Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Čítačka pamäťovej karty

Deane
2019-09-19 18:05:33+02
Máte skúsenosť s čítačkou kariet LEXAR?
https://www.lexar.com/portfolio-category/card-reader/
Dcera sa ma pýtala čo mi má priviezť z USA.
 
photox
2019-09-19 19:31:22+02
príspevok od: Deane
Máte skúsenosť s čítačkou kariet LEXAR?
https://www.lexar.com/portfolio-category/card-reader/
Dcera sa ma pýtala čo mi má priviezť z USA.
To niekto este pouziva?
 
kamikzi
2019-09-20 07:26:10+02
príspevok od: photox
To niekto este pouziva?
áno
 
marianr
2019-09-20 09:22:09+02
príspevok od: photox
To niekto este pouziva?
áno
 
marianr
2019-09-20 09:23:31+02
príspevok od: Deane
Máte skúsenosť s čítačkou kariet LEXAR?
https://www.lexar.com/portfolio-category/card-reader/
Dcera sa ma pýtala čo mi má priviezť z USA.
Dosť veľký krám, ja som čítačku na 5 typov kariet inštalovanú v PC odpojil a kúpil som si malú USB na typ ktorý použivam.
 
Deane
2019-09-20 10:35:37+02
príspevok od: marianr
Dosť veľký krám, ja som čítačku na 5 typov kariet inštalovanú v PC odpojil a kúpil som si malú USB na typ ktorý použivam.
Veď ja hovorím o USB čítačke. V počítači mám čítačku a tá funguje dobre, no k noťasu na cestu by sa mi zišla práve USB čítačka. Tu som kúpil v obchode nejakú USB a pri zasunutí karty sa mi na nej tie kolíky ohli, nejaký šmejd. Preto som chcel túto značkovú.
https://www.lexar.com/portfolio_page/professional-usb-3-0-dual-slot-reader/
 
JanM
2019-09-20 16:26:02+02
príspevok od: Deane
Veď ja hovorím o USB čítačke. V počítači mám čítačku a tá funguje dobre, no k noťasu na cestu by sa mi zišla práve USB čítačka. Tu som kúpil v obchode nejakú USB a pri zasunutí karty sa mi na nej tie kolíky ohli, nejaký šmejd. Preto som chcel túto značkovú.
https://www.lexar.com/portfolio_page/professional-usb-3-0-dual-slot-reader/
Určite bude fajn. Lexar je rozumná značka. Otázka je, či potrebuješ sloty na všetky tie formáty. Ak používaš len napr SD karty, ostatné sloty nevyuzijes ale za ne zaplatíš.
 
Deane
2019-09-20 18:56:19+02
príspevok od: JanM
Určite bude fajn. Lexar je rozumná značka. Otázka je, či potrebuješ sloty na všetky tie formáty. Ak používaš len napr SD karty, ostatné sloty nevyuzijes ale za ne zaplatíš.
Používam CF a občas SD. Práve na CF treba kvalitnú kôli tým ihličkám. Tie sa mi na lacnej ohli.
 
photox
2019-09-20 19:27:17+02
príspevok od: Deane
Používam CF a občas SD. Práve na CF treba kvalitnú kôli tým ihličkám. Tie sa mi na lacnej ohli.
Niekde som cital, ze ten komponent tie ihlicky sa vyrabaju iba v jednej firme na svete a vsetky znacky ktore vyrabaju citacky maju tie ihlicky rovnake. Mne sa tiez lamali volakedy aj v citacke aj v kompe. Staci aby si raz troska krivo zasunul kartu skrivys par kontaktov a mozes zahodit celu citacku. Uz asi 5 rokov vsetko stahujem kablom.
 
Deane
2019-09-20 19:47:43+02
príspevok od: photox
Niekde som cital, ze ten komponent tie ihlicky sa vyrabaju iba v jednej firme na svete a vsetky znacky ktore vyrabaju citacky maju tie ihlicky rovnake. Mne sa tiez lamali volakedy aj v citacke aj v kompe. Staci aby si raz troska krivo zasunul kartu skrivys par kontaktov a mozes zahodit celu citacku. Uz asi 5 rokov vsetko stahujem kablom.
Mňa to napadlo preto že kedysi som tu riešil pamäťovú kartu tej značky a niekto mi tvrdil že ich vyrábajú v USA, no myslím že je to blbosť, v kontaktoch majú sídlo v California ale pobočky v Číne a na Thaivane. Práve dcera tam kúsok od sídla spoločnosti býva.
 
