafotis svadbu s manualnym bleskom.
Opat mam velku nechut radit niekomu, kto sa pusta, bez skusenosti a vybavenia, do tak zodpovedneho zanru akym je svadobna fotka.
CI ti fotenie schavlujem alebo nie, YN nije je blesk s ktorym mozes bez skusenosti fotit svadbu. Pouzity NIkon, kludne SB-600, SB-800.
 
mmonizak1
2015-12-06 19:40:17+01
príspevok od: Karol Srnec
YN-560 rozhodne nie je blesk pre taba. Vyzera ako moderny systemovy blek, ale len sa tak tvari. Zablesk je zablesk a tak na fotke nevidis, ci je to YN alebo original. Ale ty urcite, bez skusnosti, nenafotis svadbu s manualnym bleskom.
Opat mam velku nechut radit niekomu, kto sa pusta, bez skusenosti a vybavenia, do tak zodpovedneho zanru akym je svadobna fotka.
CI ti fotenie schavlujem alebo nie, YN nije je blesk s ktorym mozes bez skusenosti fotit svadbu. Pouzity NIkon, kludne SB-600, SB-800.
no svadbu som uz fotila zhodou okolnosti bratovi sesternice ale vtedy som mala len d3000 a externý blesk a povedali ze fotky boli lepsie ako od tej co ju tam mali , takze asi by som si dala zálezat , ale k tomu blesku , preco vlastne nie ? je na nom nieco zlozitejsie ako na tých nikonoch , alebo sa nieco na nom zlozitejsie nastavuje? kedysi dávno smo fotievala s externými bleskami ale to bolo este na starých fotákoch . kazdopádne na cvik a ucenie mám asi dva mesiace ako s tým fungovat a kedze mi veria budem musiet do vtedy zamakat . A ten sb-700 je aký?
 
Krtko fotografom
2015-12-07 07:38:16+01
príspevok od: mmonizak1
no svadbu som uz fotila zhodou okolnosti bratovi sesternice ale vtedy som mala len d3000 a externý blesk a povedali ze fotky boli lepsie ako od tej co ju tam mali , takze asi by som si dala zálezat , ale k tomu blesku , preco vlastne nie ? je na nom nieco zlozitejsie ako na tých nikonoch , alebo sa nieco na nom zlozitejsie nastavuje? kedysi dávno smo fotievala s externými bleskami ale to bolo este na starých fotákoch . kazdopádne na cvik a ucenie mám asi dva mesiace ako s tým fungovat a kedze mi veria budem musiet do vtedy zamakat . A ten sb-700 je aký?
Kup si YN-568EX, a budes velmi spokojna. Dokaze vsetko, co Nikon blesky, a je dokonca aj vykonnejsi.
 
mmonizak1
2015-12-07 15:07:15+01
No teraz som v rozpakoch neviem stale preco nie ten 565 ci je tam zlozitejsie ovladanie a nastavovanie alebo tefa preco nie . Isla by som aj na.ten nikon ako.som.citala ta 900 ma zlozitejsie ovladanie ako trebars aj ta 700 ale stale som.sa nikde nedocitala roky vyroby len to ze ta 700 je nastupca 900. Vcera som.vecera dokonca vydrazila 800 za necelych 200 e ale muselo.sa.to.zrusit lebo.ten.clovek.primal platby len cez nemecku banku nie cez paypal a tam neni zaruka.ani na.tovar ani vrayenie penazi. A hlavne nechcela.som ist az do takych extremnych cenovych vysin kedze blesk budem pouzivat obcasne len. Ta svadba je vyzva a nechcem daco domrvit a musim.sa s tym zohrat aby som.vedela co s tym
 
