Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

"širokáč" na šport - svetelnost alebo USM?

spacebar
spacebar 2009-04-15 14:41:17+02
Dobry den, potreboval by som poradit ohladom vyberu objektivu. objektiv bude urceny na fotenie sportu (skateboark,korcule atd..) z blizka (foto pre predstavu: http://raydemski.com/blog/wp-content/uploads/2008/07/rd_080712_skate_merdur_0029_c_ef1_web.jpg ) ale neviem sa rozhodnut ktore sklo zobrat. medzi uzsi vyber sa dostal Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM a Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX no na jednej strane tokina ma lepsiu svetelnost no nema USM a zasa canon ma USM ale nema tak dobru svetelnost. Neviem to ze ci mi tokina bude stihat ostrit lebo USM by s tym nemal mat problem. cena objektivov je prakticky rovnaka. Popripade ak by ste odporucili nejaky iny objektiv ktory som nespomenul tak budem len rad a taktiez si rad vypocujem vase nazory na konkretne dva modely.
 
dodo_bb
2009-04-15 23:26:05+02
No práve toto sú pomerne jednoduché podmienky, stačia Ti dva systémové blesky, hocaký širokáč, čo trochu lepšie kreslí a kamoša, ochotného skákať :-)). Vyberieš si miesto za domom a ideme... Môžeš si záber zopakovať aj desať krát, meniť svetelné podmienky, zvoliť si optimálne prostredie. Fotografovanie skutočného športu v reálnych podmienkach je oveľa zložitejšie. Nemôžeš si vyberať ani miesto, ani čas, ani pozadie, ani svetlo, nič. O opakovaní záberu sa Ti môže len zdať. Na to potrebuješ výbornú profi techniku, kopu skúseností a veľa šťastia.
 
REEFE
2009-04-15 23:54:24+02
ked nevies cim je to fotene tak nezavadzaj...
 
REEFE
2009-04-15 23:58:29+02
príspevok od: slavmiro
Tokina ma trochu obmedzeny rozsah 11-16 vs. 10-22 pri Canone. 10 mm je menej sice len o 1mm ale v sirokych sklach sa kazdy 1mm ceni. 22 mm je o podstatnych 6mm viac. Ale ak je konstrukcne bytelnejsia Tokina tak to je pre sport podstatne. Otazna je prachotesnost.
prachotesnost? je dost nepodstatna, tokina ma velmi dobru a bytelnu konstrukciu, nepotrebujes taketo malichernosti riesit, nieje to vysavac a dtahu nema taku dlhu aby si mal riesit nasavanie prachu... sam pouzivam Tokinu 11-16mm f/2.8
 
tomcat
2009-04-16 00:48:53+02
príspevok od: spacebar
este som sa docital ze ta tokina ma dost problem s chromatickou vadou co by rpi foteni napriklad v roznych protisvetlach a pod mohlo robit problem, a taktiez tak pomimo sa chcem spytat ze ako je to s pouzitim polarizacnych filtrov na takychto super sirokouhlych objektivoch lebo niekto tu spominal ze pri nich ta polarizacia uz nejako nefunguje alebo co to tak ak sa k tomu niekto viete vyjadrit .
No ako bolo povedane polarizak funguje normalne, treba ale kupit slim verziu normalna by vinetovala,proste tensi musi byt,trebars hoya pro1 ja ho mam a spokojny som na 100%
 
beholder
2009-04-16 10:41:34+02
príspevok od: tomcat
No ako bolo povedane polarizak funguje normalne, treba ale kupit slim verziu normalna by vinetovala,proste tensi musi byt,trebars hoya pro1 ja ho mam a spokojny som na 100%
...mám KENKO PRO1 digital...(v podstate HOYA)...za veľmi slušné peniaze...

http://www.photonet.sk/shop/polarizacne-filtre-kenko-pro1d/polarizacny-filter-kenko-cpl-pro1-digital-77mm/p_16.html
 
spacebar
2009-04-16 16:37:41+02
no za velmi podobnu cenu mozem mat B+W takze radsej zoberiem ten :)
 
beholder
2009-04-16 20:20:04+02
príspevok od: spacebar
no za velmi podobnu cenu mozem mat B+W takze radsej zoberiem ten :)
...no,pokiaľ bude slim......nie je čo riešiť....choď jednoznačne do B+W,,,ja som dal zaň voľakedy 3.300Sk:)...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()