Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

monitor

jaroa
jaroa 2008-04-02 11:54:26+02
Pred nejakym casom som bol u znameho a porovnavali sme tie iste foto na mojom a jeho monitore....vam poviem,bol som zhrozeny co som videl!Pouzivam HP compaq nx9030 ma cca tri roky.Zobrazenie farieb je strasne!Preto som sa rozhodol pre kupu externeho monitora,ale....cena max do 10tis. a 19” ...Prosim o radu pre aky monitor sa mam rozhodnut,zaujimaju ma hlavne vase prakticke skusenosti...Dakujem.
 
jaroa
2008-04-03 23:13:09+02
príspevok od: attik2
U nás asi moc nepovyberáš, lebo tunajší distribútori Ti toho moc nepredvedú, takže sa musíš riadiť recenziami a info na internete. Ak po notbuku kúpiš EIZO, budeš určite spokojný. Ak si to všetko preštuduješ, nejaký čas prejde a možno budú aj lacnejšie. Tie staršie modely určite. Ak sa fotkou čiastočne živíš, neváhaj a kupuj! Nemá zmysel špekulovať, treba kupovať veci na to, na čo sú určené!
no ja nezijem na Slovensku,ale to je jedno...fotenim sa nezivim :-) som len zacinajuci nadsenec...ako som uvidel ten rozdiel farieb a celkovo zobrazenia,tak som sa sam seba zacal pytat ako sa mozem ucit a zlepsovat ked presne ani nevidim ako som to odfotil...
 
jaroa
2008-04-03 23:14:06+02
príspevok od: Karol Srnec
Do redakcie uz som odovzdal clanok o monitoroch a pocitacovom vybaveni pre dig. fotografiu. Dufa, ze nebude dlho trvat a docitas sa vsetko potrebne.
ok Karol tak si dockam...
 
kuchar
2008-04-03 23:40:08+02
tak by som sa chcel spytat,ci existuje aj niejaky externy monitor k laptopu..myslim,to ako napr.nie som spokojny s mojim monitorom na laptope ,ale chcem si ho nechat(laptop),ci sa trebars neda kupit lepsi monitor a niejako pripojit??dikes
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-03 23:51:19+02
príspevok od: kuchar
tak by som sa chcel spytat,ci existuje aj niejaky externy monitor k laptopu..myslim,to ako napr.nie som spokojny s mojim monitorom na laptope ,ale chcem si ho nechat(laptop),ci sa trebars neda kupit lepsi monitor a niejako pripojit??dikes
Vacsina notebookov ma vystup na monitor, take to nieje problem.
 
jaroa
2008-04-04 00:04:29+02
príspevok od: kuchar
tak by som sa chcel spytat,ci existuje aj niejaky externy monitor k laptopu..myslim,to ako napr.nie som spokojny s mojim monitorom na laptope ,ale chcem si ho nechat(laptop),ci sa trebars neda kupit lepsi monitor a niejako pripojit??dikes
keby pozorne citas tak zistis,ze aj ja idem kupovat externy monitor...
 
attik2
2008-04-04 01:05:33+02
príspevok od: kuchar
tak by som sa chcel spytat,ci existuje aj niejaky externy monitor k laptopu..myslim,to ako napr.nie som spokojny s mojim monitorom na laptope ,ale chcem si ho nechat(laptop),ci sa trebars neda kupit lepsi monitor a niejako pripojit??dikes
Na kvalitný monitor je vhodný digitálny výstup z PC, okrem toho treba zistiť, či grafická karta v laptope vôbec ´utiahne´ 22 palcový monitor s vysokým rozlíšením. V opačnom prípade môže prísť ku sklamaniu z nového a kvalitného monitora.
 
attik2
2008-04-04 09:43:25+02
Český manuál k monitorom nájdete tu:
http://www.eizo.cz/podpora/ke-stazeni/manualy.html
 
kuchar
2008-04-04 16:33:16+02
príspevok od: jaroa
keby pozorne citas tak zistis,ze aj ja idem kupovat externy monitor...
v podstate kazdy jeden monitor ,ktory kupis je externy!!nemas ho zabudovany niekde.ja som sa len pytal,ci to ide aj k laptopu a nie len k pevnemu kompu?!
 
