Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

slnecna clona canon 17-40l usm

jrfoto
2009-06-28 22:00:30+02
som spokojny uzivatel tohto objektivu, len mi vadi slnecna clona, ktora je dost nizska a a nema velku ucinnost, chcel by som sa opitat ci neviete akou clonou sa da nahradit, viem ze sa to da, len uz si nepaamatam z akeho l-koveho objektivu, ak viete z akeho, tak vopred vdaka
 
Strhak
2009-06-28 22:13:30+02
Čo máte vy dnes s tými slnečnými clonami. O dva riadky nižšie je to isté vlákno len s Nikon objektívom. A teraz odpoveď na boku škatule máš napísané s ktorým príslušenstvom je kompatibilní ten objektív. Čo myslíš prečo to tam píše Canon??? :-)))
 
jrfoto
2009-06-28 22:20:42+02
príspevok od: Strhak
Čo máte vy dnes s tými slnečnými clonami. O dva riadky nižšie je to isté vlákno len s Nikon objektívom. A teraz odpoveď na boku škatule máš napísané s ktorým príslušenstvom je kompatibilní ten objektív. Čo myslíš prečo to tam píše Canon??? :-)))
canon to nepise ale v nejakej recenzii pisali, ze ked sa tento objektiv pouziva nie na full frame tak sa da pouzit aj lepsia clona z ineho pevneho l-ka, len neviem akeho, lebo ta povodna je akurat na dve veci a aj tak tak skoro full frame mat nebudem
 
Strhak
2009-06-28 22:28:51+02
príspevok od: jrfoto
canon to nepise ale v nejakej recenzii pisali, ze ked sa tento objektiv pouziva nie na full frame tak sa da pouzit aj lepsia clona z ineho pevneho l-ka, len neviem akeho, lebo ta povodna je akurat na dve veci a aj tak tak skoro full frame mat nebudem
Ale píše na škatuľke na tej strane kde je napísané OPTIONAL ACCESSORIES ale viem už asi na čo narážaš, dačo podobné som čítal na jednom českom vebe kde ho porovnávali s podobným objektívom ale so svetelnosťou 2,8 od Canonu ale fakt si nepamätám kde to bolo. Skús ifotovideo.cz
 
gintonik
2009-06-28 22:35:18+02
Ak sa dobre pamatam, tak z 35 mm L. Alebo toto http://www.photonet.sk/shop/slnecne-clony/slnecna-clona-ew-83j-pre-canon-ef-s-17-55mm-a-ef-17-40mm/p_77.html
 
bear
- moderator
2009-06-28 22:46:49+02
ja pouzivam so 17-40 na APS-C fotaku clonu z 24-105/4L, myslim, ze tiez pasuje clona z 24/1.4L
 
marcelfilo
2009-06-29 11:55:58+02
správne, pasuje clona z 24-105L a z 24L, jedna z 24L sa mi momentálne váľa doma, možno by som ju aj strelil
 
velecky
2009-06-29 13:17:29+02
a nie je to tak, že 17mm obj. sa na foťáku s tým menším čipom správa ako 28 mm, takže vlastne clona z akéhokoľvek objektívu pod 28 mm by mala stačiť, nie? Čiže asi 24 mm, nie?
 
japonec
2009-06-29 14:06:56+02
Zdravim, jak pise ´bear´ na kropenaci je lepsi pouzit clonu z 24/1,4L, cili Canon EW-83D
 
japonec
2009-06-29 14:13:30+02
marcelfilo: za kolik?
 
romanPB
2009-07-21 20:53:22+02
Môj známi rieši dilemu s tou clonou. Aky j vlastne prektický rozdiel medzi tou 24-105/4L a 24/1.4L, čítal som že sa overila aj z 17-55/2,8 na crope.
 
velecky
2009-07-21 22:03:16+02
asi minimálny rozdiel, veď sa aj podobne volajú:)
http://www.flickr.com/photos/bryanwu/2864923570/ na tú pevnú 24 mm
http://www.bhphotovideo.com/c/product/428490-REG/Canon_0776B001_EW_83H_Lens_Hood.html na ten zoom

ak tej druhej otázke - prečo by sa nemala hodiť clona zo 17 mm na 17mm obj.?:)
 
bear
- moderator
2009-07-21 22:05:09+02
Jednoducho treba clonu kompatibilnu s canon zavitom pre objektiv s primerom filtra 77mm a zornym uhlom pre objektiv s ohniskom kratsim 27mm FF ekvivalent (17mm * 1.6 crop factor), to splnaju clony 24/1.4, 24-105/L aj EF-S 17-55/2.8. Jedinou vynimkou je slnecna clona pre Canon 24-70/2.8L (ten ma idlisny opticky design a objektiv je najdlhsi pri kratkom ohnisku, vdaka tomu ma ucinnejsiu slnecnu clonu).
Je mozne pouzit aj clony pre EF 17-40, alebo EF-S 10-22, ale tie su zbytocne siroke, nie su take ucinne a vo taske zaberaju vela miesta.
 
romanPB
2009-07-21 23:07:32+02
Istota je gulomet :) predsa môže byť len odlišne dizajnovaná opticky :o)
Napr. ta z 17-55/2,8 sa mi zdá o dosť dlhšia ako tá z 24-105 resp. 24/L
 
romanPB
2009-07-21 23:12:51+02
17-55/f2,8 stojí 56 CHF a 24-105/4L 35CHF (digitec.ch)
17-55/f2,8 je dlhšia/mohutnejšia - splní účinnejšie svoj účel?
Ktorú by si mi doporučil ako najlepšiu variantu,bez ohľadu na cenu a veľkosť, 24/1.4 neni v ponuke u digitecu, tak som ju nezaradil.
 
bear
- moderator
2009-07-22 07:13:45+02
staci sa trocha zamysliet a odpoved zistis aj sam. Clona urcena pre EF-S 17-55 bude ucinnejsia ako clona pre 24-105.
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/zaciname-s-fotografovanim/optický-zoom/
 
velecky
2009-07-22 08:18:39+02
Tá zo 17-55 bude určite lepšia, lebo je robená pre cropový objektív, teda ráta s najširším obj. (ekv. kinolfilmu) na 27 mm. Takže môže byť užšia a hlbšia, ako tá z obj. 24-105 mm (pretože ten je aj pre FF, teda aj pre skutočnú 24 mm.
 
velecky
2009-07-22 08:32:22+02
a ešte robia lacné náhrady, napr.: http://www.photonet.sk/shop/slnecne-clony/slnecna-clona-ew-83j-pre-canon-ef-s-17-55mm-a-ef-17-40mm/p_77.html
 
romanPB
2009-07-22 10:26:49+02
príspevok od: velecky
a ešte robia lacné náhrady, napr.: http://www.photonet.sk/shop/slnecne-clony/slnecna-clona-ew-83j-pre-canon-ef-s-17-55mm-a-ef-17-40mm/p_77.html
Polovičná cena,učel by mala ale splniť rovnako, písal som im či pošlu aj mimo SK a CZ.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()