Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Prach v tele

jarosujo
jarosujo 2009-11-09 17:39:30+01
Zdravim, objavil som jedno zrnko prachu, len som nevedel kde presne je. Na fotkach nebolo, tak som hadal ze to bude na zrkadle. Klasicky som to ofukal gumenym "klistirom" a skoro ma vystrelo - tych zrniek tam je zrazu asi 10. Obavam sa, ze fukanim to nepojde. Podla vsetkeho je ten prach na "focus screen-e", ktora je na vrchu. Skusal to uz niekto cistit ? Na 50D by vraj mala byt vyberatelna, len sa trochu toho bojim. Dik za rady.
 
lu_boss
2013-01-03 19:12:51+01
príspevok od: Peto15
a inakšia cesta ako servis neni ?
lebo ma to nervozni ked fotim a je silnejsie svetlo vkuse to vidim aj presne vedla zaostrovacieho bodu mam dve bodky
...tie dve bodky su tam na to, aby ti dooooobre liezli na nervy.Cim viac budes nervozny, tym budu spokojnejsie Ale dost dobre zabera ignoracia, to sa pomaly stratia...
 
Peto15
2013-01-03 19:15:00+01
príspevok od: lu_boss
...tie dve bodky su tam na to, aby ti dooooobre liezli na nervy.Cim viac budes nervozny, tym budu spokojnejsie Ale dost dobre zabera ignoracia, to sa pomaly stratia...
mám ich tam 12 5 vidno dost silno a tie dalsie ked sa na ne sustredim
 
calven
2013-01-03 19:22:22+01
Mal som bordel v matnici, neriešil som to - ako vraví lu_boss, ignoroval som to. Na fotky to nemá žiaden vplyv. Keď som mal foťák v servise (kvôli niečomu inému), nechal som si to vyčistiť.
 
Paulie
2013-01-03 19:31:56+01
príspevok od: Peto15
mám ich tam 12 5 vidno dost silno a tie dalsie ked sa na ne sustredim
Tak sa sústreď na fotenie a nebudeš ich vidieť.
 
seifi
2013-01-03 19:38:58+01
príspevok od: Peto15
a inakšia cesta ako servis neni ?
lebo ma to nervozni ked fotim a je silnejsie svetlo vkuse to vidim aj presne vedla zaostrovacieho bodu mam dve bodky
predal som 5DII s bodkami či už na matnici alebo zrkadle, neriešil som to ani ja ani kupujúci, všetko OK; prach bol aj na čipe, zaostril na clone 22 na oblohu a hup, môžeš počítať po 2 rokoch, čo sa toho nazbiera, pri clone 2,8-5,6 v pohode, vyhodnotil; nechaj to tak, vyčistíš, vymeníš 2x objektív a hup, už je to tam zas; ty budeš ten, ako sa im hovorí pedant;
 
Emilio
2013-01-03 20:06:21+01
príspevok od: lu_boss
...tie dve bodky su tam na to, aby ti dooooobre liezli na nervy.Cim viac budes nervozny, tym budu spokojnejsie Ale dost dobre zabera ignoracia, to sa pomaly stratia...
Kedysi som mal na Olympuse tiež prach a iné neidentifikované časti v hľadáčiku, odniesol som do servisu, že vyčistiť. Pri preberaní mi technik ukázal dve zrnká na snímači, ktoré odstránili a hladáčik bol " chlpatý" ako pred tým.Vraj sa to nedalo vyčistiťbežným vyfúkaním. Zaplatil som a od vtedy som tam nebol. Ignorujem tieto drobnosti, aj keď si na druhej strane neviem predstaviť, že by mi manželka povedala, že ten prach v obyvačke sa nedá vyčistit, lebo keď ho rozvírim, sadne kdesi inde. Za čo by som ju vymenil? Že by za servis vo Viedni , to by bolo asi predražené. Tak zostanem pri tom čo mám. Teda aj manželka, aj hobby.
 
bonifacko
2013-01-03 20:07:25+01
príspevok od: Peto15
mám ich tam 12 5 vidno dost silno a tie dalsie ked sa na ne sustredim
Ak to dáš do servisu, do roka ich tam budeš mať opäť. Takže načo to riešiť?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()