Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

NIKON D40X?

nonynka
2008-03-25 10:55:37+01
Čavte,chcela by som sa spýtať niekoho kto sa už vyzná v zrkadlovkách,či je dobrá voľba kúpiť si nikon d40x s AF-S DX18-55 a AF-S DX55-200..chcela by som fotiť skôr prírodu,detaily,krajinky ale aj vzdialenejšie ciele ako vtáky a pod..je to dobrá voľba? počítam tak do 25-30000..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-03-25 11:10:13+01
Ja uz by som isiel do novsieho modelu D60, ktory ma zakladak so stabilizatorom a lepsiu ergonomiu + odstranovanie prachu. K tomu 55-200VR.
 
nonynka
2008-03-25 11:37:04+01
No pozerala som na nete ponuky a myslím,že to bude fakt lepšie a ešte aj do tých 30tis.:-)..nevieš mi poradiť nejaký obchod v BA,kde by som si ho mohla pozrieť a vyskúšať??
 
spacebar
2008-03-25 18:05:52+01
co som tak pozeral obchody najviac sa mi pacil www.megafoto.sk
 
vincenzo
2008-03-25 19:25:28+01
príspevok od: spacebar
co som tak pozeral obchody najviac sa mi pacil www.megafoto.sk
V Megafoto majú najviac tašiek,prístrojov majú v predajni málo,vystavené temer žiadne,na niektoré treba čakať aj dva dni.Mne sa vidí najlepší NAY,tam si pozriem a nechám predviesť čo potrebujem.Ale môj prístroj som si objednal v Megafoto,pretože ceny majú najlepšie.
 
siemens
2008-03-25 21:30:55+01
príspevok od: nonynka
No pozerala som na nete ponuky a myslím,že to bude fakt lepšie a ešte aj do tých 30tis.:-)..nevieš mi poradiť nejaký obchod v BA,kde by som si ho mohla pozrieť a vyskúšať??
napis nam prosim, co od fotaku ocakavas, podla toho sa ti tu k tomu niekto kompetentny vyjadri. prirovnam to k autam. Ked chces jazdit 15000km rocne, tak si mozes si kupit fabiu za 300tis ale aj mercedes za 2mil. Rozdiel je v realnej cene za 1km. Takisto to je s fotakmi. Nedrz sa teorie, ze cim lepsi fotak, tak tym je z teba profesionalnejsi fotograf a tym krajsie fotky budes mat. Je to len nastroj a ten musis vediet pouzivat. Mozes dostat do ruky aj drahe stradivarky a tie z teba nikdy spickoveho huslistu neurobia.
 
Duny
2008-03-26 16:59:32+01
nonynka: ahoj, ja mam 40X + 18-55 + 55-200 som spoko ale nikon ma nastval, akokeby to nemohli dat do 40x cistenie cipu :D. Takze teraz by som volil D60 alebo mozno aj D80. Ale pokial zacinas dajme tomu od nuly, ze nemas ziadne skla tak je dobra volba D60 + 18-55 VR iny set zatial nieje takze keby si chcela aj 55-200 VR treba dokupit zvlast. Aj by som ti ju predal :D lebo ked vidim cenu D300 na www.fotosounddirect.com srdce mi krvaca :D o viac ako 20 000 menej ako u nas :D. Takze libra do toho klesaj, klesaj :D
 
