Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Olympus E-520

platon.rado
2009-04-22 11:26:44+02
Kúpil som si Olympus E-520 14-42m chem sa spýtať či som dobre kúpil???
 
Bpali
2009-04-22 11:30:10+02
:)
 
duroslav
2009-04-22 11:30:22+02
Ja teda neviem. Takéto veci sa normálne riešia pred kúpou a nie až po.
Keď ti niekto povie, že si kúpil zle, tak čo urobíš?
 
platon.rado
2009-04-22 11:42:58+02
No čítal som recenzie zo týždeň a chodil po obchodoch takže tak,ale skôr sa chcem spýtať ako je to v praxi
 
platon.rado
2009-04-22 11:44:05+02
Zlý zas nemôže byť
 
2009-04-22 11:48:43+02
poviem ti moj nazor na olympus...je to cisty marketing, co zostava u ludi z kompaktu...vacsina, ktora to mysli s fotenim vazne a uvedomi si cenu svojich penazi, co do toho dali, ho po case i tak preda a ide ku konkurencii...urob si nazor sam, preco to asi robia...urcite to nie je tym, ze su s nim spokojni...
 
platon.rado
2009-04-22 13:01:41+02
príspevok od:
poviem ti moj nazor na olympus...je to cisty marketing, co zostava u ludi z kompaktu...vacsina, ktora to mysli s fotenim vazne a uvedomi si cenu svojich penazi, co do toho dali, ho po case i tak preda a ide ku konkurencii...urob si nazor sam, preco to asi robia...urcite to nie je tym, ze su s nim spokojni...
No ja som nemal ani kompakt mal som Prakticu,starú zrkadlovku ktorá fičí aj dnes na 100%,vo fotografovaní som len začiatočník ako každý z Vás niekedy bol mám vela záujmov a poznám cenu peňazí.Dal som jednoduchú otázku na ktorú som nedostal odpoveď ´áno je to dobrý foťák pre začiatočníka stačí´,´nie nieje dobrý zle si kúpil vyhodené peniaze mal si kúpiť ...´atď..
 
zelovoc
2009-04-22 13:04:52+02
2 veci: Blbo sa pytas, resp. neskoro a pytas sa na olympus, na tomto fore sa velmi o olympusoch debatovat neda. aj tak 98% fotky zavisi od fotografa. videl som nadherne fotky z olympusov, tak ak sa s tym naucis fotit bude to fajn. co je problem je cena doplnkov. je to drahe.
 
morris2911
2009-04-22 13:06:10+02
To zaleži iba od teba. Ak chceš male telo a nebudeš si do buducna kupovat vela prislušenstva tak to je v pohode, ale ak si planuješ rozširovat svoje prislušnstvo tak tam bude problem vysokej ceny. Ale ako UZ alebo kompakt je to predsa len lepšie. Problem je vo vyšom šume oproti kokurenci. Pokial ho maš iba na bežne fotenie tak ti to podla mna bude stačiť.
 
dodo_bb
2009-04-22 13:14:11+02
príspevok od: platon.rado
No ja som nemal ani kompakt mal som Prakticu,starú zrkadlovku ktorá fičí aj dnes na 100%,vo fotografovaní som len začiatočník ako každý z Vás niekedy bol mám vela záujmov a poznám cenu peňazí.Dal som jednoduchú otázku na ktorú som nedostal odpoveď ´áno je to dobrý foťák pre začiatočníka stačí´,´nie nieje dobrý zle si kúpil vyhodené peniaze mal si kúpiť ...´atď..
Kamarát, vôbec si nedal jednoduchú otázku a mám obavu, že okrem Teba to nikto nebude vedieť posúdiť. Dovolím si tvrdiť, že všetky zrkadlovky na dnešnom trhu Ti umožnia urobiť skvelé fotky, ak to vieš. Ak to nevieš, tak Ti technika nepomôže. Prestaň špekulovať, začni s ním fotiť a daj sem Tvoje výsledky. Ak si ich nikto ani nevšimne, určite nebude chyba v zrkadlovke. A ak sa tu spustia na Tvoje výtvory obdivné chvály, tiež nebudú na Tvoj Olympus, ale na to, ako to vieš...
 
