Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Blesk pre Sony A200

seejey
seejey 2009-05-17 13:49:18+02
Zdravim vas. Chel by som poradit pri vybere blesku. Chcem kupit pre svoju Alpha 200 systemovy blesk. Na zaciatok by som povedal, ze nie som nejako extremne narocny uzivatel, v podstate zaciatocnik. Ale uvedomujem si potrebu mat na tele systemovy blesk. Ten, ktory je vo fotoaparate mi ani trosku nestaci, spustu krat som sa pasoval s nemoznostou si prisvetlit fotografovanu scenu. Urcite na zaciatok nepotrebujem hned najvyssi model blesku. Ani by som urcite nevyuzil jeho moznosti. A taktiez su aj financne prostriedky limitovane. Dostal som ponuku na blesk SUNPAK PZ 42X (zda sa mi aj celkom financne zaujimava - 160€). Nemozem sa vsak nikde na internete dozvediet nieco blizsie o tomto blesku. A hlavne, blesky su pre mna este "spanielska dedina". Takze ani neviem, na ake veci je potrebne si davat pozor. Uvadzam aj stranku vyrobcu, kde su popisane parametre blesku http://www.sunpak.jp/english/products/pz42x/index.html . Bol by niekto taky lasky plny a pomohol, poradil mi, popripade ma naviedol na spravnu cestu? Vopred dakujem.
 
2010-01-10 20:11:05+01
no to uz patri mimo tento portal a na inu podu...pokial citis nespravodlivost, bran sa v ramci zakona, vymysli nieco, co bude zakonne a pomoze ti to zlepsit situaciu, ktora ti vadi...inak mozes premyslat, ci je zivot vobec k tebe spravodlivy a i tak na to neprides, kedze je kopec ludi, co su na tom horsie ako ty a nestazuju sa...vzdy je moznost volby...
 
cagi
2010-01-14 16:04:25+01
predam ti skvely blesk Sony HVL-F56AM – 250 €
 
IvanJ
2010-04-03 19:23:39+02
Dobry den,
som uplny zaciatocnik a aj ked som si precital clanok o bleskoch na ephoto, ktory mi vela vysvetlil, rad by som poprisol o pomoc...
hladam teda blesk pre moju sony a200 vybral som zatial Sony HVL-F42AM rad by som vedel ci mate niekto skusenosti s tymto bleskom a ake. Aj ked som precital specifikaciu nie je mi uplne jasne ci tento blesk umoznuje to aby som ho dal niekam mimo fotak a odpalil na dialku bleskom, ktory je vstavay na tele blesku.
:D dufam ze som to napisal zrzumitelne a vopred dakujem za odpovede a nazory.
 
Bubak
2010-04-03 20:07:07+02
Áno, Sony HVL-F42AM podporuje bezdrôtový blesk a A200 je ho schopná odpáliť svojím vstavaným bleskom.
 
IvanJ
2010-04-03 22:22:02+02
príspevok od: Bubak
Áno, Sony HVL-F42AM podporuje bezdrôtový blesk a A200 je ho schopná odpáliť svojím vstavaným bleskom.
Dakujem za objasnenie :)

kazdopadne prosim Vas ak mate niekto osobnu skusenost s tymto bleskom napiste
vdaka
 
Bubak
2010-04-06 00:19:33+02
Keďže som majteľom blesku Sony HVL-F58AM, ktorý bol pre moje použitie výhodnejší z hladiska výkonu, fukncií a stále dúfam, že do série k nemu niekedy kúpim práve dve F42AM (ehm :) ), môžem povedať, že kupuješ to najlepšie čo je dostupné do Sony/Minolta sákon blesku, proste naozaj pravý blesk od originálneho výrobcu. Užívatelia si pochvalujú jeho výkon v danej triede, dobíja sa plynule, blíska čo najpresnejšie. Má naozaj všetky funkcie čo treba, medzi jeho najväčšie mínusy patrí plastové uchytenie sákon a žiadna možnosť jeho dotiahnutia nejakým šróbom :) (i keď to je skôr vlastnosť sákon Minolta/Sony), absencia bielej odrazovej doštičky (HVL-F58AM ju má) a pre mňa aj jeho spracovanie, je dosť náchylné na každé škrabnutie, ale za to vydrží len nie je potom taký pekný. :) Ale to nie sú až také veľké nedostatky, smelo do neho. :)
 
Bubak
2010-04-06 00:34:53+02
Ešte dva odkazy ;-)
Užívateľské fórum:
http://www.dynaxexpedicia.net/forum/index.php?showtopic=490

Užívateľská recenzia:
http://pavelkarmelita.blog.cz/0911/blesk-sony-hvl-f42am-recenze-test

