Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

stativ aky

till1987
till1987 2009-04-06 23:12:29+02
 
Floyd
2009-07-31 12:57:56+02
Mám statív Manfrotto 190XPROB PRO a vďaka dlhému stredovému stĺpiku, nie je možné snímať tesne od zeme, pravda ak si ho neotočíte hore nohami aj s prístrojom - to je však nepraktické. Moja otázka: je riešením jedno, alebo všetky tri nižšie uvedené možnosti?! Ďakujem!

1. středový sloupek 190TS
2. středový sloupek krátký 190CCSB
3. adaptér 190LAA

http://www.manfrotto-foto.cz/manfrotto-katalog/stredovy-sloupek-190ts/
http://www.manfrotto-foto.cz/manfrotto-katalog/stredovy-sloupek-kratky-190ccsb/
http://www.manfrotto-foto.cz/manfrotto-katalog/adapter-190laa/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-07-31 13:04:52+02
Ja som mal ten posledny, na obcasne pouzitie v pohode. Ak mas model 190XPro, tak tam mas preca preklapatelny stlpik, ked ho preklopis, tak ti nezavadzia.
 
Floyd
2009-07-31 13:28:39+02
príspevok od: Karol Srnec
Ja som mal ten posledny, na obcasne pouzitie v pohode. Ak mas model 190XPro, tak tam mas preca preklapatelny stlpik, ked ho preklopis, tak ti nezavadzia.
Nuž ja ho viem preklopiť len do vodorovnej polohy, resp. otočiť o 180 stupňov tak, že je dole hlavou a vtedy môžem nastaviť nohy statívu tak, aby som bol až pri zemi, ale prístroj je hore nohami. Alebo som niečo nepostrehol?! To by ma mrzelo, lebo radšej prichádzam na riešenia sám...
 
duroslav
2009-07-31 13:37:05+02
príspevok od: Floyd
Nuž ja ho viem preklopiť len do vodorovnej polohy, resp. otočiť o 180 stupňov tak, že je dole hlavou a vtedy môžem nastaviť nohy statívu tak, aby som bol až pri zemi, ale prístroj je hore nohami. Alebo som niečo nepostrehol?! To by ma mrzelo, lebo radšej prichádzam na riešenia sám...
Keď otočíš stĺpik na hocakom statíve, je prístroj hore nohami. To je až taký veľký problém fotku potom otočiť?
Keď dáš stĺpik do vodorovnej polohy, tak si môžeš foťák predsa o 90 stupňov otočiť na hlave a máš ho vodorovne.
 
Floyd
2009-07-31 13:47:31+02
Jasné, že nie je problém snímku otočiť v PC, ale ovládanie prístroja hore nohami je dosť nešikovné! No hlavne, ´obávam´ sa, že s otočením hlavy o 90 stupňov pri vodorovnej polohe stĺpika máš pravdu! Keď prídem domov rozhodne to skúsim - a ak to pôjde, tak sa už teraz hanbím!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-07-31 13:59:24+02
príspevok od: Floyd
Nuž ja ho viem preklopiť len do vodorovnej polohy, resp. otočiť o 180 stupňov tak, že je dole hlavou a vtedy môžem nastaviť nohy statívu tak, aby som bol až pri zemi, ale prístroj je hore nohami. Alebo som niečo nepostrehol?! To by ma mrzelo, lebo radšej prichádzam na riešenia sám...
Pokial je stredovy stlpik vodorovne, tak uz ti nezavadzia medzi nohami stativu. Akurat moze byt problem s nastavenim hlavy (podla modelu).
 
Floyd
2009-07-31 14:15:08+02
príspevok od: Karol Srnec
Pokial je stredovy stlpik vodorovne, tak uz ti nezavadzia medzi nohami stativu. Akurat moze byt problem s nastavenim hlavy (podla modelu).
Namiesto toho, že sa tu ´hlúpo´ vypytujem som si to mal už dávno riadne vyskúšať, každopádne to večer doma isto spravím. Hlava je Manfrotto 804rc2. Viem, že ak bude stĺpik vodorovne, statív až k zemi, bude sa dať pohodlne spraviť snímka na výšku; na šírku musím vyskúšať. PS: cítim sa celkom ako idiot, ktorý akoby nebol schopný si to riadne skúsiť - ospravedlňujem sa!
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()