Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

prosim o radu Fuji Finepix S100fs

erinn
2009-03-24 13:19:10+01
Chcela by som sa poradit s kúpou Fuji finepix S100fs.prosim poradte mi vôbec sa fotakom nerozumiem
 
Bpali
2009-03-24 13:21:08+01
vies..ale najpr by bolo dobre napisat, aky mas problem, s cim chces poradit
 
wayne
2009-03-24 13:28:12+01
nieje to zly fotak, co som si ho par minut potazkaval a urobil 2-3 cvaky tak pohoda, ma taky zrkadlovkovy feeling :) kvalitou sice trosku zaostava ale fotky vie fotit pekne staci si prelistovat fora na dpreview.com
 
erinn
2009-03-24 16:32:13+01
príspevok od: Bpali
vies..ale najpr by bolo dobre napisat, aky mas problem, s cim chces poradit
no chcela som vediet či kúpit alebo nie.V tych parametroch co su pri nom sa vobec nevyznam
 
erinn
2009-03-24 16:33:38+01
príspevok od: wayne
nieje to zly fotak, co som si ho par minut potazkaval a urobil 2-3 cvaky tak pohoda, ma taky zrkadlovkovy feeling :) kvalitou sice trosku zaostava ale fotky vie fotit pekne staci si prelistovat fora na dpreview.com
zaostava v com a za kym? tak porad nieco v tej cene a lepsie
 
Bpali
2009-03-24 16:34:57+01
príspevok od: erinn
no chcela som vediet či kúpit alebo nie.V tych parametroch co su pri nom sa vobec nevyznam
no ja osobne s nim nemam skusenosti,ale co som cital recenzie,vraj je to jeden z naj ultrazoomov na trhu..ale cena bola trochu vyssia,ked sa nemylim..skus popozerat aspon nejake recenzie na http://recenzie.hladacik.sk/ a pozri si,ako foti,co o nom pisu a uvidis,ci sa hodi pre teba...
 
Anup9
2009-03-24 18:32:33+01
Ja ho mam a keby som mal teraz kupit dajaky ultrazoom, kupil by som ho.Hladacik by mohol byt lepsi, a tak isto aj rucne ostrenie by mohlo byt viac premakane ale inak nemam mu co vytknut. Este akurat ta vaha, mne vyhovuje, lepsie ho viem udrzat, akurat ze ked chces stativ tak treba kvalitnejsi bo lacny ho neudrzi.Je to moj druhy ultrazoom, ale do roka urcite prejdem na zrkadlo(ked ma fotenie neprestane bavit :) proste zrkadlovka je ina liga uz no. ale z fotoaparatov v tejto kategorii je u mna naj, len sa s nim treba naucit fotit a bude vsetko dobre :)
 
erinn
2009-03-24 18:49:51+01
príspevok od: Anup9
Ja ho mam a keby som mal teraz kupit dajaky ultrazoom, kupil by som ho.Hladacik by mohol byt lepsi, a tak isto aj rucne ostrenie by mohlo byt viac premakane ale inak nemam mu co vytknut. Este akurat ta vaha, mne vyhovuje, lepsie ho viem udrzat, akurat ze ked chces stativ tak treba kvalitnejsi bo lacny ho neudrzi.Je to moj druhy ultrazoom, ale do roka urcite prejdem na zrkadlo(ked ma fotenie neprestane bavit :) proste zrkadlovka je ina liga uz no. ale z fotoaparatov v tejto kategorii je u mna naj, len sa s nim treba naucit fotit a bude vsetko dobre :)
Dik, lebo recenzie co som citala tak 50 na 50 niekto chvali niekto zatracuje ale fotky ktore su aj na tejto stranke ktore boli robene s tymto fotakom tak su velmi pekne.Ja som tiez rozmyslala nad zrkadlom ale pre mna si myslim ze je vhodnejsi ulttrazoom, nemam nato dokupovat k min 15tis fotaku este aj dalsie objektivy za 10tisice a pri tomto je vsetko .
 
Anup9
2009-03-24 19:05:23+01
Recenzie treba brat s rezervou.Su tam totiz ´len´ prve dojmy, pocity a nazory autora recenzie.Kedze autor je tiez len clovek, tak sa moze mylit a tie veci ktore povazuje za zle, v skutocnosti nemusia byt az tak zle. Je to vec nazoru. A tie fotky v testoch by som bral do uvahy maximalne na 30%. V ziadnej recenzii nenajdes fotku ktora by co len na 60% zodpovedala fotakom. moze ti pomoct ako ukazka ze jaky maju sum atd. ale nic viac, lebo ten autor ten fotak nepozna a nevie s nim fotit. Fora su uz lepsie ale tiez sa tam dokazu zrodit riadne nezmysly :)
 
erinn
2009-03-24 19:10:57+01
to mas uplnu pravdu mam pocit ze recenzie pisu ludia profesionalny fotografy ktory maju doma vybavu za niekolko 100tis korun a fotaky lacnejsie ako su ich su najhorsie na svete nie su vobec objektivny a nemyslia na nas obyc.ludi
 
wayne
2009-03-24 19:44:03+01
príspevok od: erinn
zaostava v com a za kym? tak porad nieco v tej cene a lepsie
zaostava za zrkadlovkami podobnych rozmerov :) v tej cene s tymi funkciami a s tym dizajnom s velkym snimacom nic nekupis :) nebudes lutovat ak ti nevadia vacsie rozmery fotaku
 
jajk0
2009-03-28 21:15:32+01
Fuji S100fs mam uz rok. A musim povedat, ze sa mi s nim foti velmi dobre.
Ako uz bolo povedane, ma taky zrkadlovskovy look, ale kvalitou fotografii trosku pokulhava. (hlavne v tazsich svetelnych podmienkach pri vyssom ISO sa uz prejavi zretelnejsi sum oproti DSLR, ale oproti klasickym UZ je na tom zas lepsie)
 
Dzurki Marek
2009-04-02 23:07:15+02
Tento fotak mam od leta minuleho roku. Naucil som sa s nim pracovat a pochopil som s nim zakladne veci ako clona, cas, kompozicia, nasvetlenie. No teraz viem, ze na toto naucenie mi stacil aj iny lacnejsi ultrazoom, lebo kupit fuji s tym, ze po roku budes prechadzat na zrkadlo nema vyznam. Na tvojom mieste si zozeniem z nejakeho bazara nejaky ultrazoom a naucim sa snim pracovat a potom rovno na zrkadlo. Ak si odlozis tych 15 tis. a k tomu dosporis dalsich 5, tak za 20 tis. si kupis napr. canon 1000D s dobrym objektivom. Naucil som sa, ze 14x zoom vobec nie je podstatny. Ak ale chces fuji, tak myslim, ze o par mesiacov sa budem tej mojej zbavovat, tak ti ju mozem predat. Na naucenie je to ok stroj, len trochu drahy ako som povedal.
 
Kubo Bohus
2009-08-13 09:17:23+02
Chcel by som sa opýtať ako je tento UZ na to z rýchlosťou??
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()