Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Fotenie diskotek

Lookasy
2009-02-19 18:44:13+01
CHcel by som sa opytat na nazor ostatnych. Co by ste odporucili na fotenie diskotek, aky objektiv by bol najvhodnejsi a taktiez blesk. Dakujem
 
duroslav
2009-02-19 18:53:56+01
Na začiatok by som doporučil použiť hľadanie na fóre

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=304
 
mjkuky
2011-04-12 20:28:04+02
Ja som bol teraz v sobotu fotit v Oceane (v Leopoldove)...bola to moja prva diskoteka, co som fotil a v pohode som si vystacil s Nikonom D90, battery gripom, setakom 18-105, a bleskom sb-800...dalsiu techniku, co som si bral som ani nepotreboval..ako napr. 50mm f/1,8..a tele sigmu 100-300 f/4 uz vobec nie, tam nieje nato priestor...
PS: krasny zarobok
 
beholder
2011-04-12 21:50:54+02
....síce neporadím, ale rád by som sa čosi spýtal.......Čo vás vedie k tomu...fotiť diskotéky?.....
 
srni
2011-04-12 21:52:49+02
sirokac,blesk,fotak..a vela citaj na internete,my sme tiez uceni nespadli z neba, skus hladat aj tu na fore toho vela najdes
 
inkubbus
2011-04-12 21:58:03+02
príspevok od: beholder
....síce neporadím, ale rád by som sa čosi spýtal.......Čo vás vedie k tomu...fotiť diskotéky?.....
dobra otazka. ja tiez neviem co na tom ludia vidia. okrem tych par drobnych co si niektori z nich zarobia. mne to pride ako zbytocne dranie uzavierky.
 
ferofekete
2011-04-12 21:58:49+02
veru tak nic zlozite len fotis vyskierajucich sa pripitych ludi
 
beholder
2011-04-12 22:00:03+02
príspevok od: inkubbus
dobra otazka. ja tiez neviem co na tom ludia vidia. okrem tych par drobnych co si niektori z nich zarobia. mne to pride ako zbytocne dranie uzavierky.
..na tom sa dá aj zarobiť?....nevrav
 
werdza
2011-04-12 22:00:43+02
Sirokac, svetelny najlepsie, pevne sklo sa sice krajsie chova v protisvetle, co v kluboch byva, ale 17-50 ulahci robotu, 50tka je vela na ludi, ked si v dave nemozes odstupit. blesk staci aj 430. A ak sa dostanes aj na nejakeho svetoznameho dja, aky hravaju napriklad v inchebe v BA, tak aj 70-200

Mne keby konecne nejaka stranka zaplatila za nafotenie koncertu, by som
Bola happy. To len, ze je super, ked niekomu zaplatia zato, ze si zadarmo uzije diskoteku a nacvaka pozujucich ludi. A ked som raz videla, co jeden diskotekovy fotograf nafotil na koncerte, kde som fotila aj ja, tak onicom fotky a este mu asi aj zaplatili.
 
Marek Janicko
2011-04-12 22:02:56+02
Neberte iluzie chalanovi.

Dnes sa ludia vzrusuju i nad machulami na platne, tak preco by sa nemohli vzrusovat nad ozratymi na fotke. Umenie jak umenie, vzdy ho urcita skupina ludi nepochopi.

Apropo, nefotim diskoteky.
 
inkubbus
2011-04-12 22:05:04+02
príspevok od: beholder
..na tom sa dá aj zarobiť?....nevrav
hm, su aj taki co dostanu za to nejake evri... alebo konzumne v bare. ja som mal jednu takuto skusenost. chodis a otravujes ludi, sliedis jak taky uchyl... a potom kazdy chce vidiet fotku, ked sa mu nepaci musis zmazat a nafotit znova a znova a znova... nejebane je to uz vsetko este pred pol nocou... no dakujem
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-04-12 22:10:16+02
príspevok od: Lookasy
CHcel by som sa opytat na nazor ostatnych. Co by ste odporucili na fotenie diskotek, aky objektiv by bol najvhodnejsi a taktiez blesk. Dakujem
18-55 + 430 EX II + rybacina možno
 
werdza
2011-04-12 22:22:22+02
príspevok od: inkubbus
dobra otazka. ja tiez neviem co na tom ludia vidia. okrem tych par drobnych co si niektori z nich zarobia. mne to pride ako zbytocne dranie uzavierky.
tak su aj taky, co ich chodenie na diskoteky bavi a takto maju vstup zadara, vacsinov aj pre sprievodnu osobu a popri cvakani sa zabavaju. Ale poznam aj takych, pokec fotografi, co to robia kvoli zarobeniu, rozhodia si podniky, za vecer aj 5 obehnu a to idu z domu o deviatej vecer, maju z jedneho klubu 50 fotiek odovzdat za to dostavali 300 sk tusim a ked obehli za vecer 5 podnikov a do tyzdna viac vecerov... Kamoska si takto zarobila na objektiv...
 