duroslav
2015-12-07 15:26:06+01
príspevok od: mmonizak1
No teraz som v rozpakoch neviem stale preco nie ten 565 ci je tam zlozitejsie ovladanie a nastavovanie alebo tefa preco nie . Isla by som aj na.ten nikon ako.som.citala ta 900 ma zlozitejsie ovladanie ako trebars aj ta 700 ale stale som.sa nikde nedocitala roky vyroby len to ze ta 700 je nastupca 900. Vcera som.vecera dokonca vydrazila 800 za necelych 200 e ale muselo.sa.to.zrusit lebo.ten.clovek.primal platby len cez nemecku banku nie cez paypal a tam neni zaruka.ani na.tovar ani vrayenie penazi. A hlavne nechcela.som ist az do takych extremnych cenovych vysin kedze blesk budem pouzivat obcasne len. Ta svadba je vyzva a nechcem daco domrvit a musim.sa s tym zohrat aby som.vedela co s tym
SB-700 je nástupca SB-600
Nástupcom SB-900 je SB-910
YN-560 preto nie, lebo fotiť reportáž s bleskom bez TTL je dosť vopruz.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-07 15:32:48+01
príspevok od: mmonizak1
no svadbu som uz fotila zhodou okolnosti bratovi sesternice ale vtedy som mala len d3000 a externý blesk a povedali ze fotky boli lepsie ako od tej co ju tam mali , takze asi by som si dala zálezat , ale k tomu blesku , preco vlastne nie ? je na nom nieco zlozitejsie ako na tých nikonoch , alebo sa nieco na nom zlozitejsie nastavuje? kedysi dávno smo fotievala s externými bleskami ale to bolo este na starých fotákoch . kazdopádne na cvik a ucenie mám asi dva mesiace ako s tým fungovat a kedze mi veria budem musiet do vtedy zamakat . A ten sb-700 je aký?
Vo fotoskole je kopa clankou o bleskoch pre NIkon. Zaplat si aspon zakladny mesacny poplatok a mozes studovat do zblbnutia.
 
mmonizak1
2015-12-07 16:35:21+01
príspevok od: duroslav
SB-700 je nástupca SB-600
Nástupcom SB-900 je SB-910
YN-560 preto nie, lebo fotiť reportáž s bleskom bez TTL je dosť vopruz.
No fajn ale citala.som v popise ze 560 ma ttl alebo je to mylne? Ako.som pisala mam d 7000. A takxe ak by som kupila sb_700,800. Nepokazim? Alebo teda ny-568 ako mi bolo poradene tu vyssie ze je spokojnost , kazdopadne vdaka xa radu.
 
mmonizak1
2015-12-07 16:39:16+01
príspevok od: Karol Srnec
Vo fotoskole je kopa clankou o bleskoch pre NIkon. Zaplat si aspon zakladny mesacny poplatok a mozes studovat do zblbnutia.
Dik moc za radu. A to k.tomu poplatku sa doklikam lahko? Pozriem na to,ale aj tak ja som neno na odborne veci . Radsej mi viac sedi rada podla skusenosti a take ro laicke vysvetlenie pre blbych, ale pozriem to
 
duroslav
2015-12-07 17:00:06+01
príspevok od: mmonizak1
No fajn ale citala.som v popise ze 560 ma ttl alebo je to mylne? Ako.som pisala mam d 7000. A takxe ak by som kupila sb_700,800. Nepokazim? Alebo teda ny-568 ako mi bolo poradene tu vyssie ze je spokojnost , kazdopadne vdaka xa radu.
Neviem v akom popise si čítala, že má TTL, ale už aj Karol Srnec vyššie napísal, že to je manuálny blesk. Pozri napr. aj tutok

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1086001-REG/yongnuo_yn_560iii_yn_560_iii_speedlite.html

kde to máš napísané biele na čiernom, že je to manuálny blesk.

 
mmonizak1
2015-12-07 20:58:16+01
príspevok od: duroslav
Neviem v akom popise si čítala, že má TTL, ale už aj Karol Srnec vyššie napísal, že to je manuálny blesk. Pozri napr. aj tutok

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1086001-REG/yongnuo_yn_560iii_yn_560_iii_speedlite.html

kde to máš napísané biele na čiernom, že je to manuálny blesk.

ja som hladala na ebay, a v popisoch to malo ttl, takže pokial to tam nema ttl, je to manual? ja sa necham poučit rada staci mi to vysvetlit a som v obraze, takze sem s poučkami
 
Johnnny
2015-12-07 21:24:50+01
Je to manualny blesk. Na tom popise na bhphotovideo to mas aj napisane hned v prvom riadku. Pozrel by som sa mozno skor na YN 568EX.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()