Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Telekonvertory a medzikrúžky

MichalN
MichalN 2008-02-26 15:15:37+01
Zaujímali by ma vaše skúsenosti s používaním medzikrúžkov a telekonvertorov. Dočítal som sa o ich použití dosť málo. Ak tomu dobre rozumiem, medzikrúžky iba majú za následok, že nemusím prísť k objektu tak blízko ako bez ních a telekonvertor urobí z objektívu tele použitím vradeného člena. Je to správne pochopené? Máte skúsenosti s ich vplyvom na kvalitu obrazu? Dúfam, že som neprehliadol podobnú tému vo fóre.
 
falco.tinnunculus
2010-02-28 16:00:47+01
Ja si myslim,ze je lepsie fotit s viac MPix (vytazit z objektivu vsetko) a urobit crop zo stredu,ako pouzivat telekonvertor,ktory pridava chromaticke vady (cest vynimkam,ale vsetci vieme,ze cim viac skla navyse,tym horsie). Alebo sa mylim? Pridavaju TC objektivom na rozliseni,alebo (co si myslim ja) len zvacsuju,resp.roztahuju stred obrazu vytvoreneho objektivom? Ale zase na druhej strane s TC sa da asi presnejsie zaostrit a zmerat expoziciu...
 
dodo_bb
2010-02-28 18:47:22+01
Vždy treba posudzovať konkrétne typy, všeobecne sa to nedá povedať. Kvalitný NIKON 70-200/2,8 VR s telekonvertorom NIKON TC1,4 II takmer nepoznateľný pokles kvality, s telekonvertorom NIKON TC1,7 II len trošku horšie výsledky, prakticky nepodstatné. Konvertor NIKON TC2,0 II už je trochu poznať a hlavne klesá dosť svetelnosť. Sigma 70-200/2,8 s TC Sigma 1,4 bol badateľný malý pokles kvality, ale bol pre mňa akceptovateľný. To sú moje skúsenosti. Za dobrú kombináciu by som považoval napr. NIKON 70-200 alebo 80-200 s TC1,7 II, dostaneš ekvivalent 120-340/4,8 vo veľmi vysokej kvalite. Určite stále oveľa oveľa lepšia ako lacný teleobjektív ako je napr 70-300mm f/4.5-5.6G.
 
lochnes
2010-02-28 22:37:50+01
Nehnevajte sa, ale už keď to tu bolo, poprosím skúsenosti s TC Sigma 2X EX DG, na sklo Sigma 70-200mm F2.8
 
Katarína Grajcaríkova
2011-03-25 08:05:53+01
Prosím vás o informáciu či sa to tiež niekomu už stalo. Kúpila som si medzikrúžky na Nikon, hneď ako mi prišli som ich spojila s objektívom 50/1,4 a nastal problém. Už sa mi nedali z neho zložiť(teda tá redukcia na objektíve), ako by sa tam zadreli, proste ani pohnúť, skúšal to aj manžel ale bez úspechu, ako by to v momente do seba zrástlo. Čo s tým mám robiť . Objektív mám asi mesiac starý, som z toho na nervy............
 
brki
2011-03-25 08:14:54+01
príspevok od: Katarína Grajcaríkova
Prosím vás o informáciu či sa to tiež niekomu už stalo. Kúpila som si medzikrúžky na Nikon, hneď ako mi prišli som ich spojila s objektívom 50/1,4 a nastal problém. Už sa mi nedali z neho zložiť(teda tá redukcia na objektíve), ako by sa tam zadreli, proste ani pohnúť, skúšal to aj manžel ale bez úspechu, ako by to v momente do seba zrástlo. Čo s tým mám robiť . Objektív mám asi mesiac starý, som z toho na nervy............
ahoj, je tam taká malá páčka - poistka, pritiahni ju (myslím) k sebe (aspoň mne to tak funguje)
 
Katarína Grajcaríkova
2011-03-25 08:17:09+01
je tam akurát taký malý šróbik, ale skúšala som to aj s ním aj bez neho, páčku som nenašla, kde presne by mala byť na tej redukcii?
 
brki
2011-03-25 08:32:04+01
príspevok od: Katarína Grajcaríkova
je tam akurát taký malý šróbik, ale skúšala som to aj s ním aj bez neho, páčku som nenašla, kde presne by mala byť na tej redukcii?
no, vyzerá to ako šróbik ..je to pri tej časti, ktorá sa nsadzuje na bajonet...
 
