Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Aky notebook na cesty? Apple alebo klasika s Windowsom?

jake
2009-03-11 22:47:06+01
Bol by som rad ak by ste mi doporucili notebook, ktory by sluzil ako pracovny na cestach, mal by zvladat Photoshop CS4 plus bezne veci potrebne pre fotografa a hlavne dlhsia vydrz baterie. Rad by som dbe alternativy: jedna s dobrou cenou ktora postacuje alebo potom lahky a spickovy, kde uz zase cena nehra rolu. Dakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-03-11 23:04:11+01
Ja pouzivam Macbook a zvlada vsetko co potrebujem. Ma 13,3´ LCD. Vacsie sun uz o dost tazsie a tazko sa hlada brasna/rukcak, kde by sa taky NB zmestil. Male netbooky su zase velmi slabe a na fotku nestacia.
 
bear
- moderator
2009-03-11 23:12:17+01
Ja mam 12´ Fujitsu, vyhoda je, ze sa pri cestovani zmesti aj do mensieho hoteloveho trezora. Mam k nemu 2 vyhrady, maximalne ide osadit len 2GB RAM a leskla obrazovka, ktora ma z kazdeho uhla ine farby a kontrast (kalibracia tu katastrofu zmensila, ale nevyriesila). Nadherny display ma na prekvapenie Asus EEE 900A (matny s LED podsvietenim), ale ma na fotku prilis male rozlisenie.
 
jake
2009-03-11 23:15:03+01
kde sa da kupit rozumne Macbook?
 
rumrunner
2009-03-11 23:36:10+01
príspevok od: jake
kde sa da kupit rozumne Macbook?
Apple ma tusim predajnu v Auparku
 
MisoZ
2009-03-11 23:38:17+01
Vo velkej britanii s 15% studentskou zlavou:-) Ja som si tu takto kupil poslednu verziu MacBooku Pro a napriak tomu ze mam najslabsiu verziu je uzasny, este planujes kupit externe LCD a Spyder 3 pro pripadne tablet a som vybaveny. No chcel som len povedat ze aj napriek celkom velkej obrazovke nemam problem s nim cestovat a prenasat ho. A co sa tyka lesklej obrazovky, nerobi mi absolutne ziaden problem, je to podla mna vec znacne subjektivna.
 
2009-03-12 08:23:26+01
existuju aj s mat. displejom, ja mam tiez to co karol spokonost baterka vydrzi dlhoooo a zvladne to fotky v pohodicke
 
wayne
2009-03-12 08:54:21+01
preslo mi rukami niekolko notebookov, najkvalitnejsie displeje mali jednoznacne HPcka, business trieda je skvela.. zaujimava volba moze byt dell xps m1330, vyzera dobre a ma led podsvieteny displej, dlhu vydrz (relativne).. macbook moze byt zaujimava investicia, ale este som s nim nemal tu cest
 
javelin
2009-03-12 08:55:36+01
Ja mam HP....
 
pe3k
2009-03-12 09:41:31+01
ja mam 17´ DELL-ko :) s krystalovou obrazovkou :))))) no na cesty je na prd.....

inak panasonic ma notebook urceny na cestovanie, prezije aj pad z 3m vysky :)
 
Kompi
2009-03-12 13:48:28+01
Jednoznacne apple ... macbook
 
jake
2009-03-12 18:04:29+01
príspevok od: Kompi
Jednoznacne apple ... macbook
a aky konkretny model a kde je k dostaniu a za kolko?
 
Misak007
2009-03-12 18:41:19+01
1) Notebook a uprava fotiek to nejde dokopy. Notebooky maju otrasne monitory s posranym tn panelom ktory je asi to najhorsie co sa len da dostat. takze uprava fotiek je nemozna ak ich chces niekedy pouzit. Upravis foto na tom a ked to pustis na projektor nebodaj do tlace alebo len na iny monitor bude to vyzerat uuuuplne inac...
2) ak je to totalna nutnost mat notebook tak urcite apple alebo tie maju o 0,00001% kvalitnejsie lcd. Nevem teraz si apple ma v ponuke lcd s matnou obrazovkou ale ak ano tak urcite ten. Vyhodou je silny procak, vela ram a slusna grafika. cim silnejsi tym menej vydrzi baterka. najdi kompromis
3) macbook air ale nie! nieco normalne od apple
4) ak niesi zvyknuty na apple a ces nieco s windowsom ak by som volil znacky ako toshiba mozno lenovo, no najlepsie je aj tak si postavit vlastny notas, vyde ta taky slusny silny na 40 000Sk. (VBI) ak nepoznas najdi si VBI.sk...
5) Externy monitor asi nebudes nosit zo sebov ale kazdopadne by sa ti zisiel aspon s panelom PVA.
 