ZuziNZ
2008-03-28 11:33:13+01
Nechcem tu robiť reklamu predajcom...ale ja momentálne rozmýšlam nad týmto.
Nonynka, možno ti to pomôže.
http://www.pixmania.sk/sk/sk/765754/art/nikon/d60-objektiv-af-s-dx-vr-n.html
 
nonynka
2008-03-28 17:06:11+01
príspevok od: siemens
napis nam prosim, co od fotaku ocakavas, podla toho sa ti tu k tomu niekto kompetentny vyjadri. prirovnam to k autam. Ked chces jazdit 15000km rocne, tak si mozes si kupit fabiu za 300tis ale aj mercedes za 2mil. Rozdiel je v realnej cene za 1km. Takisto to je s fotakmi. Nedrz sa teorie, ze cim lepsi fotak, tak tym je z teba profesionalnejsi fotograf a tym krajsie fotky budes mat. Je to len nastroj a ten musis vediet pouzivat. Mozes dostat do ruky aj drahe stradivarky a tie z teba nikdy spickoveho huslistu neurobia.
Dobre viem,že len foťák zo mna super fotografa neurobi,to som nikdy nechcela.nemam v plane robit fotky na ktorých by záležalo ako vyzerajú pre umelcov,ale pre ako vyzeraju pre mna,rastlinky,priroda,zverinu a pod.ocakavam aby zvladal aj makro pri detailoch,ale aby som mohla fotik aj nieco do diaľky a pri pohybe..neplanujem ho používať stále a ´profesionálne´,takisto si nemyslim,že využijem všetky funkcie čo v tých telách sú ale myslím že v budúcnosti by sa mi to možno zišlo..preto sa pýtam vás,že čo sa mi oplatí a čo nie lebo sama to ako amatér neviem tak dobre zvážiť..čím viac názorov,tým lepšie:-)
 
2008-03-28 17:25:22+01
Ja by som na tvojom mieste tiež priklonil novému Nikonu D60, ako spomínal Karol. A pokial chceš mať aj objektív s dlhým ohniskom, tak jednoznačne VR. Zide sa ti to pri fotení dlhšich časov a udržíš ho aj z ruky. D60 je pre pokročilejších amatérov, takže si myslím že na tvoje účely úplne postačí. Je na výbornej úrovni ´výkon a cena´ a je to úplne nová technologia od nikonu v amaterskej triede. Tato alternativa je asi z môjho hladiska najrozumnejšia, no nechcem ťa nahovárať. Pokial trváš na značke NIKON.
 
nonynka
2008-03-29 09:10:17+01
presne na tej linke čo si mi napísala som to aj ja pozerala:-)o tom som vravela,že dobrá cena..a sú tam aj dva objektívy,aj keď duny písal,že taký set ešte nie je...ak by som sa rozhodla pre d60 tak určite túto:-! počuj a nie je problém s nákupom cez internet,čo sa týka reklamácií a tak?
 
ZuziNZ
2008-03-31 07:26:08+02
čo sa týka pixmanie, kolega si tam objednal kompakt a je všetko v poriadku. To máš rôznorodé, reklamácie sú aj v ´hmotných´ obchodoch a tiež sa to môže skončiť zle...je to na tebe.
Na nete sú rôzne diskusie kde sa rozoberajú jednotlivé eshopy, treba si ich vygoogliť. Ale ja by som sa nimi nedala ovplyvniť...pixmania má tovar skoro od výrobcu, preto tie ceny, len nechápem prečo robia okolo seba takú ´tmu´ čiže kontaktovať ich ešte pred kúpou je dosť ťažké...

Ale tá kombinácia objektívov a D60 k tomu sa určite oplatí.
 
Daor32
2008-04-06 11:28:15+02
ja mam d40 od januara a som s nou spokojny, dobry fotacik to je kupoval som set kde bol len 18-55... v tychto dnoch kupujem 55-200 VR, ako som tak cital recenzia je to dobry objektiv... ked to spojim s tym ze chces kupit novsi nikon, tak vyborna kupa
 
nonynka
2008-04-07 13:52:52+02
už som si teda objednala tú d60 s 18-55VR a 55-200VR,super cena aj s brašňou a pamatovou kartou..bola som si ju vyskúšať v nayku a hneď mi padla do ruky,už sa teším až mi dôjde:-)
fakt díky za reakcie - vás odborníkov:-)hlavne za ten rozdiel medzi d40x a d60,že sa viacej oplatí tá d60:-)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()