Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

expozimeter aky?

pe3k
pe3k 2009-10-13 22:44:55+02
Zdravim! aky expozimeter?? chcel by som radiom odpalovat blesky ale tie treba nastavit a na to treba expozimeter.. aky?? pripadne expozimeter ktory vie odpalovaj aj blesky... vdaka za rady :)
 
jake
2009-10-20 13:44:27+02
príspevok od: DodoFot
dobra uvaha. mam R1C1 a SU-800 pouzivam na odpalovanie bleskov. len si fakt musis zvazit priority. mne to trvalo rozhodnut sa cca 3 mesiace :-) a ked budes mat R1C1, jednu SB-900, tak k tomu uz mozes potom pridat postupne aj dalsie blesky ako SB-800 alebo SB-600.
taketo riesenie aj kvoli dobrej mobilte ma drazdi najviac
 
Strhak
2009-10-20 16:58:09+02
príspevok od: jake
ok, rad sa pridam a odskusame to, suhlasim
tak sa už potom ostáva len dohodnúť na dákom termíne a mieste ;-)
 
Strhak
2009-10-20 17:01:57+02
príspevok od: jake
taketo riesenie aj kvoli dobrej mobilte ma drazdi najviac
ale má to aj svoje nevýhody: slabý výkon oproti zábleskovým svetlám a tu si treba uvedomiť že neviem či ti dáky blesk dokáže biť X záberov za minútu a to celí deň. Ďalšia podstatná nevýhoda tohto riešenia je v použití príslušenstva, jedna taká malá otázka aký najväčší softbox dokážeš osvetliť klasickým bleskom???
 
DodoFot
2009-10-20 18:24:45+02
príspevok od: Strhak
ale má to aj svoje nevýhody: slabý výkon oproti zábleskovým svetlám a tu si treba uvedomiť že neviem či ti dáky blesk dokáže biť X záberov za minútu a to celí deň. Ďalšia podstatná nevýhoda tohto riešenia je v použití príslušenstva, jedna taká malá otázka aký najväčší softbox dokážeš osvetliť klasickým bleskom???
to je ok, do atelieru by som aj ja bral zableskove svetla, ale ak sa potrebujes presuvat, nebodaj to pouzit niekde vonku v prirode, no tahaj so sebou velke softboxy a generator na elektriku... na to by si potreboval cely team... preto vravim, treba zvazit pouzitie.
 
Don Martinello
2009-10-20 19:33:12+02
príspevok od: jake
a co by si poradil? elinchromy ma oslovili najviac, akurat si neviem z toho co je tu (www.darian.sk) vybrat, kazdy cosi ine - mne treba na domaci atelier a obcas fotit vonku - a hlavne je to lacnejsie riesenie ako kupit dalsiu SB-900 a prislusenstvo
400W nie je vela, najma aj raz planujes fotit za outdoor za dna :). Zvazoval som Elinchromy, no idem do kitu Bowens Gemini 400. Na zaciatok je to pomerne luxusna vybava, kt. sa da rozsirovat (v ramci moznosti).
 
Strhak
2009-10-20 20:07:03+02
príspevok od: DodoFot
to je ok, do atelieru by som aj ja bral zableskove svetla, ale ak sa potrebujes presuvat, nebodaj to pouzit niekde vonku v prirode, no tahaj so sebou velke softboxy a generator na elektriku... na to by si potreboval cely team... preto vravim, treba zvazit pouzitie.
tak na Slavkovský to rozhodne nebudem ťahať ale po meste nevidím problém. Všetko má svoje pre a proti, no tu mám celkom jasno čo je pre mňa ideálne a aj z toho dôvodu mám oba riešenia zabezpečené ;-)
Tak je to najlepšie no zároveň najdrahšie, ešte chcem kúpiť tretí a možno aj štvrtý blesk 580 EX II a budem na komplet :-)
 
jan.zitniak
2021-08-04 09:12:02+02
Ja znovu otvorím toto fórum a rád by som sa opýtal na expozimeter v roku 2021. Aký mi prosím odporučite, príp. ma zmysel kupovať aj staré mechanické kúsky? Ak áno, tak ktoré?
 
