Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Pentax?!

Golem
2009-10-21 14:35:34+02
Naozaj je Pentax kvalitou za Nikonom a Canonom alebo je to len subjektívny názor niektorých jedincov?Plánujem kúpu zrkadlovky a rozmýšľam nad Pentaxom K20D
 
duroslav
2009-10-21 14:45:44+02
Naozaj je nutné nové vlákno keď sa to tu už toľko razy riešilo, alebo je to len subjektívny názor zakladateľa vlákna?

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=2275
 
bear
- moderator
2009-10-21 14:46:18+02
Zaujima Ta kvalita obrazu? Mechanicka odolnost tela? Autofocus? S cim to porovnavas? Canon 1000D, 7D, 5D, alebo 1D? Nikon D3000, D90, D300, D4s?
Kvalita obrazu je z vacsej casti dana pouzitym objektivom. Telo fotoaparatu moze ovplyvnit kvalitu presnym rychlym zaostrovanim, urovnou sumu pri vyssom ISO a dynamickym rozsahom senzora. Tiez zalezi na tom, ci fotis do RAW, alebo JPG, niektore fotoaparaty maju v JPG horsi vystup ako ine.
 
zwak
2009-10-21 15:19:18+02
Záleží s čím porovnávaš a čo od foťáku očakávaš. K20 nie je až tak vhodná na šport a reportáž, čiže z tejto strany je možno pozadu oproti C/N.
Výber originál objektívov je už dobrý, od druhovýrobcov tiež, s príslušenstvom problém nie je.
Mám K20, takže kľudne sa pýtaj aj cez ss, vysvetĺím ti čo budem vedieť :)
 
martinBTS
2009-10-21 15:23:10+02
všetky moje fotky sú robené staršou K10D,urob si názor...
 
Kveto
2009-10-21 16:10:25+02
K20 je super mašina pre každého až po úroveň mimoriadne pokročilého amatéra. Objektívy Pentax sú špičkové. Príslušenstvo výborné. Nevidím dôvod prečo by sa nemohol rovnať Canonu, či dokonca Nikonu. keby som teraz začínal zo zrkadlovkou tento model by som zvažoval. Plky o nevhodnosti na šport a podobne neber vážne :)

p.s. mám Nikon tak že si nerobím reklamu , ale fotil som K10 a aj K20 som mal v rukách
 
Golem
2009-10-21 16:49:36+02
rozmyslal som nad K20D a Nikonom D90. chcem nieco univerzalne. objektiv by som riesil tamron 17 - 55mm a k nemu este nieco na sport ale neveim co.Poprosim o radu
 
Golem
2009-10-21 16:57:39+02
ja chcem vediet ci existuje nejake porovnanie alebo ci tu niekto nema osobnu skusenost s tymito dvoma fotakmi
 
beetle
2009-10-21 17:41:46+02
príspevok od: Golem
rozmyslal som nad K20D a Nikonom D90. chcem nieco univerzalne. objektiv by som riesil tamron 17 - 55mm a k nemu este nieco na sport ale neveim co.Poprosim o radu
presne toto som riesil pred par mesiacmi. D90 vs K20D. a pre mna jednoznacnym vitazom je K20D. mimochodom tiez pouzivam tamrom 17-50.
 
zwak
2009-10-21 18:05:04+02
príspevok od: Golem
rozmyslal som nad K20D a Nikonom D90. chcem nieco univerzalne. objektiv by som riesil tamron 17 - 55mm a k nemu este nieco na sport ale neveim co.Poprosim o radu
Ono porovnávanie foťákov nemá nikdy jasný výsledok. Vždy to záleží čo od neho očakávaš, s čím sa chceš (každý má aj zlé stránky) a aké výhody má oproti konkurencii.

doporučujem ti prelistovať tu: http://pentaxfriends.eu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1702&postdays=0&postorder=asc&start=15

