Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Prach v objektive (Vnutri)

2008-02-06 11:50:53+01
Vsimol som si ze mam v objektive, na strane ktora sa pripaja k bajonetu, na sklicku ciastocku prachu, ale ZVNUTRA!!! Na fotke ju nieje vidno (aspon nie na takej co som fotil s velkou clonou, zaostrene na blizko (ako na kontrolu snimaca) ale aj tak ma to znepokojuje...) ako je mozne ze sa tam dostal? da sa to vycistit? Dakujem
 
Musqwa
2011-03-01 20:09:15+01
Vdaka mrco, fajn napad, tym pohybom eliminujem flaky na pozadi?
 
Marcel Rebro
2011-03-01 20:12:01+01
príspevok od: Kaiman81
na bielu stenu? hmm, ideálnejšie je to na modrú oblohu,alebo aj ked je zamračené je to ok....
necistota sa prejavi ako seda skvrna a na bielom pozadi teda najlepsie vynikne ... na zamracenej (sedej) oblohe az tak nie ... a navyse biela stena je (spravidla) farebne homogenna, na rozdiel do oblohy ... tam napriklad statisticke fluktuacie nehomogenitov atmosfery maju za dosledok rozdielnu opticku husototu prostredia a teda aj difrakciu svetelnych lucov sposobujucu rozdielnu sfarbenie oblohy
 
Marcel Rebro
2011-03-01 20:14:31+01
príspevok od: Musqwa
Vdaka mrco, fajn napad, tym pohybom eliminujem flaky na pozadi?
ano ... vid vyssie ...
 
Kaiman81
2011-03-01 20:25:00+01
príspevok od: Marcel Rebro
aj ked sa pozadie pohybom rozmaze, necistota na cipe (skle?) ostane ostra, kdeze je nepohyblivou \"sucastou\" optickej sustavy
to mi je jasné ale i tak považujem modrú oblohu za vhodnejšiu variantu.
 
javelin
2011-03-01 20:25:53+01
príspevok od: Marcel Rebro
.... mozes si s maminkou Alenkou ruky aj nohy podat. Minuly tyzden ma tiez presviedcala ze ten curamedan co ho sundala (v ako sama uznava nemalej rychlosti) mal predsa plynule prejst do laveho obluka a nie sa ondit vytrvalo doprava ....

.... fakt cez kopirak

PS : aj maminka Alenka ma helmu
Nemachrujem , 80km/h cca som mal.....trafiť ho s mojimi 90 kg.....nem viem povedať.....
PS: prázdna zjazdovka....09:00 AM.....
Že pozdravujem .....(m.A.) a plne sa s jej názorom stotožňujem....
 
Marcel Rebro
2011-03-01 20:26:07+01
príspevok od: Kaiman81
to mi je jasné ale i tak považujem modrú oblohu za vhodnejšiu variantu.
Modra je dobra ... de gustibus non est disputatndum
 
Marcel Rebro
2011-03-01 20:30:30+01
príspevok od: javelin
Nemachrujem , 80km/h cca som mal.....trafiť ho s mojimi 90 kg.....nem viem povedať.....
PS: prázdna zjazdovka....09:00 AM.....
Že pozdravujem .....(m.A.) a plne sa s jej názorom stotožňujem....
No maminky maju sem tam problem s definovanim vztaznej sustavy ... raz mi zavolala, ze \"do nej nacuva\" nejaky Talian (ziadna invektiva ale narodnost) na Pajere. Ona sla 40 kou a ten talian (invektiva) sa rozhodol zastavit uz na oranzovu
 
javelin
2011-03-01 20:30:46+01
príspevok od: Marcel Rebro
Modra je dobra ... de gustibus non est disputatndum
Nebol by som si istá......ja som zasa raz špatne predpokladal ,že ma na čipovy bordeľ a bola to lastofička.....
 
javelin
2011-03-01 20:40:17+01
príspevok od: Marcel Rebro
No maminky maju sem tam problem s definovanim vztaznej sustavy ... raz mi zavolala, ze \"do nej nacuva\" nejaky Talian (ziadna invektiva ale narodnost) na Pajere. Ona sla 40 kou a ten talian (invektiva) sa rozhodol zastavit uz na oranzovu
Ťelefonát: Mohol by si prísť pred ,(nemenovaný market),....máme niečo s autíčkom....pridávam a nehýbem sa......
Už nemusíš...chalani ma dali dolu.....
Nacúvala na upilovaný krík.....nechápem ako , predné kolesá v lufte.....
 
