Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

HLINIK,UHLIK,BAZALT

pier.pier
2009-09-25 11:33:57+02
Ahojte. Neviem sa rozhodnut ktoremu materialu dat prednost pri vybere stativu. Ktory s tychto materialov eliminuke najlepsie otrasy je dost pevny a stabilny . Na stative bude vaha 3kg .
 
bear
- moderator
2009-09-25 11:42:49+02
Uhlik je dost pevny a zaroven lahky. Vibracie tiez tlmi lepsie ako hlinik (aj preto sa pouziva ako material na padla a tenisove rakety). Bazalt neviem.
 
2009-09-25 11:48:23+02
bazaltovych (cadicovych) mas nieco tu...
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=2889
 
HUGO7
2009-09-25 14:41:33+02
asi by som sa priklonil k bazaltu..... Ked je stativ moc lahký, tiež to nie je uplne dobre a bazalt je zlata stredna cesta
 
Don Martinello
2009-09-25 15:04:30+02
Tento tyzden som riesil otazku stativu, kedze moj stary Velbon 450 mi uz prestal vyhovovat. Priklonil som sa k uhliku a kupil Gitzo 1541T. Nosnost ma do 8kg a skutocne je to na take tenke trubcicky stabilne jak svina. Na stlpiku mas navyse hak, takze ak fuka a potrebujes stativ zatazit, nemas problem. Zavesis nan (vzdy) tazky fotobatoh :D.

Bazalt seriu Gitzo som tiez mal v ruke, ale moje kriterium bola vaha a velkost v zlozenom stave. Tam nema karbon konkurenciu (zatial).
 
keko
2009-09-25 15:49:17+02
Ja mam rad tazke stativy. Mam Manfrotto 055, ale aj 190-ka je dobra. Ak je statv malo tazky, da sa zatazit takym trojrohym platienkom, ktory sa zavesy na vsetky tri nohy a do prostriedku sa nahadze kamenie. 055 sa vyraba aj s takou koninou, ktora umoznuje strednu tyc zalozit aj priecne. To je konina a takej verzii sa treba sirokym oblukom vyhnut. Menej je v tomto pripade viac.
Nemenj dolezitou sucastou celeho stativu je hlava. Za neostre fotografie zo stativu moze prave hlava. Hlava je stredom volnosti, v ktorej sa chvenie fotopristroja deje. Je to bod, od ktoreho vzdialenejsie body sa kmitaju vo vacsej aplitude. A to umerne k hmotnosti celeho pristroja. Preto dobre hlavy su tazke a velke. Pri fotografovani v exteriery sa okrem predsklopenia zrkadala odporuca chvenie tlmit jemnym uchopenim aparatu, napr. tam, kde sa aparat upina k stativovej hlave. Hlavy su vymenitelne, vid manfrotto. Nieco, co je za menej penazi vyraba aj FOMEI, drzal som v ruke, ide o masivne obrobky a posobia doverihodne.
Ak ma byt stativ lahky aby sa lahko premiestnoval, tak ho netreba. Stativ je na fotografovanie, nie na nosenie. Preto su jeho hlavne vlastnosti stabilita a solidnost, a nie jeho nizka hmotnost.
 
2009-09-25 15:54:18+02
mmm...skus niest 3 kilovy stativ na hory oproti kilovemu....a neznamena, ze ked je stativ lahky, nie je stabilny...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-09-25 16:15:32+02
Na nasej akcii Foto Slovakia 2009 budu k videniu aj bazaltove stativy Gitzo, v ramci prednasky slovenskeho dovozcu.
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-09-25 17:16:43+02
príspevok od: Karol Srnec
Na nasej akcii Foto Slovakia 2009 budu k videniu aj bazaltove stativy Gitzo, v ramci prednasky slovenskeho dovozcu.
Gitzo,tomu hovorim stativ :) aj ked osobne ho nemam..ale ked onedlho pride zrkadlovka,bude aj Gitzo
 
pier.pier
2009-09-25 19:57:37+02
Zdravim pani.
Stativ riesim dva mesiace a neviem sa rozhodnut,to ze ma byt dostatocne tazky aby stal pevne a sa nechvel to je mi jasne,vaha a stabilita asi hlinik ale zle odolava otrasom,uhlik je skvely na otrasy ale je lahky a menej stabilny a zatazovat sa neda vzdy ked je teren narocny,basalt ten nepoznam v jednej recenzii si ho vychvalil k nebesam pan ktory ho predava.
Zaujali ma tieto stativy.

Gitzo GT3330LS hlinik
Gitzo GT 3531S uhlik
Gitzo GT 3830 bazalt
 
jake
2009-09-25 23:06:13+02
bazalt! v horsom pripade karbon , zavazie sa da vyrobit aj popri ceste na kolene
 
keko
2009-09-27 11:39:40+02
príspevok od:
mmm...skus niest 3 kilovy stativ na hory oproti kilovemu....a neznamena, ze ked je stativ lahky, nie je stabilny...
Ak ma byt stativ lahky aby sa lahko premiestnoval, tak ho netreba. Stativ je na fotografovanie, nie na nosenie. Preto su jeho hlavne vlastnosti stabilita a solidnost, a nie jeho nizka hmotnost.
 
