Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikkor PC Micro 85mm f/2,8D

polback
2009-02-25 11:08:25+01
Poprosim niekoho kto ma skusenosti nech prezradi , ci sa ,,oplati,, investovat.
 
Kveto
2009-02-25 11:10:19+01
nie
 
polback
2009-02-25 11:21:39+01
príspevok od: Kveto
nie
nie ako nemas? ci nie- sa neoplati investovat?
 
jake
2009-02-25 11:27:25+01
ak si myslel objektiv na kontrolu perspektivy PC-E 85 f2,8 tak to je vyborny portretak a tam, kde je toto ohnisko vhodne, daju sa s nim robit snimky, ktore s normalnym objektivom proste nejdu, posunutie linii vytvori subeznost a mozes si kontrolovat perspektivu pohladu, vznikaju nadherne veci, skratka ak na to mas tak si ho kup, tento druh objektivu je tazko nahraditelny dokonca aj v pc, ... akurat toto ohnisko sa hodi na full frame, na mensi chip by som ho az tak nedoporucil. tiez nad nim uvazujem, ale je do dost draha sranda - hoci taketo sklo ma svoje opodstatnenie ...
 
Kveto
2009-02-25 11:31:21+01
príspevok od: jake
ak si myslel objektiv na kontrolu perspektivy PC-E 85 f2,8 tak to je vyborny portretak a tam, kde je toto ohnisko vhodne, daju sa s nim robit snimky, ktore s normalnym objektivom proste nejdu, posunutie linii vytvori subeznost a mozes si kontrolovat perspektivu pohladu, vznikaju nadherne veci, skratka ak na to mas tak si ho kup, tento druh objektivu je tazko nahraditelny dokonca aj v pc, ... akurat toto ohnisko sa hodi na full frame, na mensi chip by som ho az tak nedoporucil. tiez nad nim uvazujem, ale je do dost draha sranda - hoci taketo sklo ma svoje opodstatnenie ...
áno
 
Kveto
2009-02-25 11:31:56+01
príspevok od: polback
nie ako nemas? ci nie- sa neoplati investovat?
šak si položil jednu otázku a na tú som odpovedal
 
jake
2009-02-25 11:34:13+01
skus popytat karola srnca, on ho testoval co viem a bol nim aj hodne uneseny, snad nejake foto hodi tu na portal.... mal som moznost vidiet korekciu perspektivy u Prof.Vojtechovskeho (a to je pani kapacita) tak je to nadhera, to proste treba uvidiet
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-02-25 11:40:03+01
Ja som ho mal v ruke pri predvadzacke D3x v Prahe, len som ho nasadil, pozrel som do hladacika a vedel som, ze je to moj sen. A kedze je to aj makrac... Aaaaach! Testoval som T&S 24-ku a tiez to bola parada.
 
polback
2009-02-25 12:02:05+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja som ho mal v ruke pri predvadzacke D3x v Prahe, len som ho nasadil, pozrel som do hladacika a vedel som, ze je to moj sen. A kedze je to aj makrac... Aaaaach! Testoval som T&S 24-ku a tiez to bola parada.
No ale vidim v ponukach viacero alternativ, Nikkor PC Micro 85mm f/2,8D, ci PC-E, su tam nejake rozdiely? Ja som teraz na D3 a D200.
 
jake
2009-02-25 12:03:01+01
inak som mimoriadne nazhaveny na ten objektiv, pre mna ako fotografa produkt foto aj dost dobre vyuzitelne, ma ho vobec niekto vo vybave? napiste par skusenosti a eventualne aj nejake foto by bodlo
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-02-25 12:27:48+01
príspevok od: polback
No ale vidim v ponukach viacero alternativ, Nikkor PC Micro 85mm f/2,8D, ci PC-E, su tam nejake rozdiely? Ja som teraz na D3 a D200.
V sucasnosti sa vyrabaju Tilt and Shift objektivy s ohniskom 24, 45 a 85 mm. Vsetky su len nedavno navrhnute, optimalizovane pre digital. Pri pisani nazvu sa stava, ze sa presne nedodrziava originalne oznacenie. Odporucam pozriet www.nikon.cz, kde je to presne aj s vyobrazenim produktu, ktore sa od shiftov starsej generacie velmi odlisuje.
 