Katarína Grajcaríkova
2011-03-25 08:47:52+01
či tam ten šróbik nechám alebo ho dám preč, tak to nič nerobí, ale aj krúžky nechcú od seba ísť preč, jeden sme zložili, ale ostatné držia v sebe ako ďas.............ale najviac ma štve ten na tom objektíve, ak sa mi poškodí závit na objektíve tak...................
 
sherpa
2012-10-17 12:29:12+02
mam otazku k spravaniu sa zoom objektivov s telekonvertormi pri AF > ako sa sprava AF {stredovy bod} v SLR pro rady Canon {konkretne EOS 1V, pripadne 1D} v situacii ked pouzijem TC {jedno aky ci 1.4, 1.5 alebo 2x} so zoom objektivom, kde wide clona {hodnota aj s TC} je este pod limitom F8, a tele clona je uz nad limitom F8. bude AF fungovat len do zoom rozsahu po F8, alebo vobec na danej kombinacii TC +sklo? je pripadne aj neajky rozdiel o ake sklo ide {original Canon vs. Sigma/Tamron}?
nemal som zatial moznost priamo toto vyskusat, par skiel mam totiz mimo domu. dakujem.
 
netmouse
2012-10-17 12:42:03+02
príspevok od: sherpa
mam otazku k spravaniu sa zoom objektivov s telekonvertormi pri AF > ako sa sprava AF {stredovy bod} v SLR pro rady Canon {konkretne EOS 1V, pripadne 1D} v situacii ked pouzijem TC {jedno aky ci 1.4, 1.5 alebo 2x} so zoom objektivom, kde wide clona {hodnota aj s TC} je este pod limitom F8, a tele clona je uz nad limitom F8. bude AF fungovat len do zoom rozsahu po F8, alebo vobec na danej kombinacii TC +sklo? je pripadne aj neajky rozdiel o ake sklo ide {original Canon vs. Sigma/Tamron}?
nemal som zatial moznost priamo toto vyskusat, par skiel mam totiz mimo domu. dakujem.
treba si pozriet u vyrobcu ci sa da telekonvertor poutit na dany objektiv,

stranka vyrobcu / technicka pdpora / stiahnut manual pre telekonvertor / nast cast kde su vypisane s ktorymi kompaktibilny ...
 
netmouse
2012-10-17 12:49:26+02
príspevok od: sherpa
mam otazku k spravaniu sa zoom objektivov s telekonvertormi pri AF > ako sa sprava AF {stredovy bod} v SLR pro rady Canon {konkretne EOS 1V, pripadne 1D} v situacii ked pouzijem TC {jedno aky ci 1.4, 1.5 alebo 2x} so zoom objektivom, kde wide clona {hodnota aj s TC} je este pod limitom F8, a tele clona je uz nad limitom F8. bude AF fungovat len do zoom rozsahu po F8, alebo vobec na danej kombinacii TC +sklo? je pripadne aj neajky rozdiel o ake sklo ide {original Canon vs. Sigma/Tamron}?
nemal som zatial moznost priamo toto vyskusat, par skiel mam totiz mimo domu. dakujem.
sigma napr:

http://www.sigma-photo.co.jp/english/flash_and_accessory/accessory/tele_converter_match.html
 
sherpa
2012-10-17 14:47:23+02
su iste kombinacie skiel a TC ktore v zoznamoch nie su uvedene ako mozne ale v reale mozne su {fyzicky} a aj funguju {obmedzene AF alebo ziadne AF}, otazne je ako to vyhodnocuje AF system EOSu. a to bola ta otazka......konkretne skusenosti vitane....TC mam znacky SIGMA a este nie DG verziu.
 
