Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Cestovanie zo statívom - lietadlo

maRmaRko
2009-05-29 09:19:26+02
Ahojte, mám takú oztázku. Dnes som sa dozvedel, že spoločnosť, ktorou letím na dovolenku, neumožnuje zdielať dvom ľudom batožinu. Problém je ale v tom, že v tom veľkom kufri mal byť aj statív. Tým, že si nemôžeme ho mať dvaja, tak pre jedného je moc velký a nemám kam dať statív. Máte skúsenosti s tým, že statív je ako príručná batožina? Pustia to na letisku, nerobia s tým problém? Ďakujem za rady.
 
slavmiro
2009-05-29 09:24:20+02
problem to v prirucnej asi bude, nakolko ho teoreticky mozes rozobrat na trubky a pouzit ako bodnu zbran. Ja som mal dokonca problem aj ked som ho mal v batozine do nakladoveho priestoru. Z celej vypravy 90 ludi sa akurat moj kufor 3 dni tulal niekde v Istanbule, asi prechadzal viacnasobnoy X-RAY kontrolou. :(
 
rumrunner
2009-05-29 09:25:39+02
Ako priurucna neviem neviem...ak ho kupis na letisku tak hej:-) preto noim batoh miesto kufra - stativ tam jednoducho pripnem z vonka a hotovo, to ze som ho zatial este nepouzil takmer nikde kde som ho vliekol je uz ina vec:D
 
maRmaRko
2009-05-29 09:35:36+02
Hm.. no.. rád by som ho zobral, ale proste neviem kam ho mám dať. Toto mení situáciu.. Nerozumiem tomu, však ak idú dvaja ludia spolu na jednu letenku, tak predsa môžu mať aj jednu batožinu? NIE? No viem, že Slovak Airlines s tým problém nemá...
No asi budem musieť ísť teda kúpiť monopod.. keď nič iné.. Lebo videl som raz jeden, ktorý mal možnosť naspodoko pripevniť takú mini trojnožku a potom stál..
 
gintonik
2009-05-29 09:44:02+02
Nerob si z toho ťažkú hlavu. Statívy čo som čítal na diskusiach púšťajú, ale keby si mal smolu, tak ti ho personál zoberie a pri výstupe z lietadla si ho vyzdvihneš.
 
maRmaRko
2009-05-29 09:45:29+02
príspevok od: gintonik
Nerob si z toho ťažkú hlavu. Statívy čo som čítal na diskusiach púšťajú, ale keby si mal smolu, tak ti ho personál zoberie a pri výstupe z lietadla si ho vyzdvihneš.
NO.. toho sa bojím. Zase nemám statív za 5 €.. a nerád by som musel kúpiť po dovolenke nový.. lebo mi ho zhabú na letisku..
 
maciakba
2009-05-29 10:31:08+02
príspevok od: maRmaRko
NO.. toho sa bojím. Zase nemám statív za 5 €.. a nerád by som musel kúpiť po dovolenke nový.. lebo mi ho zhabú na letisku..
ako pise kolega, letuska (alebo letusiak) ti ho uschova u seba, potom si ho vypytas ked pristanete
 
pleski
2009-05-29 10:34:27+02
príspevok od: rumrunner
Ako priurucna neviem neviem...ak ho kupis na letisku tak hej:-) preto noim batoh miesto kufra - stativ tam jednoducho pripnem z vonka a hotovo, to ze som ho zatial este nepouzil takmer nikde kde som ho vliekol je uz ina vec:D
ja som nosil stativ vzdy v batohu, (rozlozeny - demontovana hlava aj stredova trubka), pretoze ked bol raz vonku priviazany, tak to nechceli vziat, kvoli tomu, ze sa to moze po ceste na tych pasoch niekde zachytit alebo odpojit. Celkovo bol problem s popruhmi na batohoch, vzdy som to musel zvazovat, aby nevyseli kade tade :) Inak, aj kvoli tomu ako sa personal chova k batohom (hlavne nakladanie - vykladanie) je lepsie aby bol vnutri, aspon ti ho neoplieskaju :)
 
