Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Leica vs. Canon vs. Nikon vs. Sony (ex. Minolta) vs. Olympus vs. Pentax ... Canon?

netmouse
2009-02-17 21:39:00+01
Som majitel Minolty D5D a rad by som rozsiril svoj sortiment o nieco navyse ako zakladny set KM18-70 a KM75-300 a jeden Blesk Sigma 500 Super. Premyslal som aj nad Leica M8 alebo Digilux 3 aj nad Nikon D200 ci ostat pri Sony... Rad by som bol keby mi niekto vedel dat referencie klavne k Leicam. Som amatersky fotograf, ktory to nekobi pre business ale pre zabavu ... tak radte ... otvaram volnu diskuziu ohladom Stabilizator kvalita cena dostupnost prislusenstva ... Ideme mi o kvalitu ... a image :-)
 
javelin
2009-02-17 22:33:17+01
No určite by som nebral Leicu.....je to jednoducho luxus , a hlavne nerozum do takej vybavy investovat....ak maš peniaze zainvestuj do top modelov Canon , alebo Nikon......Leica je šperk pre toho kto sa na to cíti....samozrejme že by som ju chcel...na hranie...:))))
 
anton julény
2009-02-17 23:02:49+01
Ak ide o image, tak Leica, ale viď http://www.ephoto.sk/tip-dna/olepit-ci-neolepit. V niektorom z posledných čísel DigiFoto boli recenzie na spomínanú M8. Ale to je skok ako z trektora do limuzíny.
 
netmouse
2009-02-17 23:47:44+01
príspevok od: javelin
No určite by som nebral Leicu.....je to jednoducho luxus , a hlavne nerozum do takej vybavy investovat....ak maš peniaze zainvestuj do top modelov Canon , alebo Nikon......Leica je šperk pre toho kto sa na to cíti....samozrejme že by som ju chcel...na hranie...:))))
no az tak vela nemam ale naucil som sa radsej viac investovat aby sa mohol hrat ... ked zoberieme do uvahy len kvalitu obrazu
Momentalne sa nemozem stotoznit s politikou Sony ... kvalita obrazu na A900 a rad by som neskor presiem na tuto uroven
 
netmouse
2009-02-17 23:48:57+01
príspevok od: anton julény
Ak ide o image, tak Leica, ale viď http://www.ephoto.sk/tip-dna/olepit-ci-neolepit. V niektorom z posledných čísel DigiFoto boli recenzie na spomínanú M8. Ale to je skok ako z trektora do limuzíny.
to som cital, ale ludia poznaju velke a robustne Canony a Nikony ale na leicu si spomenu iba fajnsmekrovia.
 
netmouse
2009-02-17 23:52:05+01
Co hovorite na Leica Digilux 3 a jeho ´kopiu´ Panasonic DMC-L1. Budem sa opakovat ale ide o mi kvalitu obrazu.
 
wayne
2009-02-18 07:22:04+01
starsie objektivy od minolty su stale vysoko pouzitelne a kvalitne, zalezi na tom co fotografujes, urcite by som ostal pri KM/Sony... ak uvazujes nad novym telom tak a700 je vyborna, aj ked casto podcenovana volba... o Leice vela toho neviem, ale panasonic je postaveny na 4/3, co prinasa vacsi sum a vacsiu hlbku ostrosti, ak mas kriterium kvalitu obrazu, obzeral by som sa po a700, pripadne ak chces zmenit znacnu, canon 450D je momentalne ´in´.
 
dedo Milan
2009-02-18 09:36:43+01
Digilux 3, alebo brat DMC-L1 neriešia obrazovú kvalitu v takej miere ako očakávaš. Je to formát čipu 4/3, ktorý má svoje hranice. A tie sa pri fotografovaní neposúvajú vôbec do polohy profi foto. Je to pri uvedomení si ceny tela, doplnkových objektívov a príslušenstva volba skôr image a nie kvality. Tiež nečakaj, že na uvedené stroje kúpiš nejaké fajnové objektívy. Počúvni radu Javelina. Cez Leiku tvoja cesta nevedie.
 
netmouse
2009-02-18 13:21:43+01
prave som si na Ebay objednal Tamrona 17-50/f2,8, tak asi som sa rozhodol... aspon zatial ...dufam ze bude za dobru cenu.
Nevie niekto nahodou ci sony nechysta FF s menej ako 25Mpix a so systemovym bleskom ... kedze ta A900 sa mi zda trochu viac zasumena a na atelierovu pracu skor ako na outdoor.
Vyber digifoto od nikonu je slusny a skutocne je z coho si vybrat, ale tam mi chyba stabilizacia ... kedze stabilizovane objektivi su fakt trocha drahe a Sigma / tamron ich noc nestabilizuje (hovorim o 70-200/f2,8)
 
JC photographer
2009-02-18 16:37:36+01
Stabilizaciu neries. Pri studiovych fotkach aj tak fotis zo stativu. Pri FF telach Ti stabilizaciu kompenzuje dobry vykon pri vyssich ISO hodnotach.
 
javelin
2009-02-18 17:19:52+01
Čo stale riešite všetci stabilizáciu....barla ktorá pomože iba menej krívat,,,ak to raz nevieš tak ta stb. nezachrání....monopod a stativ je riešenie....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()