Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

stativ aky

till1987
 
viking81
2009-04-06 23:14:55+02
minimalne s jednou a maximalne s troma nozickami :) ci su aj 4 ramenne ? :)
 
till1987
2009-04-06 23:16:09+02
nechtiac som toto vlakno zalozil pardooon....

 
viking81
2009-04-06 23:17:20+02
myslim ze stativy sa tu uz riesili ale ked si aj zalozil tak si mal definovat na co stativ potrebujes a aky mas financny strop ;-)
 
till1987
2009-04-06 23:26:26+02
nie ja som hladal temu s tymto nazvom a zadal som to do nespravneho pola:( som prepracovany :)
 
viking81
2009-04-06 23:47:02+02
jaj taaak :-))) beriem potom spet co som povedal :)
 
gintonik
2009-04-07 01:06:30+02
príspevok od: viking81
minimalne s jednou a maximalne s troma nozickami :) ci su aj 4 ramenne ? :)
Novoflex Quadro pod ma 4 nohy http://www.novoflex.com/pdf/Novoflex_QuadroPod_Web_E.pdf
 
om1ci
2009-04-19 18:16:04+02
Poznáte statív KOOD ?
Konkrétne či náhodou nemal niekto v rukách Karbónový statív Kood C3240 Professional. Podľa popisu vyzerá byť OK a cena tiež super, len ja som ešte túto značku nemal možnosť vidieť ´naživo´.
http://www.photonet.sk/shop/stativy-kood/karbonovy-stativ-kood-c3240-professional/p_2503.html
 
om1ci
2009-04-19 18:21:15+02
Ospravedlňujem, sa prosím nesprdnite ma veľmi...našiel som kopu iných tém kde sa o ňom píše..takže nič som nepísal, nič som sa nepýtal...Vďaka.
 
vajaj
2009-04-26 18:40:00+02
BTW, vie niekto poradit stativ aj mne? :)
Zatial som pouzival iba lacny Hama stativ za 25 eur tak to zhrniem s komentarmi s ohladom na takyto model.
Moje poziadavky:
- Relativne mala hmotnost a mala velkost v zlozenom stave (vacsinou su zlosene stativy okolo 60-70cm, takyto sa mi nezmesti mi do ruksaku, existuje nieco skladnejsie?). Hoci hmotnost ma suvis so stabilitou, co je rozumny kompromis na fotoaparat triedy canon 400D + carl zeiss sonnar 135mm 3.5.. asi 1-1,5kg?
- Stativova hlava by mala mat dlhsiu rucku a kvalitnejsie loziska, aby bolo mozne pomaly, plynule horizontalne (i vertikalne) hybat (bez skokov, vrzgani, atp) - kvoli videu. Na lacnej Hame to velmi dobre neslo.
- Nejaky druh kvalitnejsieho vyhotovenia ako plastova Hama. Nevyhovovalo mi upevnenie fotoaparatu, cele to bolo rozhegane, v niektorych polohach pri expozicii sa upevnenie povolovalo.

Aby som to zhrnul:
-Maly
-Dostatocne lahky (Ani velky ani tazky nebudem nosit)
-kvalitna hlava
-kvalitne vyhotovenie
-vhodny na video
-nizka cena (najlepsie max okolo 100 eur, ale ak by to bolo opodstatnene..)

A zo vsetkeho som ochodny urobit kompromis :)

Nasiel som Velbon DV 6000 a DV 7000, ale nemam o tom prehlad, recenzie na nete su minimalne, ma niekto nejaky tip? Dik.
 
Floyd
2009-07-24 12:24:41+02
Má niekto z Vás praktickú skúsenosť s monopodom: VELBON PRO POD CF 7 + VELBON QHD-71 - guľová hlava? A s akou technikou ho používate? Prípadne klady, resp. zápory - praktické skúsenosti, alebo odporúčanie iného monopodu a hlavy...
PS: samozrejme som si prehľad v monopodoch spravil a tento sa mi pozdáva pre Nikon D700 s gripom + Nikon 70-200mm.
 
Floyd
2009-07-27 15:34:40+02
Má niekto z Vás praktickú skúsenosť s monopodom: VELBON PRO POD CF 7 + VELBON QHD-71 - guľová hlava? A s akou technikou ho používate? Prípadne klady, resp. zápory - praktické skúsenosti, alebo odporúčanie iného monopodu a hlavy...
PS: samozrejme som si prehľad v monopodoch spravil a tento sa mi pozdáva pre Nikon D700 s gripom + Nikon 70-200mm.
 