gintonik
2009-05-29 10:37:59+02
Tu je zoznam zakázaných predmetov, ktoré sa nemôžu vziať na palubu. http://www.tsa.gov/travelers/airtravel/prohibited/permitted-prohibited-items.shtm http://www.tsa.gov/travelers/airtravel/assistant/editorial_1248.shtm
Odkiaľ letíš? Zisti si priamo na letisku , čo môžeš vziať a čo nie
 
rumrunner
2009-05-29 10:43:04+02
príspevok od: pleski
ja som nosil stativ vzdy v batohu, (rozlozeny - demontovana hlava aj stredova trubka), pretoze ked bol raz vonku priviazany, tak to nechceli vziat, kvoli tomu, ze sa to moze po ceste na tych pasoch niekde zachytit alebo odpojit. Celkovo bol problem s popruhmi na batohoch, vzdy som to musel zvazovat, aby nevyseli kade tade :) Inak, aj kvoli tomu ako sa personal chova k batohom (hlavne nakladanie - vykladanie) je lepsie aby bol vnutri, aspon ti ho neoplieskaju :)
Ja uz ho mam oplieskany:-)) Batoh pri preprave zakryvam plastom (rain cover), tym sa vyhnem problemu s popruhmi a aj batoh je chraneny-predsalen mi je cennejsi ako stativ.
Vzdy samozrejme zalezi od ochoty personalu na letisku
 
maRmaRko
2009-05-29 10:50:08+02
Letím zo Slovenska, priamo z Bratislavy.
 
gintonik
2009-05-29 11:08:36+02
http://www.letiskobratislava.sk/56.html
Zavolaj tam a informuj sa
 
maRmaRko
2009-05-29 11:21:04+02
THX.. napísal som, takže počkám čo odpíšu :)
 
mago
2009-05-29 13:26:08+02
idealne je dat si batoh na letisku zabalit do zmrstovacej folie, ochrani vak aj jeho obsah.
 
zeppelin
2009-05-29 13:37:53+02
no ja som mal stativ zabaleny v strede batohu (a este aj poriadne omotany veciami a stativove puzdro som tiez vypchal oblecenim) a bolo to v pohode...(pripinanie na batoh by som vazne neriskoval... staci raz vidiet ako sa naklada a vyklada batozina do lietadla, hovori to vacsinou same za seba...)
-do kabiny by som to neskusal... aj ked to trebars nie je vyslovene na zozname zakazanych veci, pri dnesnych mimoriadnych opatreniach na letiskach clovek nikdy nevie. a zo security sa ohladom takych veci vacsinou moc debatovat neda...

-btw. keby to bolo na mne ako veducom security dakde na letisku, zakazal by som stativy na palube. fakt je to zbran...:)
 
maRmaRko
2009-05-29 13:48:44+02
To jo.. to teda je :)
Ja mám na nohách zospodu šrobovacie gumičky.. ak ich dám preč, mám tam 3 hroty :)

Takže asi nebudem riskovať a nechávať statív niekde na letisku..
 
tomcat
2009-05-29 15:20:20+02
ako prirucna urcite byt nemoze!!uz som letel zo stativom asi 10krat vzdy vo velkej musel byt a aj tam im sem tam robil problem..ze co to je ?ked tak si kup na rychlo nieco od HAMA robia lahke skladne stativy,ten napchas lahko do kufra aj z oblecenim na dovolenku ideal ;o)
 
zeppelin
2009-05-29 16:22:46+02
:)) tak tak... skus pripadne poriesit daku malu skladnu a lacnu alternativu do kufra...
 
ONEHALF
2009-05-29 20:38:36+02
Pred 2 mesiacmi som letel tiez z BA do Pariza.. Volal som na letisko a pani povedla ze vsetko zalezi podla toho aku ma naladu kontrola... ale hovorila ze mavaju problemy... Potom som ho narval do kufra a bol pokoj..
 
leto
2009-05-29 21:13:02+02
ja som mal prave ten stativ od HAMA,bol v prirucnej batozine(vak) a bolo to v pohode,ale fakt zalezi kam letis,a kto ta prave kontroluje,snad ti to prejde,,,
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()