Marcel Rebro
2011-03-01 20:45:24+01
príspevok od: javelin
Ťelefonát: Mohol by si prísť pred ,(nemenovaný market),....máme niečo s autíčkom....pridávam a nehýbem sa......
Už nemusíš...chalani ma dali dolu.....
Nacúvala na upilovaný krík.....nechápem ako , predné kolesá v lufte.....
... ked som bol na vernizasi Galantskeho fotokluba telefonat :
- \"Nabural do mna zo zadu taky pako\" (snezilo v BA sa stym nerata).
- \"Co mas poskodene?\"
- \"Kufor a nesvietia mi brzdove svetla\"
- \"Chod s tym opatrene domov\" (nebolo to daleko) ... \"zajtra pojdeme do servisu - ja za tebou aby ta este niekto nezlozil\"

Vecer pridem domov a pytam sa :
- \"Ktore brzdove svetla Ti nesvietia?\"
- \"No tie spodne ...\"
- \"Aha ... myslis odrazky, ze?\"
 
Marcel Rebro
2011-03-02 19:23:12+01
príspevok od: javelin
Vyletel som zo zjazdovky medzi kríčky a skalky.....splnil som si povinnosť a neprizabil som nič netušiaceho amatéra , ktorý, ako som nemohol predpokladať, po zahájení pravého oblúka ,vôbec tento neukončil , nepokračoval zahájením ľavého, ale v pravom naďalej zotrval....
Nevidel som pár sekúnd , a ani nepočul.......žijem , nemám nič zlomené....mám narazené rebrá , (z predku aj zadku) , bojím sa zakašlať a vyhýbam sa všetkému vtipnému......
Malá ukažka môjho urodzeného krka...ten ma bolí najmenej.....
PS: mal som helmu....
Dnes mi len tak zo srandy strcil IceDive do vacku iPhone s dajakou skimaster aplikaciou. Bezna jazda po FISke na Stuhlecku - mozno som trooosku viac zatlacil na hrany, ale urcite ziaden zjazd, skor obracik. Dole to vybral ... ze 98.2 km/h ... hned som si spomenul na Teba a radsej som si ani nepredstavoval blizke stretntie tretieho druhu s netusiacim amaterom a/alebo skalkami ...
 
Flodur
2011-03-02 20:33:38+01
príspevok od: Marcel Rebro
Dnes mi len tak zo srandy strcil IceDive do vacku iPhone s dajakou skimaster aplikaciou. Bezna jazda po FISke na Stuhlecku - mozno som trooosku viac zatlacil na hrany, ale urcite ziaden zjazd, skor obracik. Dole to vybral ... ze 98.2 km/h ... hned som si spomenul na Teba a radsej som si ani nepredstavoval blizke stretntie tretieho druhu s netusiacim amaterom a/alebo skalkami ...
Starký, dnes som bol na Stuhlecku!
 
Marcel Rebro
2011-03-02 20:43:53+01
príspevok od: Flodur
Starký, dnes som bol na Stuhlecku!
Skoda ze sme sa nestretli.
Stastie ze sme sa nezrazili.
Buduca streda to isti ...
 
javelin
2011-03-03 08:43:12+01
príspevok od: Marcel Rebro
Dnes mi len tak zo srandy strcil IceDive do vacku iPhone s dajakou skimaster aplikaciou. Bezna jazda po FISke na Stuhlecku - mozno som trooosku viac zatlacil na hrany, ale urcite ziaden zjazd, skor obracik. Dole to vybral ... ze 98.2 km/h ... hned som si spomenul na Teba a radsej som si ani nepredstavoval blizke stretntie tretieho druhu s netusiacim amaterom a/alebo skalkami ...
Na Chopoku raz mali merač , že nech sa ľudia otestujú.....103 km/h......a prišlo mi nevolno.......
Mám obrákové dosky ,a keď sa chcem vyblázniť, tak od 8:30 do 10:00.....Nemá zmysel skúšať niečo medzi rodičmi s troj-štvor ročnými deťúrencami....o to skôr , že samotný rodičovia na tom ledva stoja......
No čo už , prirodzený vývoj....aj zrkadlovku má dnes hocikto....a vystačí si s automatikou......
 
