Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Aky Canon? Pentax?

tomino070
2008-02-21 01:30:45+01
Dobrý den. Potrebujem poradit co mam kupit. Moj vyber som zuzil na tieto C 400D, 450D, 30D alebo pentax K10D. Ja som najviac nakloneny na ten Canon 30D le oproti 400D je rozdiel 10000sk. Ale na druhej strane ked drzite 30D tak sa vam chce plakat od stastia no a ked drzite ten maly bakelit 400D tak sa vam chce plakat trosku inac... Zase co ma 450D 12 mega a zivy nahlad su veci ktore ja nevyuzijem. No a nakoniec pentax super cena a aj super vzhlad ale ked si predstavim ze nakupim objektivy a pentax mi nema moc nic dalsieho ponuknut iproti Canonu ci Nikonu. No a nakoniec mi z tychto styroch vyde 30D... Co by ste si vy vybrali?Na cene tolko nezalezi je tam max. rozdiel 10000sk co nie je az tak tragicke. Chcel by som ho uz zajtra objednat tak dakujem za rychle rady...
 
ePixel
2008-02-21 06:57:00+01
Ono skor aj zalezi co od fotaku ocakavas. Ja teraz idem do 30Decka. Je to poloprofesionalna zrkadlovka ktora je fakt na urovni. S 400Deckom som fotil jednu oslavu a poviem ti fajn, fotil som s radostou. Ale ked bude 30Decko budem fotit asi so stastim a radostou... 30Decko je uz PAN FOTOAPARAT. Ak ti mozem doporucit, chod do 400Decka alebo 30Decka. Nehovorim ze Pentaxi su zleee, ale maju dost uzky sortiment objektivov
 
MichalN
2008-02-21 09:20:55+01
Čítaj:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=174
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=157
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=91
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=215
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=116
a iné vo fóre...
Pozri ešte aj Pentax K20D. http://www.ephoto.sk/foto-technika/novinky/pentax_k20d/

S objektívmi pre Pentax máš trochu pravdu, ale situácia sa veľmi rýchlo mení a v tomto roku prišli na trh nové objektívy a sú ohlásené ďalšie, je ohlásená masívnejšia spolupráca aj Tamronu a Sigmy s Pentaxom (počet objektívov, ktoré neboli s Pentax Mont, sa znižuje, napr. Tamron 17-50/2,8), takže sa táto nevýhoda pomaly stiera. Aj keď je pravda, že Canon má bohatšiu škálu doplnkov a aj v jednom rozsahu rôzne kvalitatívne triedy, čo je dobré je fest drahé. Pentax, keď už má dáke sklo, tak je dobré. Takže neviem, čo máš na mysli, že ti Pentax nemá čo ponúknuť, čo by ti tak chýbalo. Koľko objektívov myslíš že budeš potrebovať ak nie si profík?
Ale to len pre rozšírenie obzoru na margo dožívajúceho argumentu proti Pentaxu, lebo Pentax sa radí k najvážnejším hráčom na trhu, ktorý dýcha na päty Canonu a Nikonu.
A ten K10D je fakt skvelý, skvelé telo, stabilizátor, odolný proti prachu a stekajúcej vode, ovládanie a menu ako do ruky a mám všetko, čo k nemu potrebujem.
 
slavmiro
2008-02-21 09:57:53+01
Ak nie K10D tak mozno Nikon D80 alebo D200? Objektivy Nikkor maju velmi solidnu skalu za rozumnu cenu: AF-S 18-70, AF-S 18-125, AF-S 18-200VR, AF-S 16-85 atd. V tomto Canon trochu zaspal.
 
tomino070
2008-02-21 10:25:43+01
MichalN tie linky co si dal mam uz davno vsetky precitane...
A ten pentax ste ma nepochopili ja som myslel ze nakupim objektivy a K10D uz bude stara alebo uz ma omrzi tak ake telo si kupim od pentaxu???jedine K20D...
ale ak mi nebude stacit canon tak mozem kupit D40ku a vyzsie...
Proste canon a nikon ma na vyber vcelku dost profesionalnejsich tiel no pentax max. K20D.
Objektivov je vela aj na pentax cize to je ok.
Ta 30D je fakt uz taky poloprofesional. A ten pentax je tiez celkom fajn tak je neviem....Inak pomoze velmi ten stabilizator???lebo na canon musim kupit objektyv so stabilizatorom co nie vzdy je dobre hlavne po financnej stranke...
 
