Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Prach v kompakte FujiFilm F40FD

zer0
2009-08-14 10:26:00+02
Viete mi prosim poradit, kde by vedeli rozobrat a vycistit kompakt. Nejakym sposobom sa dostali necistoty na cip alebo objektiv zvnutra a vysledne fotky su nepouzitelne bez vacsich zasahov v softe. Fuji servis kde to vedia je v Prahe a chcu za to nenormalne peniaze. Dik
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-08-14 10:28:33+02
Budes ich musiet zaplatit. Snimac je castokrat spojeny s objektivom. Po rozobrati preto byva potrebna adjustacia, vyzaduje to specialny softver a kontrolne obrazce. To ma k dispozicii len autorizovany servis.
 
zer0
2009-08-14 10:52:51+02
príspevok od: Karol Srnec
Budes ich musiet zaplatit. Snimac je castokrat spojeny s objektivom. Po rozobrati preto byva potrebna adjustacia, vyzaduje to specialny softver a kontrolne obrazce. To ma k dispozicii len autorizovany servis.
dik, ale toho som sa bal :))), este raz dik
 
scorpi
2015-02-17 21:22:56+01
Dobrý večer vám na mojom kompakte Nikon COOLPIX S4000 mi nedávno na snímkoch pri zaclonení a fotení s bleskom robí krǔžky niečo ako kvapky vody. Myslím, že problém vznikol pri kondenzácii vlhkosti pri prechode z mrazu možno do auta to fakt neviem . Dávam si pozor na prudké zmeny teplôt napriek tomu sa to stalo. Poradíte niekto čo s tým ? Vopred pekne ďakujem za ochotu. Tu som našiel len toto podobné vlákno tak skúsim pokračovať.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-17 22:18:19+01
príspevok od: scorpi
Dobrý večer vám na mojom kompakte Nikon COOLPIX S4000 mi nedávno na snímkoch pri zaclonení a fotení s bleskom robí krǔžky niečo ako kvapky vody. Myslím, že problém vznikol pri kondenzácii vlhkosti pri prechode z mrazu možno do auta to fakt neviem . Dávam si pozor na prudké zmeny teplôt napriek tomu sa to stalo. Poradíte niekto čo s tým ? Vopred pekne ďakujem za ochotu. Tu som našiel len toto podobné vlákno tak skúsim pokračovať.
Skor myslim, ze je to prach zvireny v miestnosti, ktory je blizko sosovky a osvetleny bleskom.
 
scorpi
2015-02-20 00:39:12+01
Ahoj Karol co na to povedať .... asi : ,, sánka dole šefe " maš úplnú pravdu! Aby som to vysvetlil . Zateploval som podkrovie a fotil som si postupne ako som to robil. Bolo to vždy po skončení takže ten prach tam naozaj bol. Keďže som tam bol dlhšie ja som ho ani nevnímal. Skúsil som odfotiť zrkadlovkou D90 s ext. bleskom , ten keďže je vyššie bolo to OK takže táto možnosť s prachom mi ani nenapadla. Posledné dobré fotky boli robené vonku v mraze na túre. Preto tá úvaha o kondenze. Teraz som to hneď išiel vyskúšať tie isté podmienky ale bol tam pokoj a fotky sú primerané bez krúžkov len so šumom. Niečo podobné som mal predtým na ultrazoome Panasonicu, ale tam sa to prejavovalo za ďňa. Veľmi viditeľné napríklad na modrej jednoliatej oblohe boli rôzne podobné krúžky. Reklamoval som to v záruke a vymenili mi číp. Preto som si myslel, že je to obdobný problém. Nechápem ako si na to prišiel Ty, len na základe môjho stručného popisu. Máš moju úctu pravdaže! Ďakujem. a fakt nechápem.... Ešte raz pekne ďakujem
 
scorpi
2015-02-20 00:44:15+01
Mám celkom rád ten foťáčik. Vždy mi dobre poslúžil na fotky z mojich tǔr bikových, alebo peších preto som happy, že je OK táto Tvoja oprava bola teda veľmi super
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()