Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

ako na škrabance

jrfoto
2009-08-20 17:27:12+02
prosim vas potreboval by som poradit ako sa daju odstranit jemne skrabance z displeja, vopred dakujem za odpoved a vopred sa ospravedlnujem za zalozenie noveho vlakna
 
bear
- moderator
2009-08-20 17:35:16+02
kedze skrabance su vlastne rychy do materialu,jediny sposob, ako ich odstranit, by bolo cely povrch zbrusit znova do roviny:-) Ja som si nalepil na LCD ochrannu foliu (vanguard), okrem toho, ze ochrani display pred skrabancami je na nej menej vidno mastnotu a pot
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-08-20 17:44:01+02
Vyrabaju sa lestiace pasty na plast. Zadaj na ebay LCD polish a najdes ich kopec. Funguje to ale len na jemne skrabance. Slovensky kutilovia pouzivaju aj zubnu pastu.
 
koren
2009-08-20 17:57:19+02
a jemne skrabance na skle objektivu? da sa stym nieco robit?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-08-20 18:05:58+02
príspevok od: koren
a jemne skrabance na skle objektivu? da sa stym nieco robit?
Vymena sosovky. Kedysi sa dala zbrusit antireflexna vrstva a naparit nova. Jediny funkcny stroj v televizii Koliba neprezil kapitalizaciu spolocnosti a je v nefunkcnom stave. Mozno to robi niekto v CR.
 
2009-08-20 18:15:58+02
co sa tyka ochrany displeja, ja som z ebay kupil foliu v cene asi 1,8€ za 6ks aj s postovnym, drzi super, len ju clovek musi vediet nalepit...co sa tyka skla (ale aj napr. poskriabanych CD/DVD) - naozaj pomaha zubna pasta, no treba pouzit bez krystalikov, aby sa nenasli nejaky experti, co sa potom budu stazovat, ze ho maju poskriabane este viac...ohladom antirexlexnych vrstiev - pokial viem, jedina firma na Slovensku je v ZA, co vyraba okuliarove sosovky, tym padom robia antireflex a tvrdene skla, no nerobia to komercne...
 
KESKOSENI
2009-08-20 21:31:30+02
comu vadia tie skrabance?
 
Strhak
2009-08-20 21:37:04+02
príspevok od: KESKOSENI
comu vadia tie skrabance?
Tiež sa divým, nesprávam sa nijak ohľaduplne k technike, na displejoch žiadne škrabance nemám a aj ak by sa tam dáky objavil nijak mi to žili netrhá. Je mi to úplne jedno, nieje to nič čo by mi nedovolilo fotiť takže to vôbec neriešim, je to pre mňa nepodstatné ;-)
 
KESKOSENI
2009-08-20 21:42:25+02
príspevok od: Strhak
Tiež sa divým, nesprávam sa nijak ohľaduplne k technike, na displejoch žiadne škrabance nemám a aj ak by sa tam dáky objavil nijak mi to žili netrhá. Je mi to úplne jedno, nieje to nič čo by mi nedovolilo fotiť takže to vôbec neriešim, je to pre mňa nepodstatné ;-)
moje slova...
 
Strhak
2009-08-20 22:00:15+02
príspevok od: KESKOSENI
moje slova...
Nechcem nikoho uraziť týmto príspevkom ale ja svoj fotoaparát používam aktívne a preto počítam s dákymi škrabancami a ešte s bohvie čím. Netrápi ma to, keď za dva roky ho vymením za niečo lepšie a novšie vôbec nebudem riešiť tieto prkotiny. Nerozumiem tomu, to tu ľudia čakajú že po rokoch aktívneho používania bude vypadať ako nový, na mojej starej 350D je vydratý už aj plast na gripe. To si mám teraz kúpiť aj na grip dáku fóliu aby sa mi neošúchal??? Alebo ho môžem odložiť do poličky a raz za týždeň z neho utrieť prach. Čerta starého aby som sa pri fotení ešte bál aj o fotoaparát, to potom neviem či fotím alebo vkuse sa strachujem o displej. Mám svoje priority pri fotografovaní a to je fotografia a nie dáky stupídni displej
 
