Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Predsadka alebo makro objektiv?

Bubo
2008-03-28 18:53:09+01
Zdravim, chcel by som zacat fotit marko. S fotenim viac menej len zacinam, mam Pentax K 100D a neviem ci si mam kupit makro predsadku alebo makro objektiv. Makro objektivi su dost drahe ale zase neviem ake fotky sa daju urobit s makro predsadkou. Co by ste mi poradili ako zaciatocnikovi? Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-06 21:35:45+02
Makropredsadka ti umozni prist cca 2x blizsie a s beznym zoomom okolo 100 mm dosiahnes zvycsenie 1:2. Staci to na zaciatok na fotenie kvetov, moptylov, textur, listov... Ak to chces fotit vo vacsej mierke a kvalitnejsie, tak potremujes makrac. Predsadku zozenies do 1000,- Sk. Na zaciatok to nie je vela a aspon si odskusas, co to makro je. Ak ta to bude bavit a budes to chciet robit lepsie, kupis si makrac.
 
Bubo
2008-04-07 20:58:20+02
príspevok od: Karol Srnec
Makropredsadka ti umozni prist cca 2x blizsie a s beznym zoomom okolo 100 mm dosiahnes zvycsenie 1:2. Staci to na zaciatok na fotenie kvetov, moptylov, textur, listov... Ak to chces fotit vo vacsej mierke a kvalitnejsie, tak potremujes makrac. Predsadku zozenies do 1000,- Sk. Na zaciatok to nie je vela a aspon si odskusas, co to makro je. Ak ta to bude bavit a budes to chciet robit lepsie, kupis si makrac.
Dik za odpoved, skusim a uvidim ako mi to pojde....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()