mirosz
2021-08-04 10:12:45+02
príspevok od: jan.zitniak
Ja znovu otvorím toto fórum a rád by som sa opýtal na expozimeter v roku 2021. Aký mi prosím odporučite, príp. ma zmysel kupovať aj staré mechanické kúsky? Ak áno, tak ktoré?
Ja som pred asi 3 rokmi na ebay kupil jazdeny SEKONIC L-508 ZOOM MASTER za cca 200e. Na moje fotenie s Pentaconom a Mamyiou C330f je to asi aj prilis "dobry" expozimeter...ale spokojnost. S mechanickymi nemam skusenosti, aj ked som zdedil s Flexaretom tusim nejaky Leningrad, volakde je zalozeny vo foto bordeloch
 
Krtko fotografom
2021-08-04 11:05:09+02
príspevok od: jan.zitniak
Ja znovu otvorím toto fórum a rád by som sa opýtal na expozimeter v roku 2021. Aký mi prosím odporučite, príp. ma zmysel kupovať aj staré mechanické kúsky? Ak áno, tak ktoré?
Ja mam Sekonic L-478D. Ale ak by si chcel fotit aj na slnku, a pouzivat HSS, tak potom Sekonic L-858D.
 
Scout
2021-08-04 11:25:54+02
príspevok od: jan.zitniak
Ja znovu otvorím toto fórum a rád by som sa opýtal na expozimeter v roku 2021. Aký mi prosím odporučite, príp. ma zmysel kupovať aj staré mechanické kúsky? Ak áno, tak ktoré?
Ide aj o to na čo to chceš používať. Ja pri fotení krajiny na film potrebujem spotmeter, ktorý meria len veľmi malú časť scény a preto mám kontrolu nad expozíciou. Tu sú dobré napríklad Pentax Digital Spot Meter, Minolta spot meter f.... Posledné roky ale tieto vecičky šli neskutočne hore. Situácia je výrazne jednoduchšia a aj lacnejšia ak stačí expozimeter len na odrazené prípadne dopadajúce svetlo. Tu som často čítal o tomto: Sekonic L-308. Každopádne ak by som fotil iba na digitál, tak je mi expozimeter zbytočný, vzhľadom na to koľko dobré expozimetre koštujú
 
gytheio
2021-08-04 12:24:35+02
Nema tu niekto skusenosti s app Light Meter? Mam ju v mobile uz asi rok parkrat som ju pouzil a fungovalo to. Nerobil tu niekto porovnanie app s normalnym expozimetrom?
 
belco
2021-08-04 14:29:39+02
príspevok od: jan.zitniak
Ja znovu otvorím toto fórum a rád by som sa opýtal na expozimeter v roku 2021. Aký mi prosím odporučite, príp. ma zmysel kupovať aj staré mechanické kúsky? Ak áno, tak ktoré?
Ja pouzivam stary Sverdlovsk 4, musel som ho sice nakalibrovat na ine baterie, kedze povodne pouzival ortutovky s napätim 1,35V. Inak meria velmi presne a da sa zohnat za par šušnov. Etse je tu moznost, kupit moderne expozimetre, ale tam si clovek priplati. Pripadne sa fajn ceny sa daju kupit aj expozimetre priamo do sanok blesku, take prťate fajn na analog. napr. ZB M08 alebo trochu drahši Doomo light meter, ktory vyzera a funguje ako Voigtlander VC Speed Meter II, za polovicu ceny.
 
jan.zitniak
2021-08-05 06:49:06+02
Ďakujem všetkým za odpovede a tipy. Expozimeter by som chcel skôr využívať k natáčaniu, nie k foteniu.
 
Krtko fotografom
2021-08-05 12:28:06+02
príspevok od: jan.zitniak
Ďakujem všetkým za odpovede a tipy. Expozimeter by som chcel skôr využívať k natáčaniu, nie k foteniu.
Pokial nechces ist do velkych penazi, tak Sekonic L-308X-U. U znamema, ze je vhodny (ma funkcie) aj pre pracu si videom.
 
Krtko fotografom
2021-08-05 12:36:09+02
príspevok od: Krtko fotografom
Pokial nechces ist do velkych penazi, tak Sekonic L-308X-U. U znamema, ze je vhodny (ma funkcie) aj pre pracu si videom.
Nasi predajcovia to maju trosku popletene. Cize opravujem, U-znamena, ze je pre americky trh, nasi to predavaju ako cinema, co je chyba. Pre nas trh je Sekonic L-308X.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()