jaroa
2008-04-05 07:01:39+02
príspevok od: kuchar
v podstate kazdy jeden monitor ,ktory kupis je externy!!nemas ho zabudovany niekde.ja som sa len pytal,ci to ide aj k laptopu a nie len k pevnemu kompu?!
to mas pravdu,ale keby naozaj pozorne citas tak zistis,ze ja tu pisem o notebooku...:-)
 
kuchar
2008-04-05 12:52:18+02
prepac:)napisal si compaq,a ony robia aj bezne pocitace!len som nepozeral podla typu co mas.miochodom aj ja pouzivam compaq laptop:)presario V5000 a prave k nemu chcem externy monitor..ak kupis niejaky dobry daj vediet!moc sa v tom nevyznam..hlavne aby bol lahky..tiez zijem momentalne v zahranici a vela v podstate cestujem..tak kazdy usetreny gram mi bude vzacny:)thanks
 
Fotograf77
2008-04-05 16:13:37+02
príspevok od: Karol Srnec
Do redakcie uz som odovzdal clanok o monitoroch a pocitacovom vybaveni pre dig. fotografiu. Dufa, ze nebude dlho trvat a docitas sa vsetko potrebne.
No už sa teším na ten článok! kedze v tom na 100% nemam jasno :-)
 
eroscom
2008-04-13 19:41:01+02
Ja mam monitor MAG inovision 19 palcov a som sním velmi spokojný mozem len doporučit
 
2008-04-14 07:10:34+02
Pre kalibraciu monitora je nutné obstarať si kalibračnú sondu, alebo je možnosť si ho dať niekde skalibrovať? Mám monitor Neovo F-419, ale nepačia sa mi farby na ňom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-14 07:31:57+02
V pripade menej kvalitnych monitorov odporucam kupit si lacnu sondu (do 4000,-), pretoze tie pomerne rychlo menia svoje parametre a treba ich kalibrovat pravidelne. Kvalitne modely su stalejsie a kalibracia nie je tak casta. Jedno nakalibrovanie profikom stoji cca 1000,- Sk.
Dobre je sa napr. na sondu zlozit v partii, potom to nevide tak draho.
 
bear
- moderator
2008-04-14 07:50:56+02
Rozmyslam nad tou sondou, je nieco podstatne, co chyba tym lacnejsim sondam (napr spyder2)? Nasiel som, ze spyder3 meria vacsiu plochu monitora, je mensi a lahsi a tusim meria aj okolite svetlo. Mimochodom, je nejaky HW rozdiel medzi verziami Express, Elite, Pro ... (okrem prilozeneho SW, ktory urcite nepozuijem, kedze robim len pod Linuxom)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-14 08:04:33+02
Rozdiely medzi sondami byvaju vacsinou softverove. Meranie okoliteho svetla je dobre ak mas stale podmienky na pracovisku. Ak robis doma a svetlo sa ti meni podla dna a rocnej doby, musel by si kalibrovat pri kazdej zmene svetelnych podmienok aby si tuto funkciu sondy vyuzil.
Drahsie sondy umoznuju vytvorit viac profilov (to sa da obist), maju nastavitelnu gama krivku a na koniec umoznuju doladit profil. Ovsem to vyuzije jedine odbornik, ktory sa do toho rozumie. Ja mam lacnu sondu a uple v pohode. Ale ked si kupim nove 24´ Eizo, tak si k nemu kupim asi tuto sondu: http://prolaika.inshop.sk/inshop/kalibracne-sondy-a-terce/sondy-a-software/eye-one-display-lt.html
 
jaroa
2008-04-26 11:46:54+02
Vie niekto v akom stadiu je ten clanok o monitoroch?Dik...
 
Cohen
2008-04-29 09:05:14+02
Fu tiež už dobre dlho pozeram po novom monitore tak sem s tým článkom
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()