Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

medzikrúžky, alebo predsádku?

shoketz
2009-03-23 16:54:14+01
S objektivom Canon 50mm f/1.8 chcem ciastocne fotit aj makro. Nie nejako velmi "vazne", preto nekupujem makroobjektiv, ale zvazujem k nemu kupit bud predsadku Canon 500D Close-up,alebo medzikruzky Canon Extention Tube EF-25 II. Poradte mi prosim, co je vhodnejsie, budem rad, ak napisete svoje skusenosti.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-03-23 17:50:55+01
Ak ti ide om kvalitu,m tak jednoznacne medzikruzky, ak o pohodlie, tak predsadku.
 
MifkoKE
2009-04-02 22:19:23+02
Aj ja planujem obj. Canon EF 50mm ale f/1.4, moze my niekto vysvetlit aky bude rozdiel v zaostrovani-foteni co sa tyka obsluhy pri porovnani medzikruzky vs. predsadka? O kvalite mam uplne jasno, len s tym nemam skusenosti...
Moze mi to niekto objasnit? Dakujem
 
Kveto
2009-04-03 06:27:03+02
medzikrúžky už podľa názvu budeš zakladať medzi telo a objektív, je to teda prácnejšie ako našroubovať šošovku na prednú časť objektívu, čo sa týka samotného fotenia tam je to dosť jedno, teda okrem toho že z medzikrúžkom nedegraduješ kvalitu objektívu, alebo len minimálne v porovnaní zo šošovkou. Na druhej strane niekedy sa aj zo šošovkou pobavíš a môže vzniknúť zaujímavé dielko.
 
bear
- moderator
2009-04-03 07:57:17+02
Ja som na zaciatok kupil medzikruzky. Fotenie s nimi nebolo velmi pohodlne, ale kvalita fotiek bola dobra, tak som si neskor kupil makro objektiv, ale obcas este medzikruzky pozijem ak chcem este vacsie zvacsenie, tak ich mozem pouzit aj s makro objektivom, alebo ich obcas pouzivam aj s TS-E 90/2.8, ked chcem odfotit nieco mensie.
 
Yalk
2009-04-03 15:11:25+02
Ja by som chcel vediet ci ma niekto skusenosti s medzikruzkami na Tamron 90/2,8.
Mam k nemu predsadku +4, ale nejak mi to nestaci...
Nema niekto ukazkove fotky ako to vypada na tomto objektive s medzikruzkami a bez???
 
bear
- moderator
2009-04-03 15:27:20+02
S medzikruzkami to na kazdom objektive vyzera priblizne rovnako. Zaostris na mensiu vzdialenost, budes mat vacsie zvacsenie, menej svetla a mensiu hlbku ostrosti. V prirucke co si dostal k objektivu budes mat mozno tabulku s akym medzikuzkom dosiahnes ake zvacsenie. Ak to chces vyskusat, staci zaostrit objektiv manualne na minimalnu vzdialenost, odpojit ho od fotoaparatu a posunut ho kusok od bajonetu (tak daleko podla toho, aky medzikruzok chces).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()