Odporúčam prečítať. :)
 
tomis.ales
2010-04-06 11:06:47+02
príspevok od: polovnik
Uprimne povedane som objednaval zo zahranicia tovar uz nie raz a vzdy mi to islo cez colnicu. A uprimne povedane mi colnica vzdy vyrubila clo od buka do buka, takze som nikdy nevedel, kolko zaplatim na cle a nikdy sa nedrzali nejakych tabuliek ci predpisov, ale asi toho, kto sa ako vyspal. A posledna objednavka isla mimo colnicu - dopredu som to nevedel, ale poviem to tak, ze som bol jednoducho rad. A som coraz viac radsej, pretoze prave teraz ma trapi nieco ine. Trapi ma myto, pretoze nech si pan Fico hovori co chce, mne sa naklady zvysuju minimalne o 8000 az 10000 Eur ... minuly rok som mal zisk zhruba v tej vyske. Takze nie likvidacia? A to mam teda platit statu clo? Nechcem vedome porusovat zakon, ale stat ma do toho zacina tlacit. Doteraz som odvadzal statu 3 az 4 tisic Eur rocne, teraz to bude nad 10 kilo. A toto je spravodlivy stat, spravodlive dane, clo, myto.
Tak, tak, treba s tym vyjebabrat, navyse ked to na colnici neotvoria, nieje to tvoja chyba ale chyba colnikov. Nech si to clo a DPH strcia niekam, zlodeji slovenski. Pokial na Slovensku nebudu konkurencne ceny, ja osobne na Slovensku nakupovat nebudem.
Inac k teme: Metz 48 nie je zla volba, ale ma iba M a TTL mod, teda aspon Nikon verzia, ale zase exponuje mi velmi presne na rozdiel od Metz58, ktory mi strasne v TTL podexponovaval. Zabudni na Sunpak, prosim. Ale ked chces uplnu spodinu kup si Yongnuo YN460(alebo iny model od nich). Mam to doma ako doplnkovy blesk, cisty manual, solidne prevedenie a co je fakt super, stale funguje! A stal ma 40 dolarov aj s postou. Clo, ktore som mal platit, mi na colnici nevyrubili, ale ja za to nemozem a tiez som velmi rad.
 
status
2010-04-06 13:26:38+02
príspevok od: Bubak
Keďže som majteľom blesku Sony HVL-F58AM, ktorý bol pre moje použitie výhodnejší z hladiska výkonu, fukncií a stále dúfam, že do série k nemu niekedy kúpim práve dve F42AM (ehm :) ), môžem povedať, že kupuješ to najlepšie čo je dostupné do Sony/Minolta sákon blesku, proste naozaj pravý blesk od originálneho výrobcu. Užívatelia si pochvalujú jeho výkon v danej triede, dobíja sa plynule, blíska čo najpresnejšie. Má naozaj všetky funkcie čo treba, medzi jeho najväčšie mínusy patrí plastové uchytenie sákon a žiadna možnosť jeho dotiahnutia nejakým šróbom :) (i keď to je skôr vlastnosť sákon Minolta/Sony), absencia bielej odrazovej doštičky (HVL-F58AM ju má) a pre mňa aj jeho spracovanie, je dosť náchylné na každé škrabnutie, ale za to vydrží len nie je potom taký pekný. :) Ale to nie sú až také veľké nedostatky, smelo do neho. :)
Tak isto som majitelom blesku Sony HVL-F58AM a maximalna spokojnost, mal som aj HVL-F42AM dva kusy a predal som ich co teraz lutujem, nakolko na odpalovanie a dosvetlenie v tmavych miestach boli skvele.
 
IvanJ
2010-04-06 18:55:40+02
Vsetkym dakujem za cenne rady :) blesk som objednal a uz sa tesim ked dorazi
urcite sa podelim o nejake tie ´vytvory´ s novym bleskom
vdaka este raz
 
IvanJ
2010-04-08 09:01:13+02
Blesk uz je na ceste, ale narazil som na dalsiu otazku...
Ake baterky pouzivate/doporucujete do vasich esternych bleskov?
Dakujem za Vase odpovede :)
 
Mont01
2010-06-12 17:07:03+02
Som vlastnikom uplne nového blesku HVL-F42AM a fotáku sony alpha 200.
No a mám problem s bleskom aj ked idem presne podla návodu a mám nastavené vsetko podla toho návodu tak mi blesk bleskne maximalne tak tri krát za sebou a potom vôbec nereaguje na to ze fotak fotí. CO ROBÍM ZLE ????
 
Peco
2010-06-21 21:47:17+02
povodne som pouzival dobijacie GP 2700 , ale odkedy sa mi pri kazdom foteni nejaka znicila ma to prestalo bavit. tak kupujem obycajne alkalicke baterky v terne. (vraj najlepsie su tie modre z IKEA :) - nemam odskusane)

tiez som pochopil ze ked stym fotim na manual a nemusim blyskat naplno ale len dosvecovat tak tie baterky vydrzia pomerne dlho.
 
Peco
2010-06-21 21:48:49+02
toto mi robilo so starymi baterkami. alebo ked jedna zo styroch bateriek odisla
 
Aealo
2010-06-28 14:33:45+02
Dovolim si ozivit tuto temu, chcem sa spytat, ktory z tychto troch bleskov by ste mi doporucili, kedze do bleskov sa vobec nevyzam. vopred dik

http://www.sony.co.uk/product/dsa-flashes---lights/hvl-f42am#pageType=Overview
http://www.sigmaphoto.com/shop/ef530-dg-super-flash-sigma
http://www.metz.de/en/photo-electronics/mecablitz-models/system-flash-units/mecablitz-48-af-1-digital/product-information.html
 
2010-06-28 14:47:46+02
Dovolim si doporucit ten prvy..
 
status
2010-06-28 18:19:03+02
Urcite ten prvy.
 
Aealo
2010-06-30 00:46:02+02
tak teda vezmem ten, dakujem za rady
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()