Sešívka
2009-07-27 16:34:21+02
Co s tím budete fotit?
 
bear
- moderator
2009-07-27 16:39:19+02
Gulova hlava na monopod nie je dobra kombinacia. Monopod je najlepsie pouzivat s Tilt hlavou, alebo uplne bez hlavy.
 
Floyd
2009-07-27 17:08:51+02
príspevok od: bear
Gulova hlava na monopod nie je dobra kombinacia. Monopod je najlepsie pouzivat s Tilt hlavou, alebo uplne bez hlavy.
Prečo nie je guľová hlava dobrá na monopod? O tilt hlave som čítal, tá sa pohybuje v smere hore a dolu a zrejme aj okolo vlastnej osi a zmena formátu (na šírku, resp. na výšku) je pomocou prstenca na objektíve. A bez hlavy som tiež videl fotiť aj profi fotografov, nie je však problematickejší pohyb prístroja, napr. smerom nadol, či nahor, príp. okolo vlastnej osi?
 
Floyd
2009-07-27 17:10:32+02
príspevok od: Sešívka
Co s tím budete fotit?
Napr. zvery v prírode, v zoo, alebo podujatia športové či spoločenské, hlavne chcem odľahčiť pri celodennom fotení ruky...
 
bear
- moderator
2009-07-27 17:22:14+02
príspevok od: Floyd
Prečo nie je guľová hlava dobrá na monopod? O tilt hlave som čítal, tá sa pohybuje v smere hore a dolu a zrejme aj okolo vlastnej osi a zmena formátu (na šírku, resp. na výšku) je pomocou prstenca na objektíve. A bez hlavy som tiež videl fotiť aj profi fotografov, nie je však problematickejší pohyb prístroja, napr. smerom nadol, či nahor, príp. okolo vlastnej osi?
Otacanie do stran neriesis, to s monopodom nie je problem, naklananie s dopredu/dozadu tiez vacsinou nie je problem (monopod sa pouziva s dlhymi ohniskami), staci cely monopod naklonit o 5-10 stupnov. Nemusis hlavu uvolnovat a zatahovat. Na uvolnenej gulovej hlave stracas vyhodu stability monopodu.
 
Floyd
2009-07-27 17:31:27+02
príspevok od: bear
Otacanie do stran neriesis, to s monopodom nie je problem, naklananie s dopredu/dozadu tiez vacsinou nie je problem (monopod sa pouziva s dlhymi ohniskami), staci cely monopod naklonit o 5-10 stupnov. Nemusis hlavu uvolnovat a zatahovat. Na uvolnenej gulovej hlave stracas vyhodu stability monopodu.
Tvoje argumenty sa mi celkom pozdávajú! Tzn. ak chceš otáčať prístroj (bez hlavy) do strán, otočíš prosto celým monopodom okolo vlastnej osi... S tým náklonom vpred a vzad pri dlhších ohniskách je to zrejme naozaj tak a pri takom malom náklone stabilita isto nebude narušená. No a to uvoľňovanie a zaťahovanie hlavy, na to som veru tiež myslel, že môže byť ´otravné´ - nepraktické a asi sa nedá hlava dotiahnuť tak, aby kládla prijateľný odpor no zároveň, aby nebola príliš voľná.
 
Sešívka
2009-07-27 18:32:33+02
príspevok od: Floyd
Napr. zvery v prírode, v zoo, alebo podujatia športové či spoločenské, hlavne chcem odľahčiť pri celodennom fotení ruky...
Já používám fotopažbu (http://www.fotopomucky.cz/fotopazba-svetla-s-posuvnou-destickou-manfrotto-357-fotopazba-s-destickou-svetla-pro-pravaky/produkt-310/), dají se s ní nafotit bezva letovky. Je to skladovatelné, snadno se přidělá k batohu, ale hlavně má člověk volnost při focení. Používá jí čím dál víc wild life fotografů, ale i sportovních fotografů.
 
Floyd
2009-07-27 18:35:14+02
príspevok od: Sešívka
Já používám fotopažbu (http://www.fotopomucky.cz/fotopazba-svetla-s-posuvnou-destickou-manfrotto-357-fotopazba-s-destickou-svetla-pro-pravaky/produkt-310/), dají se s ní nafotit bezva letovky. Je to skladovatelné, snadno se přidělá k batohu, ale hlavně má člověk volnost při focení. Používá jí čím dál víc wild life fotografů, ale i sportovních fotografů.
Vyzerá to riadne ´divoko´! :-.) Skôr uprednostním klasický monopod a myslím, že nateraz zatiaľ bez akejkoľvek hlavy - vyskúšam bez nej a uvidím ako sa mi s tým bude robiť. Každopádne ďakujem za tip.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()