Peto15
2012-12-24 09:32:11+01
chcem sa vás spýtať aký názor máte na túto tele predsátku http://foto.bazos.sk/inzerat/20727003/Predam-tele-predsadku-pre-digzrkadlovku-CanonNikonOlympus.php
mislíte že zhorší svetelnosť objektívu ,alebo kvalitu ?
Ďakujem za odpoveď
 
Big Lebowski
2012-12-24 09:50:57+01
Popis:
- High Definition (Vysoké rozlíšenie)
- Autofokus (Automatické ostrenie)
- Dvojnásobné priblíženie
- Dvojnásobné zväčšenie
- Infračervene kompatibilné
- Viacvrstvová úprava optického skla (multi-Coated)
- Vysoká optická kvalita
- Možnosť snímania cez deň aj v noci
- Nočné videnie
- Materál tela je z titánu
- Kvalitný kovový závit
- Nasadzuje sa na objektív ako filter
- Priemer závitu pre uchytenie je 58mm
- Predná a zadná ochranná krytka
- Kožené púzdro
- Made in Japan (telo aj sklá)
- Záruka 3 roky

Najviac ma zaujala možnosť nočného videnia. Nočné videnie za 45€, to by som bral ...
 
inkubbus
2012-12-24 10:01:59+01
príspevok od: Peto15
chcem sa vás spýtať aký názor máte na túto tele predsátku http://foto.bazos.sk/inzerat/20727003/Predam-tele-predsadku-pre-digzrkadlovku-CanonNikonOlympus.php
mislíte že zhorší svetelnosť objektívu ,alebo kvalitu ?
Ďakujem za odpoveď
Ty uz si daj konecne poradit, ze s tymito hrackami divu zver nenafotis. Ak chces mat dobry vystup tak treba minimalne 70-200 s TC 1,4 alebo pevnu 300/400ku. S tymito predsadkami sa mozes ist hrat akurat tak do zoo.
 
viktorbu
2017-02-28 14:45:02+01
Ahojte.
Ma niekto skusenosti s pouzitim TC s makroobjektivom (Tamron 90mm f/2,8) ? Zvazujem kupu TC Kenko pro 2x. Zaujalo ma, ze sa nezkracuje minimalna zaostrovacia vzdialenost a zväsenie dostanem 2:1. Chcel by som to pouzit v exteriery, ale hlavne na focus stacking. Je to dobra volba?
Dakujem.
 
Habib
2017-03-21 15:05:44+01
príspevok od: viktorbu
Ahojte.
Ma niekto skusenosti s pouzitim TC s makroobjektivom (Tamron 90mm f/2,8) ? Zvazujem kupu TC Kenko pro 2x. Zaujalo ma, ze sa nezkracuje minimalna zaostrovacia vzdialenost a zväsenie dostanem 2:1. Chcel by som to pouzit v exteriery, ale hlavne na focus stacking. Je to dobra volba?
Dakujem.
Prosím o radu. Fotoaparát Nikon, objektív Tamron. Otázka: použiť telekonvertor kompatibilný s telom, alebo s objektívom. Teda telekonvertor Nikon alebo Tamron?
 
mirosz
2017-03-21 16:15:37+01
príspevok od: Habib
Prosím o radu. Fotoaparát Nikon, objektív Tamron. Otázka: použiť telekonvertor kompatibilný s telom, alebo s objektívom. Teda telekonvertor Nikon alebo Tamron?
Pokial viem, Tamron nema svoj vlastny bajonet, ale robi objektivy a telekonvertory s bajonetom Nikon/Canon/ine...cize mozes dat telekonvertor Nikon, alebo telekonvertor Tamron urceny pre Nikon objektivy, pretoze tvoj objektiv Tamron ma nikonacky bajonet...
 
kubik_FotoVeci.sk
2017-03-21 17:06:38+01
Konkrétne o aký typ objektívu Tamron sa jedná?

Pretože aj hore spomenutý Tamron 90mm 2,8 Macro sa vyrábal v manuálnej verzií s "Tamron Adaptall" bajonetom. (Bajonet Tamronu)
 
Habib
2017-03-21 18:19:56+01
Tamron 70-200 f2,8 DI VC USD , Nikon d500.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()