Marcel Rebro
2009-08-20 22:16:23+02
príspevok od:
co sa tyka ochrany displeja, ja som z ebay kupil foliu v cene asi 1,8€ za 6ks aj s postovnym, drzi super, len ju clovek musi vediet nalepit...co sa tyka skla (ale aj napr. poskriabanych CD/DVD) - naozaj pomaha zubna pasta, no treba pouzit bez krystalikov, aby sa nenasli nejaky experti, co sa potom budu stazovat, ze ho maju poskriabane este viac...ohladom antirexlexnych vrstiev - pokial viem, jedina firma na Slovensku je v ZA, co vyraba okuliarove sosovky, tym padom robia antireflex a tvrdene skla, no nerobia to komercne...
co sa tyka ochrany displeja ja som si kupil nikon ;-))))
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-08-20 22:16:38+02
Myslim, ze na rozdiel od ochrany tela, je ochrana displeja dobra vec. Nestoji vela, ale chrani plochu, cez ktoru kontolujeme fotku a nastavujeme funkcie. Je to ako auto od blata, ale svetla by mali byt ciste.
 
WildSammy
2009-08-20 23:18:45+02
tie skrabance na LCD sa daju prestreknut aj napr. kvalitnym, bezfarebnym, priehladnym lakom, ale plocha musi byt dokonale odmastena a okolie zakryte, aby sa nezastriekalo aj co nechceme :) hmm, ale toto je fakt zla moznost :) najlepsia je nalepit tam foliu a basta :) nebude vino tie skabance cez nu :)
 
Anup9
2009-08-21 02:31:25+02
príspevok od: Strhak
Nechcem nikoho uraziť týmto príspevkom ale ja svoj fotoaparát používam aktívne a preto počítam s dákymi škrabancami a ešte s bohvie čím. Netrápi ma to, keď za dva roky ho vymením za niečo lepšie a novšie vôbec nebudem riešiť tieto prkotiny. Nerozumiem tomu, to tu ľudia čakajú že po rokoch aktívneho používania bude vypadať ako nový, na mojej starej 350D je vydratý už aj plast na gripe. To si mám teraz kúpiť aj na grip dáku fóliu aby sa mi neošúchal??? Alebo ho môžem odložiť do poličky a raz za týždeň z neho utrieť prach. Čerta starého aby som sa pri fotení ešte bál aj o fotoaparát, to potom neviem či fotím alebo vkuse sa strachujem o displej. Mám svoje priority pri fotografovaní a to je fotografia a nie dáky stupídni displej
Predsa lahsie sa napr preda fotak ked displej je cisty.Kebyze telo je kusa ´pouzivane´ (do urcitej miery) to by ma netrapilo, kedze kupujem od ruky ale displej uz asi aj hej.Podla mna je to akási ´vizitka´ fotaku. Len ma nerozoberte :D
 
2009-08-21 05:54:31+02
príspevok od: Marcel Rebro
co sa tyka ochrany displeja ja som si kupil nikon ;-))))
to vies, jaa jsem ubohy Canonaak, nemam take vymozenosti ako Nikon...aspon nie v ramci originalnej ochrany displeja :o))
 
Strhak
2009-08-21 09:31:35+02
Poviem ti prečo to pri mne neplatí, ja obmieňan fotoaparáty cca každé 3 roky, s tím že ten starší model si nechávam ako záložné telo. To znamená že teraz mám hlavné 50D a záložné 350D keď vymením 50D za nové budem mať tu 350D už nevyužitú. Čo myslíš akú bude mať v tedy hodnotu ten už pomaly 7 roční fotoaparát??? No žiadnu predsa, bude nepredajní a to isté sa stane časom aj s tou 50D. Možno ich prerobím na infra ja neviem, ale predávať ich za 50-100€ nemienim, to im nespravím ;-)
 
Julokk
2018-01-13 22:57:40+01
To fakt riešite škrabance na technike?
 
drotar
2018-01-14 00:30:31+01
Inac reagujes na osem rokov stare prispevky.
 
flapy
2018-01-14 07:31:45+01
príspevok od: drotar
Inac reagujes na osem rokov stare prispevky.
Nezáleží na tom, kolko je starý príspevok pokial je problém aktuálny a chce si niekto dať poradiť a je to stále pre niekoho aktuálne.
Už si to konečne treba uvedomiť.
Ak "mi" môže pomôcť príspevok starý 20 rokov,tak je to v poriadku !!!
Nič v zlom.
 
Antor
2018-01-14 08:23:50+01
Presne tak. Osobne si myslím jedno, o techniku sa treba starať,
ale bežne opotrebenie ako mala oderky a škrabance na technike by som neriešil, je to bežný jav používania techniky. Pokial sa nejedna o škrabance na sklách.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()