slavmiro
2008-02-21 11:04:57+01
Tomino, mas zodpovedanu otazku skiel ku Canonu? Proti D30 nemam nic, je to solidny stroj. Zakladny zoom 17-40/F4 nie je zrovna najlacnejsi a je dost kratky. Ostatne C zakladaky pre APS-C (18-55, 18-55II, 17-85) nie su zrovna podarene. Pre Canon sa stava nutnost Tamron 17-50/F2.8. Na hi-tech ficuresy v podobe IS pri ekvivalent rozsahoch 28-80 nie su take zavazne a je to pre vyrobcov v sucasnosti skor povinna marketingova jazda..
Zarazilo ma , ze sice este nemas D30/K10D ale uz uvazujes nad buducim upgrade. Ja som fotil skoro 5 rokov s D70tkou a upgrade prisiel ked uz evolucia postupila o vyrazny krok vpred a D70 som doslova zodral a amortizoval. Ale boli aj vysledky. Preto ma vzdy pobavia inzeraty typu, ´predam rocny C 400D, nafotenych 6.000 zaberov. Dovod: upgradujem na 450D´ :) Ja sa pytam a kde su dobre fotky? Ide o fotografie predsa, nie? ;)
Drzim palce v rozhodovani.
 
MichalN
2008-02-21 11:20:39+01
Slavmiro, ´plnú pravdu máš s tými upgrade-ami :) Tiež si myslím, že keď mi môj foťák nebude stačiť to už budem mať riadnu bradu :))))
Je tiež pravda, že sa ťažko prechádza k inej značke, keď už sú nakúpené objektívy a človek má zažité užívateľské prostredie niektorej značky.
Takže Tomino, nezávidím ti rozhodovanie. Vždy rád nakoniec dopĺňam, že sa nemôžeš pomýliť. Každý, kto sa rozhodol je presvedčený, že sa rozhodol dobre, lebo tá technika je dosť vyrovnaná a na našej amatérskej úrovni sú rozdiely priam nepostrehnuteľné :)
 
tomino070
2008-02-21 11:23:58+01
ide o fotky to samozrejme a preto som uvazoval nad tou 400D lebo mi to pride na zaucenie ako lacny prostriedok...ale teraz som sa rozhodol bud K10D alebo 30D a tie si chcem nechat min.3roky preto mi tak na tom zalezi aby som potom nelutoval lebo som student a 30tisic hore dole neni zatial pre mna beznou realitou.Rozhodne si chcem telo nechat co najdlhsie to pojde...
Canon 30D chcem hlavne kvoli CMOSu lebo vraj ma menej sumu a co som videl fotky na iso 1600 boli celkom fajn. Ja chcem fotit vela fotiek aj v noci pri horsom svetle tak preto uvazujem nad nim.
Pentax ma stabilizator ale pridu mi objektivy o dost drahsie...
Ako je sum na tej K10D?
Fotak chcem kupit samotne telo a potom by som chcel 50mm/f1.8 alebo 1.4.
skor preferujem pevne skla ako zooooooomi...
Popozeram dnes este uz asi desiaty krat vsetky objektivy co predavaju precitam si uz asi tiez desiaty krat recenzie na tieto dva fotaky a snad sa rozhodnem a zajtra uz ho objednam...
 
tomino070
2008-02-21 11:27:12+01
michal na druhej strane ako pises tie rozdiely na nasej urovni su nepostrehnutelne...
 
MichalN
2008-02-21 16:32:42+01
Ešte mi pod ruku prišli užívateľské recenzie:
http://digiarena.zive.cz/default.aspx?reviewdetail=1&id_review=21
http://digiarena.zive.cz/default.aspx?reviewdetail=1&id_review=20
možmno ti pomôžu :)
 
rumrunner
2008-02-21 22:12:55+01
mame doma 400D aj K10D, tak mozem urobit nejaky testik na sum:-)..ale myslim, ze pri dnesnej moznosti formatu RAW su vystupy z jpeg uplne nepodstatne. Objektivy Pentax su drahsie ako objektivy Canon? Tiez si nemyslim, ze by bol s objektivmi na pentax problem, mozno ak by si chcel kupovat second-hand. Rozhybala sa Sigma aj Tamron takze to bude uz iba lepsie:-) A k tomu upgrade..Cital som ze pentax na buduci rok chysta predstavenie FF..neviem, ale co je na tom pravdy:-))ja som s mojou K10D max. spokojny a najblizsi prijatelny upgrade pre mna je niekde okolo K50-K60D:-))
 
gumy
2008-02-22 13:31:23+01
este sa spytam, kedze sa tomino rozhodoval hlavne kvoli iso ... napiste tu na akom ISO fotite?
 