CSA
2011-03-03 09:34:13+01
príspevok od: Musqwa
aj vtedy ak sa jedna o taketo mnozstvo?
jeeej niesom sam ja som to objavil asi tak pol roka po kupe objektivu sigma. No vsimol som si ze ti nema az tak velky dopad na fotku. Az pri clone 18 a viac ale taku pouzivam malokedy lebo v tychto cislach uz ma objektiv znacne nedostatky.
 
Džema
2014-01-22 16:46:07+01
Zdravim.Dnes som si cistil objektivy a vsimol som si na 35mm f1.8, ze zo strany bajonetu(teda zvnutra) je akoby vlasok ci nejaka nitka.Na fotkach to nevidno aj ked priclonim na f18 a viac.Nemam ten objektiv dlho,Nasadeni tak max 5x.Viem ze ide o kozmeticku vadu ale predsa ma to stve....
vid foto...
 
Džema
2014-01-22 20:02:46+01
Myslite, ze je hlupost robit toto?pozrite video
http://photographylife.com/how-to-remove-dust-from-nikon-24-70mm-lens
 
total empty
2014-01-23 23:20:17+01
príspevok od: Džema
Myslite, ze je hlupost robit toto?pozrite video
http://photographylife.com/how-to-remove-dust-from-nikon-24-70mm-lens
Nevím Karle, ale dá sa tým veľa pokaziť, pokiaľ nemáš skúsenosti.
Je to pokušenie, ale rozmysly si, či si nato dosť zručný.
Neviem, či náhodou ešte netreba byť pritom uzemnený, ako vo fabrike Samsung či Panasonic, a také tie latexové chirurgické rukavičky, či aké používaju.
Vieš tie videa sú ako z telešopingu. Tí čo ich predvádzaju to vedia majstrovský ovládať, keď si to kúpiš, zaboha to tak nespravíš a zistíš, že to neni také jednoduché.
Najdi radšej niekoho kto to už robil a možno sa aj priučíš.Ja by som to nerozoberal,hoci nutkanie je silné.
 
Džema
2014-01-24 05:02:20+01
príspevok od: total empty
Nevím Karle, ale dá sa tým veľa pokaziť, pokiaľ nemáš skúsenosti.
Je to pokušenie, ale rozmysly si, či si nato dosť zručný.
Neviem, či náhodou ešte netreba byť pritom uzemnený, ako vo fabrike Samsung či Panasonic, a také tie latexové chirurgické rukavičky, či aké používaju.
Vieš tie videa sú ako z telešopingu. Tí čo ich predvádzaju to vedia majstrovský ovládať, keď si to kúpiš, zaboha to tak nespravíš a zistíš, že to neni také jednoduché.
Najdi radšej niekoho kto to už robil a možno sa aj priučíš.Ja by som to nerozoberal,hoci nutkanie je silné.
Takze takto KARLE. Vcera som to skusal, dal som dole tie 3 srobiky co boly aj na videu a dal som dole len tu umelu obruc.Na videu to dal doéle aj s optikou.Zalezi od typu objektivu..Uz si pomaly na to zvikam.Vcera som skusal fotit oblohu aj bielu stenu na F22 a nic som nevidel aj ked som zvisil kontrast,maximalne tak spinavy snimac..Tak to necham tak...Ale nahneva to ked viem,ze to tam nema byt.Co uz.Zasa nestal ten objektiv 1000€...
 
total empty
2014-01-24 08:40:05+01
príspevok od: Džema
Takze takto KARLE. Vcera som to skusal, dal som dole tie 3 srobiky co boly aj na videu a dal som dole len tu umelu obruc.Na videu to dal doéle aj s optikou.Zalezi od typu objektivu..Uz si pomaly na to zvikam.Vcera som skusal fotit oblohu aj bielu stenu na F22 a nic som nevidel aj ked som zvisil kontrast,maximalne tak spinavy snimac..Tak to necham tak...Ale nahneva to ked viem,ze to tam nema byt.Co uz.Zasa nestal ten objektiv 1000€...
Tak potom dobre, si šikulka.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()