Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Ako je to so stativmi

Buciak
2009-07-16 20:10:14+02
Zdravim, prezeral som si temy, ale nenasiel som odpoved... vsade sa pise o konkretnych stativoch roznych druhov a znaciek, ale chcel by som vediet ci su k roznym stativom priradene urcite fotoaparaty co sa tyka instalacie alebo je uplne jedno aky fotoaparat a stativ dam dokopy...jednoducho ci uchytenie je na vsetkych masinkach rovnake...mam ultrazoom Fujifilm S1000cku, da sa na to vobec nieco najst? ...dik za info
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2009-07-16 20:17:45+02
statív sa vyberá podľa použitia, v akých podmienkach ho budeš používať a podľa toho, čo naň zavesíš. Na tvoj foťák zrejme nebudeš kupovať porofesionálny statív, ktorý je drahší ako samotný aparát. Musíš vopred vedieť, v akej situácii ho budeš používať, či má mať nezávisle vyklápacie nohy, minimálnu a maximálnu výšku, schopnosť tlmiť vibrácie a pod. Akú značku si vyberieš, je len na tebe a tvojej peňaženke.
 
Strhak
2009-07-16 20:19:04+02
Tak pokial viem závit na fotoaparátoch je štandardný pre všetky značky. Sú dva rozmery závitov no dnes sa už používa len ten menší. Takže žiaden strach, pozri na spodok aparátu a ak tam bude diera s vyrezaným závitom môžeš kúpiť statív aký len chceš. Pasovať bude každý iba ak by si natrafil na dáky muzeálni exponát kde je šrób väčší ;-)
 
bear
- moderator
2009-07-16 20:28:07+02
Ten vacsi zavit sa stale pouziva na vacsich stativoch a hlavach. Aspon Manfrotto 190XPROB ma ten vacsi zavit a kupoval som ho minuly rok, 2 hlavy manfrotto co mam maju tiez ten vacsi zavit.
Fajn male stativy su napriklad tieto:
http://www.ephoto.sk/foto-technika/recenzie/vanguard-altaplus/
Su dost male na to, aby nezostali doma, ale dost dobre na to, aby sa dali aj realne pouzit (aj so zrkadlovkou).
 
Strhak
2009-07-16 20:42:00+02
príspevok od: bear
Ten vacsi zavit sa stale pouziva na vacsich stativoch a hlavach. Aspon Manfrotto 190XPROB ma ten vacsi zavit a kupoval som ho minuly rok, 2 hlavy manfrotto co mam maju tiez ten vacsi zavit.
Fajn male stativy su napriklad tieto:
http://www.ephoto.sk/foto-technika/recenzie/vanguard-altaplus/
Su dost male na to, aby nezostali doma, ale dost dobre na to, aby sa dali aj realne pouzit (aj so zrkadlovkou).
Ak sa nemýlim tak ten veľký závit sa už používa len na stredný formát, prípadne dačo väčšie ako sú napríklad ďalekohľady
 
BRANKY
2009-07-16 20:43:22+02
viem, že raz tu bol jeden veľmi dobrý článok o statívoch, kde bolo všetko pekne vysvetlené, treba sa len k tomu preklikať...
JA osobne používam VELBON SHERPA 200R s ktorým som maximálne spokojný, je pevný a za prijateľnú cenu...
 
2009-07-16 21:02:35+02
Niektore stativy maju zavit 1/4´ niektore 3/8´, problem moze byt ak si kupis inu hlavu, treba si overit aky ma zavit a ci sa eventualne dodava s redukciou 1/4-3/8´ ... pozri si tu moje prispevky
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=1435&reply=yes&replyId=20405
v sucasnosti mam light stativ na bike velbon + benro hlava a normalny manfrotto + giottos, a bol som nuteny pouzit redukcnu skrutku pri velbone. Co sa tyka pripnutia dosticky na telo fotaku, tam som problem nemal.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()