Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Najdrastickejsie fotenie

ePixel
2008-02-24 19:13:28+01
Ahojte vsetci. Tak trosku sa chcem spytat v akych najdrastickejsich podmienkach ste fotili? Zima, teplo, sneh, dazd voda a co fotak vydrzal? Najviac by ma zaujimalo nieco o 30Decku ;).
 
-al-
2008-02-24 19:27:31+01
ahoj, dik za ten odkaz na waterproof video, určite to vyskušam.
S 30D nemam žiadne skusenosti ale čo sa tyka drastickych podmienok, tak som fotil v brutalne zaprašenom kanali pre teplovodne potrubie, z tych fotiek nebolo nič ale aparat vydržal... mam trochu od veci otazku:
Vyzeraš že si skuseny, nevedel by si mi poradiť čo všetko potrebujem na zriadenie domaceho fotolabu? Dik za odpoveď
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-02-24 19:32:42+01
Myslis na CB foto?
 
ePixel
2008-02-24 19:33:57+01
príspevok od: -al-
ahoj, dik za ten odkaz na waterproof video, určite to vyskušam.
S 30D nemam žiadne skusenosti ale čo sa tyka drastickych podmienok, tak som fotil v brutalne zaprašenom kanali pre teplovodne potrubie, z tych fotiek nebolo nič ale aparat vydržal... mam trochu od veci otazku:
Vyzeraš že si skuseny, nevedel by si mi poradiť čo všetko potrebujem na zriadenie domaceho fotolabu? Dik za odpoveď
No ide skor podla toho co do toho chces vrazit. Osobne fotografie doma netlacim. Ked tlacim tak na obycajny papier. Ja v tomto az take skusenosti nemam ;)...
 
-al-
2008-02-24 19:36:12+01
to ma napadlo pri tvojom nicku ePixel :) nevadi
mal som na mysli vyvolávanie klasickych z filmu a tak..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-02-24 19:37:36+01
Asi je cas urobit o tom diskusiu. Takze sa pustam do toho.
 
-al-
2008-02-24 19:38:36+01
príspevok od: Karol Srnec
Myslis na CB foto?
ano aj. doteraz som robil len digitalne fotky,
predsa len klasická čiernobiela fotografia je o inom
nosiť film do mesta nechcem, niektore fotky nesu určene pre všetky zraky a navyše mam skusenosť s tym že vela fotiek ani nespravia...
 
rumrunner
2008-02-24 19:44:48+01
prihlas sa na workshop do Egyptu a uvidis co je vymienanie objektivu na pusti:-)) S K10D som fotil cely den v dazdi(nemylit si s lejakom:-)) a vydrzal, aj ked objektivom ktory nieje utesneny. sneh by tiez nemal skodit, horsie je to s nizkou teplotou pri ktorej nemusi fungovat lcd, to vsak na fotenie nema az taky vplyv. pri nahlej zmene teploty(z nizkej do vyssej) tiez moze dosjt ku kondenzacii co tiez nerobi dobrotu. Osobne si myslim, ze najvacsi nepriatel je prach(plaz, pust...) S 30D skusenost nemam:-(
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-02-24 19:52:01+01
Pozri novu temu.
 
ePixel
2008-02-25 14:29:40+01
príspevok od: rumrunner
prihlas sa na workshop do Egyptu a uvidis co je vymienanie objektivu na pusti:-)) S K10D som fotil cely den v dazdi(nemylit si s lejakom:-)) a vydrzal, aj ked objektivom ktory nieje utesneny. sneh by tiez nemal skodit, horsie je to s nizkou teplotou pri ktorej nemusi fungovat lcd, to vsak na fotenie nema az taky vplyv. pri nahlej zmene teploty(z nizkej do vyssej) tiez moze dosjt ku kondenzacii co tiez nerobi dobrotu. Osobne si myslim, ze najvacsi nepriatel je prach(plaz, pust...) S 30D skusenost nemam:-(
Noo ja som fotil s digitalom na plazi a nemal som problem... Cize nemalo by sa stat ze by pri napriklad roztapajucom sa snehu mi z vrchu natiekla roztapajuca sa vodaa? Hlavne mi ide o ten vrchny displej :S
 
rumrunner
2008-02-25 17:55:17+01
príspevok od: ePixel
Noo ja som fotil s digitalom na plazi a nemal som problem... Cize nemalo by sa stat ze by pri napriklad roztapajucom sa snehu mi z vrchu natiekla roztapajuca sa vodaa? Hlavne mi ide o ten vrchny displej :S
Fotil som aj ja, ale skusal si aj menit objektiv?? to je uz potom ina sranda, staci ak malicko pofukuje a ...Ak mas sneh na fotaku, tak najlahsie je ho odfuknut:-) Horsie to moze byt s tou kondenzaciou, ak prinesies fotak z mrazu do tepla tak moze vo vnutri skondenzovat voda. Ak ho potom vynesies znova do mrazu tak moze byt problem..Tiez sa ti moze zarosit optika...
 
immortal20
2008-02-25 19:39:42+01
no ja som fotil asi v dazdi .. ale mozno aj podvodou budem ... ;-)
 
ePixel
2008-02-26 09:20:09+01
Asi? :D Pod vodou to laaaaaka aj mna ist fotit :S
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()