Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

kondom + fotak ... ?

immortal20
2008-02-24 18:40:29+01
no cawte cital som ze ked nema niekto podvodne puzdro staci jeden kondom dobre ho zaviazat a da sa tak fotit ... ? ? ? mate s tym skusenosti ? lebo ja to chcem vyskusat a co by sa stalo keby moj canon A710IS nahodou nejako navlhol ? isiel by keby sa vysusil ? to puzdro stoji aspon 6 000sk a na par fotiek sa mi to neoplati kupovat ... dakujem za odpovede a toto myslim vazne nie je to vtip ..
 
-al-
2008-02-24 18:58:09+01
ty, ale to je výborný nápad, treba tam asi nejaký extra tenký, ja by som to skusil tiež ale s dakym staršim foťakom...
 
ePixel
2008-02-24 19:09:20+01
Nemyslel si nahodov toto? http://www.diyphotography.net/diy_the_cheap_yet_shamefull_underwater_housing :).
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-02-24 19:27:10+01
Ten kondom by som neskusal, hlavne cez vrubkovany jahodovy by sa zle fotilo. Vhodne puzdro Dicapac stoji cca 1500,- Sk. Je vodotesne do 5 m a naviac ma opticke krycie sklo s UV ochranou.
 
ePixel
2008-02-24 19:37:13+01
Skor by som povedal ze to je len taka ochrana aby sa ti nezamocil... To videjko o tom dost vystizne hovori :D
 
bear
- moderator
2008-02-25 14:48:50+01
Ja mam 2 aquapacky, jeden pre SLR a druhy pre kompakt. Ten na kompakt je takmer nepouzitelny, nakolko je cely igelitovy a prechod vzduch/igelit/voda pred objektivom nie je rovina, obraz je velmi zdeformovany. Toto by bol problem aj pri pouziti kondomu. Dalsi problem by bol lubrikant, ten by bolo potrebne pred pouzitim poriadne poutierat z vnutornej strany:-) Aquapack SLR je na tom trocha lepsie, ale je dost maly. Canon 350D + tamron sa tam zmesti, ale cez hladacik sa dost tazko pozera (vidis len orientacne). Pod vodou potrebujes blesky, inak budes prides o vsetky farby (cervena vo vode velmi rychlo mizne), ak fotis v RAW, tak to ide trocha dorovnat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-02-25 15:17:08+01
Pre zrkadlovky su najlepsie igelitove puzdra Ewamarine. Pre potapanie do vacsich hlbok Sealux a Ikelite.
 
immortal20
2008-02-25 19:34:58+01
príspevok od: -al-
ty, ale to je výborný nápad, treba tam asi nejaký extra tenký, ja by som to skusil tiež ale s dakym staršim foťakom...
requested project not found
sorry,
 
immortal20
2008-02-25 19:36:36+01
to malo byt pre ePixel
 
immortal20
2008-02-25 19:37:40+01
no vazne nad tym premyslam ze to vyskusam a spravim aj nejake fotky ako tutorial keby sa nahodou ten fotak pokazil tak aby som aspon pamiatku mal ... ale ved este uvidim
 
bear
- moderator
2008-02-25 22:04:06+01
Tu je priklad ´podarenych´ a nepodarenych fotiek s aquapac puzdrom pre kompakty (pouzity fotak Panasonic LX1). Pokial je igelit pred objektivom zvlneny, na vzduchu to velmi nevidiet, ale pod vodou to velmi silno deformuje obraz. Zaostrovanie kompaktov pod vodou velmi dobre nefunguje ani na poludnie pri africkom slnku, takze na bazene to je takmer nepouzitelne.

Co sa tyka Sealux a Ikelite, je to fajn, ale puzdro stoji tolko co telo zrkadlovky, na kazdy objektiv treba extra lens port a vodotesne blesky su tiez pekne drahe:-( Ewamarine ma puzdra, kde sa da dostat zrkadlvka aj s bleskom, ale cital som, ze to chce opmaly maturitu, aby sa do toho podarilo ten fotak dostat.

Ja zatial skusam vyladovat moju zostavu s aquapackom, uz tam viem zavriet radiovy odpalovac blesku - pod vodou funguje do cca 1m, v dalsom puzdre od stareho kompaktu (co som utopil, ked som to puzdro zle zavrel) bude maly blesk s radiovym prijmacom a dalsie blesky uz mozu byt odpalene opticky aj nad hladinou (mne ide hlavne o fotenie sportu v bazene - www.uw-rugby.sk).
 
immortal20
2008-02-27 15:10:26+01
no akurat som sa docital na nete na jednom forume ze blesk pokial nejako navlhne moze cloveka omracit a vo vode to moze znamenat smrt ... ... ...
 
bear
- moderator
2008-03-06 13:49:01+01
príspevok od: immortal20
no akurat som sa docital na nete na jednom forume ze blesk pokial nejako navlhne moze cloveka omracit a vo vode to moze znamenat smrt ... ... ...
Prezil som: http://pong.maxo.sk/uwr3/
 
bear
- moderator
2008-04-03 14:20:39+02
Vcera som zas zobral fotak do bazenu ( http://pong.maxo.sk/uwr4/ ) a po chvilke som si vnutri vsimol zopar kvapiek vody, takze som s Aquapac puzdrami asi skoncil. Nastastie som si to vsimol skor, ako si to odskakal fotak, alebo objektiv. Ak este najdem blocek, tak sa ho pokusim reklamovat.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()