Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

prosba o "vox populi" na makroobjektiv

miso konci
2009-09-05 20:38:16+02
Ahojte priatelia kvalitnej fotografie. Zvazujem kupu makroobjektivu a vyberam medzi: tamron 90 mm, tokina 100 mm, pripadne sigma 105 mm...Zaujimaju ma vsetky vase postrehy, nazory, ci skusenosti s tymito skielkami....skratka ktory z nich je ten naj... Dakujem pekne
 
zvonec
2009-09-05 21:36:42+02
Priatelu, prvy krat na nete? Aky mas system? Canon, Sony, Pentax? Nikon (Atd..)?
Tieto makro objektivy tu boli rozoberane vela krat. Nikto ti nepovie presne, ze ktory. Rozhodnut sa musis sam, musis vediet, ze kolko si za ten objektiv ochotny dat. Pretoze aj peniaze tvoria kriterium, ako napriklad u mna, ked som sa tri roky do zadu rozhodoval o macro objektive boli uplne ine cenove relacie, ako dnes. U mna vyhrala tokina voci canonu, kvoli rozdielu ceny asi cca 120 EUR, uz si presne nepamatam.
Ani jeden z tych objektivov nieje naj. Kazdy ma svoje vyhody a nevyhody, ci uz je to stavba objektivu, rychlost AF, kvalita znacky, atd...

Vela zdaru pri vybere...

P.S. pokial ocakavas nejaku konkretnejsiu odpoved, musis dat vediet konkretnu otazku. ´Rozhodujem sa medzi Audi A8, BMW 7-series, Mercedes S-Klasse... -> ktore z tychto aut je najlepsie?´
 
miso konci
2009-09-05 22:32:03+02
Nazdarek...prvykrat nie:-)...ale na tomto fore prakticky hej...tie objektivy by boli s ´canonackym´ bajonetom...islo mi teda predovsetkym o porovnanie ich konstrukcie a kvality vyhotovenia...(tam zatial u mna vyhrava tokina)...aaale...sto ludi ma sto chuti...(a sem-tam aj viacej :-)...skratka ktory z nich je ten naj...v pomere kvalita/cena.
P.S. asi by som bral to Audi :-)
 
dmedia
2009-09-05 22:41:01+02
Na Canon si jednoznacne kup origo Canon 100-ku macro, ten rozdiel v cene a kvalite sa ti bohato vrati, pokial naozaj chces fotit macro...:), inac tieto skla co spominas sa bohato vyskytuju na bazaroch, hlavne sigma, napr. paladix.cz. Uz ked inac nedas, tak ja by som isiel v poradi Tokina, Tamron a Sigma.
 
Daniel.U
2009-09-05 22:49:13+02
ja som zvazoval aj dostuponost. Ked mi povedali, ze Tamron bude v nedohladne, tak som na neho hned zabudol. Podla testov maju kvalitu optiky podobnu. Na portret su vsetky tri dost pomale. Na makro to bude jedno. Najkrajsia je asi Tokina, Sigma zas ma zaujimavu povrchovu upravu. Mat Canon, tak nerozmyslam a kupim canon 100 macro
 
wayne
2009-09-05 23:35:57+02
canon 100/2.8L IS
 
zvonec
2009-09-06 11:23:04+02
Ako tak pozeram, tak rozdiel v cene tokina a canon je 100 EUR, zober ale canon, ziskas rychlesi objektiv, priemer filtra 58mm, a canon ma fixnu dlzku. Nemas co riesit, canon je tu najlepsia volba.
Ja som s mojou tokinou spokojny, jednu som uz aj stihol utopit, kupil som druhu, obcas mi chyba USM, ale istym sposobom pohoda.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()