Ako majiteľ pentaxu ti zhrniem prečo som sa rozhodol pre K20:
pomer cena/výkon- K20 je vo výpredajoch, výroba končí, nastúpila nová K7.
utesnené telo proti vode, prachu (dosť chodím po horách)
pentax vyrába svoj bajonet odjakživa, takže ti budú pasovať všetky PX objektívy
stabilizácia v tele
ovládanie a držanie je pre mňa pohodlnejšie ako u konkurencie
kvalitný servis v Michalovciach (nechcem robiť reklamu)

nevýhody vidím v pomalšom AF
 
2009-10-21 18:11:27+02
ja som bol tiež rozhodnutý pre k20d ale nakoniec som sa rozhodol inak ale nie že by bol pentax zlý ale rozhodla ergonómia a to ako mi sadol do ruky iné telo a značka takže už po 100krát keď sa nevieš konečne rozhodnúť treba to vziať do ruky kupovať telo bez toho je u mňa úplná hovädina a môže ma tu za to odsúdiť úplne každý
 
marek sk,lm
2009-10-29 21:47:48+01
nazdar pani!s vasim dovolenim budem pisat bez diakritiky a ´votiem´sa sem.
mozno to tu niekde je ,no nemam nervy sediet za kompom dva tyzdne a citat :-))
mam este analog pentax MZ6 a som plne spokojny.dlksiu dobu som nefotil (a nejdem zohnat CB filmy) a musim zas-k veci.daju sa na nove ´DIGITALI´ hodit stare objektivy(pentax)-a trebars aj cez redukciu s praktikackim zavitom,nakolko mam vela dobreho stareho skla a inich hluposti.o kolko mi oreze povodne sklo-napr. klasicky objektiv 50mm-70, 80mm?nemam stym absolutne skusenost a ani som to neriesil,nakolko sa mi zdali tie ´D´ fotaky este za opicami...mal som asi pred 3 rokmi v ruke myslim EOS D1 a bol som zufali s toho ,ako dlho to ostrilo...a s ostatnych veci a cena!??!
teras je uz (dufam )situacia ina.
viete mi hodit nejaky link kde sa docitam tieto ´prizemne veci´.popripade ak mate niekto chut sa podelit o skusenosti s ´analogom´ budem rad- a aj by som sa na nejaky ten pentax so zrkadlom pozrel osobne,nakolko ´predajca mi nepovie veci tak ako chcem ,ale ako chce on.
negulajte ocami :-)))
diki moc marek
 
marek sk,lm
2009-10-29 22:33:30+01
este chcem podotknut,ze rad fotim a nie bavim sa s elektronikou a hodiny sa hrabem v menu.fotenie si predstavujem ako doteras,zapnem off-on (alebo ´obtiahnem´)nadstavim clonu (pripadne cas ,alebo oboje) stisnem spust do polovice -za sekundu mi to zaostri a cvak...stym sa uz mozem asi rozlucit,co???asi som smutny:-((( trocha som pocital fora a zistujem ,ze fotenie uz nieje fotenie ,ale hrabanie sa v menu....ku..a
a s mojim oblubenym 16mm objektivom ,ktory ma 180 stupnov po uhlopriecke sa mozem rozlucit,hm???
ide to ´FOTENIE´ vobec dopredu ,alebo dozadu?
no som zvedavy...
 