platon.rado
2009-04-22 13:19:55+02
príspevok od: dodo_bb
Kamarát, vôbec si nedal jednoduchú otázku a mám obavu, že okrem Teba to nikto nebude vedieť posúdiť. Dovolím si tvrdiť, že všetky zrkadlovky na dnešnom trhu Ti umožnia urobiť skvelé fotky, ak to vieš. Ak to nevieš, tak Ti technika nepomôže. Prestaň špekulovať, začni s ním fotiť a daj sem Tvoje výsledky. Ak si ich nikto ani nevšimne, určite nebude chyba v zrkadlovke. A ak sa tu spustia na Tvoje výtvory obdivné chvály, tiež nebudú na Tvoj Olympus, ale na to, ako to vieš...
no aspoň dačo, takže keď to uzavrieme fotky sa dajú robiť s čímkoľvek a nezáleží len na foťáku ale aj samozrejme aj fotografovi díki dodo
 
platon.rado
2009-04-22 13:23:01+02
príspevok od: morris2911
To zaleži iba od teba. Ak chceš male telo a nebudeš si do buducna kupovat vela prislušenstva tak to je v pohode, ale ak si planuješ rozširovat svoje prislušnstvo tak tam bude problem vysokej ceny. Ale ako UZ alebo kompakt je to predsa len lepšie. Problem je vo vyšom šume oproti kokurenci. Pokial ho maš iba na bežne fotenie tak ti to podla mna bude stačiť.
no presne chcem to len na bežné fotenie nie som až taký zarytý fotograf a asi to nie je najlacnejší koníček
 
wayne
2009-04-22 13:25:16+02
príspevok od: platon.rado
no presne chcem to len na bežné fotenie nie som až taký zarytý fotograf a asi to nie je najlacnejší koníček
co je pre teba bezne fotenie?
 
platon.rado
2009-04-22 13:45:20+02
fotiť rodinu niekde na výlete v hore na oslave ,chodil fotiť aj zverinu do hory ale to bolo asi tak 5 rokov dozadu/tak to už asi bežné fotenie nie je čo/
 
beholder
2009-04-22 17:50:17+02
...s E-500 mám osobné skúsenosti (nie s E-520)....chronologicky:....spočiatku eufória,.....potom spokojnosť,....mierna nespokojnosť....nespokojnosť....pocitové káranie a poškuľovanie po inej značke....zmena systému...

...v podstate som na tom teraz podobne.....len o zmene značky už nepremýšľam:)...


...no k tej nespokojnosti:...chcel som (chcem) od foťáku viac ako mi mohol (môže) dať.....na také to´bežné fotenie´ to je ozaj jedno...

...ps:...nekúpil si zle......no mohol si aj lepšie:)...
 
rumrunner
2009-04-22 17:54:38+02
Co ta vlastne viedlo k tomu aby si kupil Olympus??
 
platon.rado
2009-04-22 20:54:48+02
no do digitálnych foťakov som debil,mám kamaráta ktorý mi vravel že Olympus je to to pravé,mal som zálusk aj na Sony a200 alebo Canon 400d viac menej ma prehovorili na Olympus aj s dôvodu živého náhľadu bez „zatmenia“ v hľadáčiku a aj cena kúpil som ho za 12 000 sk nový, ja ako amatér si myslím že na začiatočníka mi úplne stačí,ale chcel by som vedieť prečo vlastne je Olympus taký zlý a prečo ho meníš, teraz hovoríme samozrejme iba v tejto cenovej kategórií /beholder/.Určite myi to nebude chýbať to čo majú ineé zrkadlovky v mojich začiatkoch možno tirž zmením značku po čase ked zistím sám že mi nevyhovuje a že je aj niečo lepšie
 
javelin
2009-04-23 07:36:01+02
príspevok od: platon.rado
fotiť rodinu niekde na výlete v hore na oslave ,chodil fotiť aj zverinu do hory ale to bolo asi tak 5 rokov dozadu/tak to už asi bežné fotenie nie je čo/
No zverinu asi nie....
 
Vizionar
2009-04-23 08:06:18+02
príspevok od: javelin
No zverinu asi nie....
Možno aspoň tie ovečky :)
 
Marcel Rebro
2009-04-23 08:26:53+02
príspevok od: javelin
No zverinu asi nie....
nechces nove zvieratko? osolus jordanikus ;-)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()