tomino070
2008-02-22 21:49:58+01
Tak este stale som sa nerozhodol no nemal som ani moc casu nad tym premyslat lebo ked si chce clovek nieco kupit musi si aj na to zarobit.
30D vs. K10D
pozitiva u canonu iso 32OO, CMOS cize podla vsetkeho menej sumu, lepsie fotenie v noci a este ze ma horcikove telo...
pozitiva pentax stabilizator, myslim si ze aj lepsie ovladanie funkcii, nato ze je plastovy tak odolny voci nepriaznivym podmienkam, cena
vyber objektivov je aj pri pentaxe slusny a co sa tyka tamron a sigma takmer rovnaky.
proste keby mala 30D stabilizator uz by som ju mal v rukach. Pentax je o 5500sk lacnejsi ma stabilizator ale ma CCDsnimac a ten ma oproti CMOSu vraj vacsi sum a ma oproti 30D iba iso 1600.
Chcel by som sa spytat ci tych 1600iso je postacujuci na take fotenie v noci a ci ten sum medzi pentaxom a canonom je taky vyrazni...dakujem
To 30Dečko sa mi velmi paci ale mne osobne je blizsi pentax kedze som mal aj pentax kompakt ale jedine co mi na nom vadi je ze nema 3200iso a ma vacsi sum ale velkou vyhodou je ze ma stabilizator...
Este sa chcem spytat pomoze velmi ten stabilizator???Nechcem robit ziadne rychle fotky cize na pripravu na fotku mam dost casu. Ak by to bez toho stabilizatora nemola az taka pohroma tak by som zobral ten canon sice su objektivy so stabilizaciou ale taka je pri nich aj cena...
A celkovo sa chcem este spytat co by ste zobrali vy???
diky moc...
 
gumy
2008-02-23 14:18:29+01
more moj nazor hej? ked odfotis nieco na iso 1600 tak to nikde aj tak nepouzijes .. mozno tak do nejakej galerky na nete (maximalne) ja fotim na max iso 400 .. v noci ... no najlepsie je ale fotit tak ked sa stmieva ... a potom je aj obloha pekna modra este ...
chcem sa ta opytat ako v noci fotis .. za uplnej tmy? .. a co fotis za tej uplnej tmy .. potom jedine blesk .. a nemas co riesit .. ber pentax .. bol som upozorneny, ze niektore 30D su zle kusy ... (treba brat s rezervou)
 
MichalN
2008-02-23 23:26:54+01
Na ISO 1600 nebudeš fotiť nič poriadne. Na také vysoké ISO môžeš fotiť tak akurát mimoriadne vzácnu napr. reportážnu fotku, ktorá je jedinečná v danej chvíli a nie je možné ju odfotiť inak a inokedy aj za cenu straty kvality (u ktorejkoľvek značky). Niečo slušne odšumíš v softe, ale strata ostrosti bude. Na nočnú fotku aj tak potrebuješ statív a ako píše gumy, pochybujem, že pôjdeš nad 400 ak budeš chcieť slušný výsledok.
 
tomino070
2008-02-23 23:40:19+01
co som videl na iso 1600 canon tak v pohode fotka...
chcem len vediet ci je tam ten rozdiel taky viditelny medzi canonom a pentaxom?
Som na 80 percent rozhodnuty pre pentax...velmi ste mi inac poradili som vam velmi vdacny:)
 
tomino070
2008-02-23 23:44:19+01
a mimochodom stativ kupujem zaroven s fotakom ten nemoze chybat...
A este jedna otazocka mam kupit K10D so setovym objektivom alebo bez?myslim ten 18-55/3.5-5.6 sa mi zda...lebo som chcel len telo a kupit svetelnejsi objektiv.
 
tomino070
2008-02-24 02:22:32+01
este jedna otazocka chcel by som ked tak pentax objektiv 50/1.4 mate nejake skusenosti s nim?
 
rumrunner
2008-02-24 10:27:26+01
ak chces kupit svetelnejsi, ber svetelnejsi. aj tak by si setak po case vymenil, tak preco neusetrit aspon tych par korun.
co chces fotit na iso 1600??
 
tomino070
2008-02-24 15:16:42+01
runrunner na iso 1600 neviem:)
Ale uz som rozhodnuty pre pentax na 100percent.
a kto ma skusenosti s tym objektivom tak povedzte najlacnejsie som ho nasiel za 7500sk chcem ho objednat zaroven s fotakom..
A inac aku mam velku kartu objednat?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()