compact
2009-10-29 23:07:32+01
Ja pripisem moj postreh... asi pred tyzdnom som bol u kamosa ktory ma K200 a tiez mal pozicanu K20-ku. Podomacky mal vyrobeny softbox a chcel si odskusat odpalovanie blesku na dialku.. doniesol som moje radiove odpalovanie ktore mam z ciny nahodil na fotak a fotil.... a nic. Fotak odpaloval jedine v rezime Av kde ale vypocital cas podla okoliteho svetla cim to bolo nepouzitelne. Pozerali sme v manualoch no nic rozumne sme nenasli a to sme skusali snad vsetko... proste odpalovanie v plne manualnom rezime neslo. K20 mala na otocnom prepinaci rezim X a ten hodil na pevno cas 1/180 ale zas sa nim nedalo hybat a slo nastavit len clonu. Neviem ci sme cosi nerobili zle ale ak toto funguje len tak ako som pisal Pentax ma v tomto smere dost sklamal....moj Canon 350D to odpaluje v kazdom rezime a taktisto s nikonom som nemal ziadny problem (akykolvek cas a clona vzdy mi na dialku odpalilo blesk)
Ak sme mali nahodou cosi zle nastavene a najdu sa tu ludia ktori to skusali v rezime M na pentaxe tak budem rad ak poradia ako na to... zatial sme problem nerozluskli :)
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2009-10-29 23:47:03+01
no neviem co ti skor napisat:
1. prestan sa lutovat, zacni sprtat PS, a vyvolávanie RAW,
2. Vsetko co fungovalo v kinofilme - myslím svietenie atd. funguje aj v digitale, tu nevidim problem ziadny. Digital aspon mne dava viac možnosti. Do menu chodim minimalne kedze pouzivam poloprofi tela a nie amaterske.
3. Kinofilm si nechaj a foť nan nadalej...
4. no a k 16mm: Ze Pentax nema FF za to moze iba Pentax a nikto na fore ti stym nepomoze. DX senzor je fajn ale aspon pre mna to nikdy nebolo ono, teraz používam aj APS-C aj FF aj kompakt a je to super. A este FF senzor nezanmená pre mna lepšiu technickú kvalitu - ostrú fotku od vidím do nevidím ľahšie urobím s APS-C.
5.Možno ti digital vobec netreba - veľa fotografov fotí stále iba na kino / CB a vsetko si vyvolavaju sami a su spokojni - rovnako ako tí čo si pozerajú ich fotky.
prajem hodne zdaru a pekne svetlo!
 
tomino070
2009-10-30 02:17:43+01
Nikon ma špičkove objektivy o tom niet pochyb, ale pentax ma špičkové objektívy za cenu plastovej sačky od canonu. Co sa tyka limited skiel moze sa canon strcit niekam...(nemam ani som nikdy nemal nikon preto porovnavam s canom). Mal som kopu ´Lkovych´ skiel od canonu no máloktorý sa vie VYPRACOVANIM OBALU, ergonomiou vyrovnat pentaxu resp. limited sklam.

Co sa tyka tela je jedno ci zoberes D90 alebo K20D. Pentax telami dosť zaspáva dobu ale to neznamena ze K20D neni špičkovy fotak. Pokial nechces byt profik alebo velmi nadseny amater, netuzis po FF a nechces sa moc po technickej a finančnej stranke rozvyjat tak by som siel do pentaxu. Preco? Je mi sympaticka ta znacka.

Ale nakoniec je to jedno co kupis, zaklad je ze ta fotenie bavy a fotograf je to hlavne co prifoteni je. Ja by som siel do pentaxu, ale mal som pentax, teraz mam canon a je mi sympatycky nikon :) ak tužis casom po FF a rýchleho vyvoha znacky zabudni na pentax, ale ak ti je to jedno a chces fotit chod do pentaxu.

 
tomino070
2009-10-30 02:23:23+01
ospravedlnujem sa za par gramatickych chyb napr. ´bavy´:)
 
Golem
2009-10-30 12:06:39+01
mam strach ist do pentaxu.su to peniaze ktore si sporim dva roky a nerad by som o rok zistil,ze to neni to co som od toho ocakaval.niesu az take rozsirene a ma ich malo ludi.v ruke mi dobre sedi aj pentax aj nikon aj canon.a teraz som z toho labuto jelen.
 
janot
2009-10-30 12:34:49+01
skús ešte tu.a porovnávaj
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/vyber-podla-fotoaparatu-objektivu/?
 
quaq
2009-10-30 12:46:31+01
príspevok od: Golem
rozmyslal som nad K20D a Nikonom D90. chcem nieco univerzalne. objektiv by som riesil tamron 17 - 55mm a k nemu este nieco na sport ale neveim co.Poprosim o radu
mam osobne skusenosti s oboma a ver mi ze Ni D90 je o dost lepsia uz aj setak 18-105 je na slusnej urovni oproti pentax setakom ak chces mix tak si ku Pentax K-x je tam ten isty cip ako v Ni D90 ale este lepsie spraveny takze mozes v dobrej kvalite pouzivat iso 1600 a nemusis sa bat ani 3200 nie je vsak zatesneny ale to nie je ani D90 a nema stavovy display D90 ho ma no K-x ma vsak super funkcie ako nastavenie roviny zaostrenia takze vies si nastavit FF alebo BF na kazde sklo ako potrebujes, 1/6000s, predsklopenie zrkadla, vstavane Hdr ................
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()