inkubbus
2011-04-12 22:27:08+02
príspevok od: werdza
tak su aj taky, co ich chodenie na diskoteky bavi a takto maju vstup zadara, vacsinov aj pre sprievodnu osobu a popri cvakani sa zabavaju. Ale poznam aj takych, pokec fotografi, co to robia kvoli zarobeniu, rozhodia si podniky, za vecer aj 5 obehnu a to idu z domu o deviatej vecer, maju z jedneho klubu 50 fotiek odovzdat za to dostavali 300 sk tusim a ked obehli za vecer 5 podnikov a do tyzdna viac vecerov... Kamoska si takto zarobila na objektiv...
no ved nas tiez bavia koncerty, vsak

ale za diskoteku by mi museli sakra dobre zaplatit
 
werdza
2011-04-12 22:34:15+02
príspevok od: inkubbus
no ved nas tiez bavia koncerty, vsak

ale za diskoteku by mi museli sakra dobre zaplatit
a nejakemu diskofilovi, zas za metalovy koncert vela lebo by tam inak nesiel, aby neohluchol
 
ferofekete
2011-04-12 23:07:34+02
ja mam rad aj koncerty aj diskoteky
 
NefroniK
2011-04-12 23:08:00+02
Posledny prispevok pred dneskom 19. 02. 2009
 
total empty
2011-04-12 23:21:43+02
No treba sa naučiť nastaviť a fotiť nočné foto bez blesku.V umelej hmle pri blískani stroboskopov a laserov je blesk zbytočný až nevhodný,lebo automatika je mimo,a nezaostríš,narobíš bludné machuľe vplyvom umelej hmly, a strobo a laser ti vyradí z činosti expozimeter a iné veci.Jednoducho manualné nastavenie a bez blesku,ak fotiš ľudí , tak skôr použi pridavný led reflektorik z teplým bielym svetlom aky sa používa pri točení videa.Dostaneš reálnejšie záberý,pamätaj,že nemáš taký silný blesk aby si sa mohlo postaviť helio-xeonovým výbojkam o sile tisíc a viac watov,halogenám či iným žiarivkám od 250 po 1000watov,silnému čistému svetelnému spektru,či infračervenému žiarenu laserov v stovkach miliwatov,ultrafialovému z neoniek atď.Vyhýbaj sa foteniu priamo pod bedňami,silné elektromagnetické pole a ultra a infra zvuky (frekvencie) ti môžu spôsobiť chyby foťáku,alebo chybné alebo žiadné uloženie dát.
Obráť sa na ľudí,čo fotia koncerty.
Na tomto servery ich najdeš veľa: http://photoextract.com
(vo vyhľadavaní daj kľúčové slovo koncerty a tak),
Veľa štastia pri experimentovaní.
 
NefroniK
2011-04-12 23:51:31+02
príspevok od: total empty
No treba sa naučiť nastaviť a fotiť nočné foto bez blesku.V umelej hmle pri blískani stroboskopov a laserov je blesk zbytočný až nevhodný,lebo automatika je mimo,a nezaostríš,narobíš bludné machuľe vplyvom umelej hmly, a strobo a laser ti vyradí z činosti expozimeter a iné veci.Jednoducho manualné nastavenie a bez blesku,ak fotiš ľudí , tak skôr použi pridavný led reflektorik z teplým bielym svetlom aky sa používa pri točení videa.Dostaneš reálnejšie záberý,pamätaj,že nemáš taký silný blesk aby si sa mohlo postaviť helio-xeonovým výbojkam o sile tisíc a viac watov,halogenám či iným žiarivkám od 250 po 1000watov,silnému čistému svetelnému spektru,či infračervenému žiarenu laserov v stovkach miliwatov,ultrafialovému z neoniek atď.Vyhýbaj sa foteniu priamo pod bedňami,silné elektromagnetické pole a ultra a infra zvuky (frekvencie) ti môžu spôsobiť chyby foťáku,alebo chybné alebo žiadné uloženie dát.
Obráť sa na ľudí,čo fotia koncerty.
Na tomto servery ich najdeš veľa: http://photoextract.com
(vo vyhľadavaní daj kľúčové slovo koncerty a tak),
Veľa štastia pri experimentovaní.
A ty skus trosku menej spekulovat o helio-xenonovych infra-ultra zvukovo-svetelno radioaktivnych zariadeniach a viac fotit.

Blesk urcite, najlepsie s nejakym zmakcovadlom (napr. Lumiquest Ultrasoft).

Objektivy 14mm f/1.4 pre svetelnost alebo lepsie 14-24 f/2.8 pre rychlejsiu pracu s kompoziciou ktoru umozni zoom. Vacsie ohniska skor nie, ale 24-70 f/2.8 sa tiez hodi. Ide hlavne o zachytenie ludi a atmosfery ako celku, skupiniek, 2-5 kamosov, malokedy portrety jednotlivych osob. Preto tak siroko. Alternativni vyrobcovia a ohniska +/- v ramci financnych moznosti. Ohniska som myslel pre fullframe, cize pre crop 17-50 ako alternativu k 24-70 atd. ISO od 800 az do 3200.
 
NefroniK
2011-04-12 23:53:34+02
Samozrejme blesk pre tie skupinovky a ludi, inak ta atmosfera a casti klubu bez blesku.
Manualny rezim ano, ale co sa tyka blesku, to by som nechal na TTL, predsa len ta vzdialenost od objektu bude premenliva.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()