2009-09-27 12:13:59+02
príspevok od: keko
Ja mam rad tazke stativy. Mam Manfrotto 055, ale aj 190-ka je dobra. Ak je statv malo tazky, da sa zatazit takym trojrohym platienkom, ktory sa zavesy na vsetky tri nohy a do prostriedku sa nahadze kamenie. 055 sa vyraba aj s takou koninou, ktora umoznuje strednu tyc zalozit aj priecne. To je konina a takej verzii sa treba sirokym oblukom vyhnut. Menej je v tomto pripade viac.
Nemenj dolezitou sucastou celeho stativu je hlava. Za neostre fotografie zo stativu moze prave hlava. Hlava je stredom volnosti, v ktorej sa chvenie fotopristroja deje. Je to bod, od ktoreho vzdialenejsie body sa kmitaju vo vacsej aplitude. A to umerne k hmotnosti celeho pristroja. Preto dobre hlavy su tazke a velke. Pri fotografovani v exteriery sa okrem predsklopenia zrkadala odporuca chvenie tlmit jemnym uchopenim aparatu, napr. tam, kde sa aparat upina k stativovej hlave. Hlavy su vymenitelne, vid manfrotto. Nieco, co je za menej penazi vyraba aj FOMEI, drzal som v ruke, ide o masivne obrobky a posobia doverihodne.
Ak ma byt stativ lahky aby sa lahko premiestnoval, tak ho netreba. Stativ je na fotografovanie, nie na nosenie. Preto su jeho hlavne vlastnosti stabilita a solidnost, a nie jeho nizka hmotnost.
to je blbost ako Brno...to ako by si tvrdil, ze je vsetko len biele a cierne...stativ moze byt aj stabilny, aj lahky...vidim, ze si taky este nemal v ruke, no to podla teba znamena, ze taky ani neexistuje...ked ho niekde prenasas, tak s nim budes aj fotit, nie? ale to neznamena, ze musi byt tazky...pozri si napr Feisol...ma asi kilo a nosnost 8-10 kil...
 
Strhak
2009-09-27 12:21:25+02
príspevok od:
to je blbost ako Brno...to ako by si tvrdil, ze je vsetko len biele a cierne...stativ moze byt aj stabilny, aj lahky...vidim, ze si taky este nemal v ruke, no to podla teba znamena, ze taky ani neexistuje...ked ho niekde prenasas, tak s nim budes aj fotit, nie? ale to neznamena, ze musi byt tazky...pozri si napr Feisol...ma asi kilo a nosnost 8-10 kil...
tak tak, na daktoré statívy sa sa dá dokonca zavesiť aj brašňa či dokonca batoh, takže už potom niesu ani ľahké, ba dokonca fest ťažké ;-)
 
2009-09-27 12:23:56+02
príspevok od: Strhak
tak tak, na daktoré statívy sa sa dá dokonca zavesiť aj brašňa či dokonca batoh, takže už potom niesu ani ľahké, ba dokonca fest ťažké ;-)
ja som skusal moj, co ma 1,3kg, zatazit...do tasky som daval cukor, prisiel som k 7-mim kilom a prestal som, no verim, ze do 10-tky by som ho dal bez ujmy na zdravi...
 
Strhak
2009-09-27 12:26:12+02
príspevok od:
ja som skusal moj, co ma 1,3kg, zatazit...do tasky som daval cukor, prisiel som k 7-mim kilom a prestal som, no verim, ze do 10-tky by som ho dal bez ujmy na zdravi...
veď ja viem ;-)
 
2009-09-27 12:35:38+02
ved ja viem, ze vies :o)) keko zabudol na jednu dolezitu vec - stativ musi byt tazky, ked fotis, nie ked ho prenasas...preto to zatazovanie...
 
pier.pier
2009-09-29 13:39:34+02
Ahojte.
Porovnaval som dva stativy Gitzo GT3330LS HLINIK a Gitzo GT3830 BAZALT hlinik max,vyska151cm max.zataz 18Kg vaha2700g nema stredovy stlpik a pri plnom vysunuti by mal stat pevne Bazalt stativ max,vyska 165 cm ale pri vysunutom stlpiku a nachylnejsi na otrasy vaha stativu 2700g max.zataz 15Kg su rovnako tazke len su pouzite ine materaly pri vyrobe. A som tam kde na zaciatku.
 
duroslav
2009-09-29 14:02:11+02
Ako si porovnával stabilitu a náchylnosť na otrasy? Len tak od oka? Alebo si aj urobil pokusné foto a porovnával ostrosť?
 
pier.pier
2009-09-29 14:05:58+02
Ak by som mal stativy na odskusanie bola by to parada takze len parametre .
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()