Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Fieldscope

kamikadze
2009-05-19 12:36:22+02
chcel by som sa spytat ci tu nema niekto skusenosti s fotenim cez Fieldscope.Na strankach Nikonu som sa docital celkom zaujimave veci a ked som porovnaval ceny tak oproti teleobjektivom ktore by mohli mat rovnake vysledky vychadzali velmi lacno.Keby teda mal niekto skusenosti rad by som vedel ci fotenim cez Fieldscope netrpi kvalita ostrosti fotky. Mam D300ku a chcel by som sa venovat hlavne foteniu zvierat.Dik
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-05-19 12:47:56+02
Ja sa hlasim!
Skusal som fieldscopy viacerych znaciek. Najprv to bnol Vanguar vyssej triedy, ten mal ale vyraznu chromaticku vadu. Dalej som skusal Carl Zeiss, ktory bol excelenty a potom aj Nikon. Opticka kvalita Nikonu bola vyborna a naviac to ma Nikon najlepsie vyriesene. Vyraba adaptery pre zrkadlovky a aj pre kompakty. Adapter pre zrkadlovky ma velku vyhodu v tom, ze su na nom kontakty, ktore prenasaju do fotaku informacie o svetelnosti, takze sa daju pouzivat vsetky expozicne rezimy. Svetelnost je mimochodom F13, cize na zvierata je to len ked je pekne. Odporucam model s uhlovym hladacikom, je to pohodlnejsie. treba kvalitny (riadne festovny) stativ, inak nic nenafotis. Odporucam k nemu videohlavu s olejovym plnenim lozisiek a dlhou pakou. Neodporucam ist do najvykonnejsieho modelu, ma uz prilis velke zvacsenie a hrozi velke riziko rozstrasenia.
Ked som skusal Vanguard s mojou D300 na Manfrotto 190XProB + 804RC2, neurobil som ani jeden ostry zaber, aj ked som pouzil kablovu spust a predsklopenie zrkadla, pri expozicii sa stale chvel.
 
mago
2009-05-19 13:27:25+02
dufam, ze myslis ´dalekohlad´, teda original fotograficke znacky som v ruke este nedrzal, ale cez dalekohlady fotime predovsetkym oblohu, ale musim skusit aj nieco pozemske :)

cena je rozna, spickovy tubus stoji aj vyse 20.000€ :)
maximalna clona je okolo f/9.0. problem vidim vo uplnej absencii elektroniky...
pozri sa sam... prikladam link:

http://www.celestron.cz/dalekohledy/astronomicke/cockove_ED_apo.html
 
kamikadze
2009-05-19 13:38:57+02
noo...nie je to presne o com hovorim...:)
to o com hovorim sa pouziva vyslovene na birdwatching...ale karolova reakcia sa mi pozdava...dik obom....
 
kamikadze
2009-05-19 14:45:57+02
dik karol, a inak kvalita fotiek bola porovnatelna s kvalitou robenou teleobjektivmi? ja mam stativ manfrotto 055proB s videohlavou...to by mohlo byt ok.podla toho co pises su asi tazsie ako teleobjektivy...ci nie?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-05-19 15:13:04+02
príspevok od: kamikadze
dik karol, a inak kvalita fotiek bola porovnatelna s kvalitou robenou teleobjektivmi? ja mam stativ manfrotto 055proB s videohlavou...to by mohlo byt ok.podla toho co pises su asi tazsie ako teleobjektivy...ci nie?
Spotingscopy, fieldscopy.... su monokularne pozorovacie dalekohlady s vymennou optikou (hladacika). Pouzivaju sa na pozorovanie zvierat. V USA je to takmer narodny sport (birdwatching). Tieto zariadenia je mozne pouzit aj pre fotografovanie, pomocou vhodneho adapteru. Fotit sa da aj mesiac. Robia sa s roznym priblizenim/zvacsenim. Su omnoho lahsie a lacnejsie nez objektiv s porovnatelnym ohniskom. V praxi som mal problem hlavne so stabilizaciou proti otrasom. Samotna kvalita obrazu bola vyhovujuca aj na relativne lacnom Vanguarde (az na tu aberaciu).
 
mago
2009-05-19 15:24:33+02
príspevok od: Karol Srnec
Spotingscopy, fieldscopy.... su monokularne pozorovacie dalekohlady s vymennou optikou (hladacika). Pouzivaju sa na pozorovanie zvierat. V USA je to takmer narodny sport (birdwatching). Tieto zariadenia je mozne pouzit aj pre fotografovanie, pomocou vhodneho adapteru. Fotit sa da aj mesiac. Robia sa s roznym priblizenim/zvacsenim. Su omnoho lahsie a lacnejsie nez objektiv s porovnatelnym ohniskom. V praxi som mal problem hlavne so stabilizaciou proti otrasom. Samotna kvalita obrazu bola vyhovujuca aj na relativne lacnom Vanguarde (az na tu aberaciu).
v tom pripade som sa trafil pomerne presne. celestron sa specializuje na astronomicke dalekohlady, ale su rovnako vhodne aj na pozorovanie prirody. kvalitativne su na vysokej urovni a v spojeni s astronomickou montazou a stativom su relativne odolne aj voci otrasom.
predpokladam, ze ani vami spominane ´dalekohlady´ nemaju automaticke ostrenie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-05-19 16:07:11+02
AF samozrejme nemaju, ale to nikonacke riesenie aspon prenasa udaj o clone. Oproti astrodalekohladom je konstrukcia optimalizovana pre kratsie zaostrovacie vzdialenosti a je robustnejsia. Predpoklada sa totiu, ze s tym bude niekto chodit po horach.
 
fericki
2016-02-13 09:21:53+01
zvažujem kupu monokuláru a samozrejme by som ho chcel vyskušat aj na fotenie.s priemerom objektívu 80mm je cena okolo 230e.značky Celestron alebo Acuter.je tu ešte niekto kto tak fotí?nejake skusenosti?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()