Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

bezprašná miestnosť doma

2008-03-24 19:10:07+01
tak som si zostrojil bezprašnú miestnosť a chcem sa o tento nápad podeliť aj s Vami... Technický popis a fotografie na stránke http://my.opera.com/zwockye/blog/2008/03/24/bezprasna-miestnost
 
dusan1973
2008-03-28 10:09:24+01
Taká drobná rada ak si položíš foťák bajonetom hore pustíš normálny veľký vysávač a dáš saciu rúru do blízkosti a balónikom zvíriš prach tak vysávač zvírený prach odsaje, netvrdím že všetok, ale netreba stvárať krkolomné polohy poležiačky.
 
2008-03-28 18:25:10+01
príspevok od: dusan1973
Taká drobná rada ak si položíš foťák bajonetom hore pustíš normálny veľký vysávač a dáš saciu rúru do blízkosti a balónikom zvíriš prach tak vysávač zvírený prach odsaje, netvrdím že všetok, ale netreba stvárať krkolomné polohy poležiačky.
to je pravda... a kym polozis hadicu od vysavaca a nasadis objektiv, tak ti do sachty zas napada novy prach
 
dusan1973
2008-03-31 08:03:52+02
príspevok od:
to je pravda... a kym polozis hadicu od vysavaca a nasadis objektiv, tak ti do sachty zas napada novy prach
Tak požiadaš niekoho aby ti tú hadicu podržal kým nasadíš objektív, alebo ju o niečo prichytíš.
Ešte k tomu dodám, hľadáš len negatíva a pokiaľ sa nezameriaš na pozitíva tak sa ti týmto svetom nebude ľahko pretĺkať.
 
2008-03-31 18:38:53+02
príspevok od: dusan1973
Tak požiadaš niekoho aby ti tú hadicu podržal kým nasadíš objektív, alebo ju o niečo prichytíš.
Ešte k tomu dodám, hľadáš len negatíva a pokiaľ sa nezameriaš na pozitíva tak sa ti týmto svetom nebude ľahko pretĺkať.
mylis sa, dusan, nehladam negativa, hladam nieco este pozitivnejsie ako to, co uz je... a tak som vymyslel ´domacu bezprasnu miestnost´... mne sa zivotom nekraca zle... ja sa nestazujem... ani ta neposudzujem... ani s tebou nemam ziadny problem...
A Ty?
 
dusan1973
2008-04-01 07:42:45+02
Nemám ani ja problém a ak sa Ťa môj príspevok dotkol tak sa verejne ospravedlňujem.
 
quintes
2008-04-01 13:12:30+02
a este si podajte ruky :)
k tomu vysavacu,neverim,ze vysavate klasickym domovym vysavacom!aspon nejaka redukcia ze? Ja mam jeden vazny problem,ked pozriem do hladacika,vidim tam prach,a jeden mikrovlasok,ktory za svateho neviem odstranit.objektiv to nie je,polopriepustne zrkadlo tiez,fotky su ciste,a je to spodna strana toho poligo ci akeho trojuholnika.aj som to ofukoval,aj cistil handrickou z mikrovlakien,a bolo to len horsie.ten prach je neskutocne viditelny.ako keby to bolo zelektrizovane,lepi sa to tam.a mam pocit,ze pri odraze svetla sa z toho mikrovlasku stava skrabanec.ten tam je od kupy. :( co mam robit?
 
2008-04-01 18:30:07+02
príspevok od: dusan1973
Nemám ani ja problém a ak sa Ťa môj príspevok dotkol tak sa verejne ospravedlňujem.
Tvoj prispevok sa ma dotkol, kedze bol adresovany mne, ale vobec nie v zlom slova zmysle. Nemas sa mi za co ospravedlnovat... diskusie su na to, aby sa tu diskutovalo... (aspon podla mna...) ...na co som chcel poukazat bolo, ze ja o prachu a o sposobe ako sa mu (v ramci moznosti) co najlepsie vyhnut a Ty o mne a mojom kracani zivotom... co sice nieje nijako negativne, iba trochu off the topic... :)
 
2008-04-01 18:34:31+02
príspevok od: quintes
a este si podajte ruky :)
k tomu vysavacu,neverim,ze vysavate klasickym domovym vysavacom!aspon nejaka redukcia ze? Ja mam jeden vazny problem,ked pozriem do hladacika,vidim tam prach,a jeden mikrovlasok,ktory za svateho neviem odstranit.objektiv to nie je,polopriepustne zrkadlo tiez,fotky su ciste,a je to spodna strana toho poligo ci akeho trojuholnika.aj som to ofukoval,aj cistil handrickou z mikrovlakien,a bolo to len horsie.ten prach je neskutocne viditelny.ako keby to bolo zelektrizovane,lepi sa to tam.a mam pocit,ze pri odraze svetla sa z toho mikrovlasku stava skrabanec.ten tam je od kupy. :( co mam robit?
a nemoze byt ze mas vlas na tom onom... na tej blane... neviem ako sa to vola, ale je to ta blana na ktoru sa premieta obraz (a su v nej zabudovane tie svetielkujuce bazmegy co ukazuju kam Ti pri AF zaostruje)... prach je kurva vec, neviem Ti poradit co s Tym... nepocul som este o svojpomocnom cisteni tej blany... daj to do servisu na komplet vycistenie
 
2008-04-01 19:05:04+02
Dobre teda, uznavam ze som hotentot a neviem sa poriadne vyjadrit... :-) to preto sposobuje moj navod na vyrobu bezprasnej komory dvihanie oboci...
Skusim teda este raz (naposledy) vysvetlit dovody ktore ma viedli k vyrobe toho zariadenia...
Tak teda: Najblizsi servis ktory disponuje bezprasnou miestnostou mam na 200 - 250 km. Mam jeden na 50 km, ale ten bezprasnu miestnost nema, inak povedane, dokaze mi vycistit snimac v kvalite porovnatelnej s tou, ako si ho dokazem vycistit ja sam (bez bezprasnej miestnosti). Co nieje nijak genialne... az by som povedal, ze je to az genitalne... teda dost napicu...
Co teda urobit, aby to bolo lepsie?
Moznosti su dve: 1. cestovat 250 km, presrat naftu, dialnicne poplatky a jeden cely den
alebo 2. zostrojit si bezprasnu miestnost.
Ja som si zvolil cestu mensieho odporu :)
Stalo ma to necelych 15 eur.
A navyse, az budem potrebovat zas vycistit snimac, nebude ma to uz stat nic, lebo bezprasna miestnost uz je hotova...
Na zaver: Keby som mal v meste kde byvam, alebo hoci aj v meste na 50 - 60km servis ktory bezprasnu miestnost ma, vysral by soim sa ja velmi ochotne na vyrabanie tej krabice :-)
Salam alejkum, amen
 
quintes
2008-04-01 19:30:43+02
no je to vlas, hadam a dufam,ale ani s handrickou na prste nesiel dole!!! a ano, je to to miesto, len neviem,o akej blane hovoris, ked tak je poligonalny trojuholnik (tusim)....
 
2008-04-01 19:45:57+02
No, celkom presne sa to vola MATNICA. Tu: http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/starostlivost-o-fotovybavu/prach-nepriatel-fotoaparatov/ ju najdes na nakrese
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()