Misak007
2009-03-12 18:44:33+01
príspevok od: wayne
preslo mi rukami niekolko notebookov, najkvalitnejsie displeje mali jednoznacne HPcka, business trieda je skvela.. zaujimava volba moze byt dell xps m1330, vyzera dobre a ma led podsvieteny displej, dlhu vydrz (relativne).. macbook moze byt zaujimava investicia, ale este som s nim nemal tu cest
Nevem, ja som mal moznost robit s tym dellom a je to hruza. Nevem ake mas skusenosti ty s tym ale zarucit sa mozem len tym ze dell nieje zrovna najkvalitnejsia znacka a ten display... no comment
 
jake
2009-03-12 18:56:47+01
pre upresnenie, v notebookoch nie som doma, mam inac dost slusny pocitac s a minitor doma, NB by mal sluzit ako provizorna rezerva pri vyjazdoch, prehravanie nafotenych fotiek na zbezne prezeranie a minimalne upravy, internet, a pod... ale mal by vydrzat zle zaobchadzanie, nie je teda urceny na profi pracu ale ako zaloha a na cesty
 
rumrunner
2009-03-12 19:01:34+01
príspevok od: jake
pre upresnenie, v notebookoch nie som doma, mam inac dost slusny pocitac s a minitor doma, NB by mal sluzit ako provizorna rezerva pri vyjazdoch, prehravanie nafotenych fotiek na zbezne prezeranie a minimalne upravy, internet, a pod... ale mal by vydrzat zle zaobchadzanie, nie je teda urceny na profi pracu ale ako zaloha a na cesty
Mam HP 6715b, cize biznis trieda. Prezil bez ujmy 2 mesiace dost drsneho zaobchadzania v Juznej Amerike, pust, dzungla, Andy...Ak hladas nieco co vydrzi drsne zaobchadzanie a chces na tom robit mensie upravy mozem vrelo odporucit
 
MisoZ
2009-03-12 19:13:53+01
príspevok od: jake
a aky konkretny model a kde je k dostaniu a za kolko?
No ako som pisal ja mam MBP a musim povedat, ze ano ten moznitor neni uplne koser ale zase tak tragicky by som to nevidel. Fotky vyzeraju odlisne ale zase tak uplne odlisne nie, ale samozrejme odchylka dost znemoznuje pracu s nim co sa tyka tlace akurat by som to neopisal slovom nemozne:-) A co sa tyka toho MB tak zalezi co pozadujes, ale na bezne amaterske upravy fotiek staci aj ten zakladny model za tych 1300 euro na www.apple.sk. Su tam uz lepsie graficke karty a vydrz baterie je vyborna. A inam len pre zaujimavost na mojom som skusal uz aj upravovani fotiek z H3DII-39 a slapalo to uplne skvele:-)
 
wayne
2009-03-13 16:08:17+01
príspevok od: Misak007
Nevem, ja som mal moznost robit s tym dellom a je to hruza. Nevem ake mas skusenosti ty s tym ale zarucit sa mozem len tym ze dell nieje zrovna najkvalitnejsia znacka a ten display... no comment
mam dell vostro 1310, a hej displej stoji za hovno aspon co sa tyka upravy fotiek =) ale ostatne parametre ho prebiju na plnej ciare.. aj tak vsak zacinam pokukovat ci ho niekto nekupi a ci nekonvertujem na macbook aj ja
 
Misak007
2009-03-13 17:28:47+01
príspevok od: wayne
mam dell vostro 1310, a hej displej stoji za hovno aspon co sa tyka upravy fotiek =) ale ostatne parametre ho prebiju na plnej ciare.. aj tak vsak zacinam pokukovat ci ho niekto nekupi a ci nekonvertujem na macbook aj ja
Aj ja by som to na tvojom mieste spravil... Rychlo sa toho zbav... ja osobne by som nesiel na apple skor VBI ... ale to je jedno.. hlavne ze to nieje dell, acer, asus a podobne ´kvalitne´ masiny.. :D
 
Kveto
2009-03-13 17:30:54+01
príspevok od: jake
kde sa da kupit rozumne Macbook?
myslím, že rozumne nikde :) ale jedna predajňa je aj v BB v Európe
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()