z80
2019-09-22 08:42:59+02
príspevok od: photox
Niekde som cital, ze ten komponent tie ihlicky sa vyrabaju iba v jednej firme na svete a vsetky znacky ktore vyrabaju citacky maju tie ihlicky rovnake. Mne sa tiez lamali volakedy aj v citacke aj v kompe. Staci aby si raz troska krivo zasunul kartu skrivys par kontaktov a mozes zahodit celu citacku. Uz asi 5 rokov vsetko stahujem kablom.
Stahovanie kablom ma ten problem, ze sa namaha USB konektor na fotaku a vznika zvysene riziko jeho poskodenia. To riziko samozrejme zavisi od toho, ako kvalitne je ten konektor na fotaku urobeny aj od konkretneho typu konektora (mini/micro/USB-C). Kupit novu citacku je ale vzdy ovela jednoduchsie a hlavne lacnejsie, ako v servise riesit pokazeny USB konektor na fotaku.
 
photox
2019-09-22 08:50:40+02
príspevok od: z80
Stahovanie kablom ma ten problem, ze sa namaha USB konektor na fotaku a vznika zvysene riziko jeho poskodenia. To riziko samozrejme zavisi od toho, ako kvalitne je ten konektor na fotaku urobeny aj od konkretneho typu konektora (mini/micro/USB-C). Kupit novu citacku je ale vzdy ovela jednoduchsie a hlavne lacnejsie, ako v servise riesit pokazeny USB konektor na fotaku.
Konektor sa pouzivanim samozrejme vyhegla, nastastie som este nemal problem s nefunkcnym konektorom. Na druhej strane velke pamatove karty sa pouzivaju uz iba v starsich fotoaparatoch a co ja mam doma este niekde citacku kariet tak ona ani nema ihlickovy port.
 
z80
2019-09-22 09:40:20+02
príspevok od: photox
Konektor sa pouzivanim samozrejme vyhegla, nastastie som este nemal problem s nefunkcnym konektorom. Na druhej strane velke pamatove karty sa pouzivaju uz iba v starsich fotoaparatoch a co ja mam doma este niekde citacku kariet tak ona ani nema ihlickovy port.
To sa ale netyka len "velkych CF kariet" ale aj normalnych SD kariet. Tam je tiez lepsie pouzivat citacku. Okrem toho napriklad Olympus fotaky nemaju standartny konektor a musel by som hladat, kde som zase zapotrosil original Olympus kabel (ako to musim robit, ked vyjde novy firmware). Citacku mam pripojenu k pocitaci a cez jedniu citacku pripojim kartu nezavisle od toho z akeho fotaku som ju vybral.
 
photox
2019-09-22 09:47:58+02
príspevok od: z80
To sa ale netyka len "velkych CF kariet" ale aj normalnych SD kariet. Tam je tiez lepsie pouzivat citacku. Okrem toho napriklad Olympus fotaky nemaju standartny konektor a musel by som hladat, kde som zase zapotrosil original Olympus kabel (ako to musim robit, ked vyjde novy firmware). Citacku mam pripojenu k pocitaci a cez jedniu citacku pripojim kartu nezavisle od toho z akeho fotaku som ju vybral.
Tak ano, ale ja nepouzivam vobec znacku Olympus, u mna kablove pripojenie nikdy nebol problem.
 
Deane
2019-09-22 14:20:19+02
príspevok od: z80
To sa ale netyka len "velkych CF kariet" ale aj normalnych SD kariet. Tam je tiez lepsie pouzivat citacku. Okrem toho napriklad Olympus fotaky nemaju standartny konektor a musel by som hladat, kde som zase zapotrosil original Olympus kabel (ako to musim robit, ked vyjde novy firmware). Citacku mam pripojenu k pocitaci a cez jedniu citacku pripojim kartu nezavisle od toho z akeho fotaku som ju vybral.
No tá číta aj SD karty, tak aj po výmene foťáku by bola užitočná.
 
Deane
2019-09-22 18:59:38+02
V príručke som nenašiel akú veľkú kartu foťák podporuje. Canon 7D.
 
photox
2019-09-22 22:42:01+02
príspevok od: Deane
V príručke som nenašiel akú veľkú kartu foťák podporuje. Canon 7D.
Preco nestahujes fotografie kablom?
 
Deane
2019-09-23 06:17:22+02
Lebo mi viacerí povedali že sa skôr ten konektor pokazí.
 
MaxGamut
2019-09-23 18:22:55+02
Uuuuha, ake myty.
Ja mam doma teda zopar USB zariadeni s roznymi konektormi, ale este ani jeden sa mi nikdy nepokazil. Nebolo to myslene pri profi pouziti ? Tie konektory su dimenzovane na niekolko tisic zasunuti. Ked to budes robit len raz do tyzdna (ako kazdy priemerny zenaty muz ), tak to vydrzi minimalne 10 rokov. A zivotnost sa zasadne predlzuje opatrnym pouzivanim !
 
Deane
2019-09-23 19:31:54+02
No kamarát má na starej 5D ten konektor pokazený. Však bežne používam kábel. Len tak ako rezervu keďže v USA je to za polovičnú cenu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()