bear
- moderator
2009-02-25 15:37:53+01
Nemam skusenosti s nikonom, ale mam Canon TS-E 90/2.8. Na produktovu fotku je to super. Na stative s Live View sa s tym da spravit fotka nachlp presne. Pri foteni cez hladacik by to chcelo lepsiu matnicu a fullframe. Velmi pomoze aj dobra hlava na stativ, ja mam tuto:
http://prolaika.inshop.sk/inshop/stativy-a-hlavy/hlavy-foto/manfrotto-410-junior-geared-head.html
Tilt efekt: http://www.ephoto.sk/tip-dna/tilt-nemusi-to-byt-rovnobezne/
Shift efekt je pri dlhsom ohnisku menej vyuzitelny, ale prave pri produktovej fotografii je uzitocny, ked chces pri foteni lesklej plochy zachovat rovnobezne linie a zaroven si neodfotit v odraze svoj autoportret.
 
Kveto
2009-02-25 15:58:04+01
pekne sa dá pobaviť aj pomocou Lensbaby a je to za príjemnejšie peniaze, samozrejme na produktovú a architektúru to nie je.
 
polback
2009-02-25 17:23:04+01
príspevok od: Karol Srnec
V sucasnosti sa vyrabaju Tilt and Shift objektivy s ohniskom 24, 45 a 85 mm. Vsetky su len nedavno navrhnute, optimalizovane pre digital. Pri pisani nazvu sa stava, ze sa presne nedodrziava originalne oznacenie. Odporucam pozriet www.nikon.cz, kde je to presne aj s vyobrazenim produktu, ktore sa od shiftov starsej generacie velmi odlisuje.
co sa tyka ostrenia- pracuje automat , alebo manualne?
 
Kveto
2009-02-25 17:26:09+01
príspevok od: polback
co sa tyka ostrenia- pracuje automat , alebo manualne?
manuálne
 
polback
2009-02-25 20:44:49+01
príspevok od: Kveto
manuálne
No a je rozdiel v kvalite obrazu pri klasickej 85 a tejto?
 
jake
2009-02-25 20:55:05+01
príspevok od: polback
No a je rozdiel v kvalite obrazu pri klasickej 85 a tejto?
to sa tak neda povedat, klasicka 85 1,4D je absolutne spickovy profesionalny portretovy objektiv a PC-E je objektiv ktory mozes nastavit zmenu optickej osi a tym aj usposobit dopad svetla - obrazu na senzoe, cize menis de facto perspektivu a celkovy vyraz podania. to su dvea rozdielne objektivy s uplne inym zmyslom napriek tomu, ze su portretove, pozri si www.fotoroman.cz a tam hadam kdesi je vysvetlenie s obrazkom, co odfotis s PC-E tilt-shiftovym objektivom sa neda odfotit s inym, taku subeznost inac nedosiahnes a mozes pouzit aj mimoriadne zaujmavy uhol, genialne na portrety a produktovu fotografiu
 
jake
2009-02-25 23:20:29+01
skus sa pozriet na http://www.digineff.cz/art/jakejeto/080213nikonshift.html tam najdes aj ukazkove fotky k comu je vlastne taky t-s objektiv dobry
 
Kveto
2009-02-26 16:06:28+01
príspevok od: polback
No a je rozdiel v kvalite obrazu pri klasickej 85 a tejto?
nie
 
jake
2009-02-26 16:21:46+01
príspevok od: polback
No a je rozdiel v kvalite obrazu pri klasickej 85 a tejto?
je zle ked chces porovnavat napr. kvalitu spiskovej limuziny a spickoveho offroadu, to sa tak neda.je to vec vkuse a kazdy je lepsi v niecom inom a preto bol aj s danym cielom vyrobeny. Nikor 85 1,4 je asi najlepsi portretovy objektiv aky nikon vobec ma a urcite je aj jednym z najlespich vobec. na vsetkych prezentaciach kde treba high-tech sa pouziva len tento ( v spojeni s full frame, napr. D3x, D3, D700), ale t-s objektiv je super ale inde, snazim sa ti to tu vysvetlit ale asi je to zbytocne, aspon si precitaj ten pripevok v digineffe. inac ak je elemntarna otazka kvality tak oba su spickove objektivy a rozdiel na fotke moc nepoznas ako laik, pri profi vybave - pc, monitor,...atd... to samozrejme najdes a zvacsenine nad 60x100 cm. ak teda chces mat len jeden, kludne zoer t-s, nakolko ti posluzi aj ako bezny portretovy vysokej kvality. ak mas viac, kup samozrejme oba.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()