Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

system micro 4/3

Bpali
Bpali 2009-11-21 23:23:48+01
Ahojte, som tu zaregistrovany uz nejakych par mesiacov a ako som si vsimol, stale sa tu riesi problem, ktora zrkadlovka je naj,aku si vybrat... Touto temou chcem zdoraznit,ze existuje aj ina cesta ako je zrkadlovka alebo kompakt a to je system Micro 4/3. Sam som vlastnikom Panasonicu G1, som len zaciatocnik, ale rad by som siel vpred, ale neviem ako, lebo nikde sa tento system nespomina...A preto zakladam toto vlakno, aby tu ludia vlastniaci Panasonic G1, GH1, GF1 alebo Olypmus EP1 mohli pisat svoje skusenosti s touto technikou, jej plusy a minusy, aby sme sa mohli navzajom nieco priucit a aby aj ini,co premyslaju nad touto formou fotoaparatu mohli nieco ziskat nasimi skusenostami.
 
wayne
2009-12-17 16:38:36+01
conan, matto, aky je vas nazor na µ4/3?
 
Bpali
2009-12-17 16:47:40+01
príspevok od: wayne
conan, matto, aky je vas nazor na µ4/3?
konecne nieco aj k teme :) som rad,ze aspon niekoho to zaujima...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2009-12-17 16:50:02+01
zatiaľ ma micro 4/3 sytem syndrom prvotnej vysokej - a dosť nezmyselne-ceny. Inak má dosť veľkú šancu na úspech, koncepcia je výborná, masové rozšírenie asi nebude, lebo bohužiaľ: keď je Canon 1000D/500D lacnejší ako EP-1 niet sa čomu čudovať:( snad časom.
 
wayne
2009-12-17 16:53:06+01
príspevok od: Bpali
konecne nieco aj k teme :) som rad,ze aspon niekoho to zaujima...
ty mas tusim G1 pokial si pamatam :) som na vazkach ci ist do micro4/3 ci nie.. na jednej strane plny potencial zrkadlovky nikdy nevyuzijem, za rok fotenia som zistil co a ako fotim, maly fotak by bol idealny, ale som na vazkach ci olympus ci panasonic... alebo nikon.. no.. ako sa zbavim vybavy kompletne budem riesit sakra komplikovanu dilemu :)
 
Bpali
2009-12-17 16:57:29+01
pocuj, a preco sa chces zbavit vybavy?co mas?sony,ked si pamatam dobre?ja som drzal v ruke EP1 olympus a moj nazor je,ze panasonic je lepsi,aj vyklopny display je fajn vecicka....ale to je len subjektivny nazor....a poviem ti pravdu,rad by som siel aj do GH1,lebo obcas mi to video chyba....a takisto ma stve na mojom,ze makro nikdy neodfotim dobre,lebo na makro objektiv nikdy nebudem mat,kym budem pracovat v nasom zdravotnictve :(
 
conan7
2009-12-17 17:01:02+01
príspevok od: wayne
conan, matto, aky je vas nazor na µ4/3?
oprávnená kritika :)
čo sú pre a proti? tipnem si. pre: nízka váha, malé rozmery. proti:malý čip? tak radšej vláčim ;)
nemáš pocit že by si sa dostal z mláky do kaluže? chcel si nikon...nie?
 
wayne
2009-12-17 17:08:40+01
príspevok od: Jozef Peniak
zatiaľ ma micro 4/3 sytem syndrom prvotnej vysokej - a dosť nezmyselne-ceny. Inak má dosť veľkú šancu na úspech, koncepcia je výborná, masové rozšírenie asi nebude, lebo bohužiaľ: keď je Canon 1000D/500D lacnejší ako EP-1 niet sa čomu čudovať:( snad časom.
hej lenze ine je to na Slovensku a ine vo svete, aspon podla dpreview for, kedze iny zdroj informacii zatial nemam... u nas (CZ/SK) je to zatial povazovane za nezmyselnu hracku a par ludi co sa do toho pokusi ist, no na tych sa pozera cez prsty... cena je osemetna zalezitost, ono tie fotaky su male ale dokazu celkom dost, kvalita vystupu oly E-P1 napr sa da porovnavat s E-620, aj cena bola nastavena tak ako bola. potesujuca je informacia ze na e-shope s najlepsou cenou v nazve je G1 + 2 objektivy za 7 stovak, fotak + zakaldny zoom dokonca za 5, podla mna vyborna sprava, akurat zalezi od predajnosti, co dalej...

K Oly je blesk do konca januara pre EU zadarmo, ten autofocus nie je taky hrozny, urcite nie horsi ako moja doterajsia vybava (a200 + starsi minolta AF objektiv) ale tak.. ci sa oplati zaobstaravat si techniku v 21. storoci ktora funguje priblizne ako fotak s 20 rokov starym objektivom.. no.. neviem.. dilema;)
 
wayne
2009-12-17 17:11:22+01
ano chcel, ale nie som si isty ci mi fakt treba velku a tazku zrkadlovku, ked kvalitu na aku som zvyknuty, mozno o stupen lepsiu dosiahnem s polovicou vahy vybavy... krok spat ci nie, tazko povedat.. mal by som vsak univerzalne pouzitelny pristroj ktory by som sa nebal bravat na sluzobky, a rovnako by som sa vedel realizovat na foteni svagrininych dcer (5 a 0.5 roka ;)) to rozhodnutie ktorym smerom sa vydat je daleko a mam pocit, ze cim viac moznosti budem zvazovat tym skor sa scvoknem ale ktovie ;)
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2009-12-17 17:15:20+01
príspevok od: wayne
hej lenze ine je to na Slovensku a ine vo svete, aspon podla dpreview for, kedze iny zdroj informacii zatial nemam... u nas (CZ/SK) je to zatial povazovane za nezmyselnu hracku a par ludi co sa do toho pokusi ist, no na tych sa pozera cez prsty... cena je osemetna zalezitost, ono tie fotaky su male ale dokazu celkom dost, kvalita vystupu oly E-P1 napr sa da porovnavat s E-620, aj cena bola nastavena tak ako bola. potesujuca je informacia ze na e-shope s najlepsou cenou v nazve je G1 + 2 objektivy za 7 stovak, fotak + zakaldny zoom dokonca za 5, podla mna vyborna sprava, akurat zalezi od predajnosti, co dalej...

K Oly je blesk do konca januara pre EU zadarmo, ten autofocus nie je taky hrozny, urcite nie horsi ako moja doterajsia vybava (a200 + starsi minolta AF objektiv) ale tak.. ci sa oplati zaobstaravat si techniku v 21. storoci ktora funguje priblizne ako fotak s 20 rokov starym objektivom.. no.. neviem.. dilema;)
tak tak, ja tiež chcem E-P1 kvoli tomu že sa mi páči dizajnom, obrazom a veľkosťou, ale všetci moji známi sa pýtajú či to plnohodnotne zastúpi DSLR ked im poviem že úplne asi nie, tak zvolia D5000 alebo 500D a pod. My čo už máme nakúpenú rozmernú DSLR techniku, hľadáme už niečo malé kvalitné na zábavu, tak pre nás to je ako stvorené:)
 
wayne
2009-12-17 17:18:59+01
príspevok od: Jozef Peniak
tak tak, ja tiež chcem E-P1 kvoli tomu že sa mi páči dizajnom, obrazom a veľkosťou, ale všetci moji známi sa pýtajú či to plnohodnotne zastúpi DSLR ked im poviem že úplne asi nie, tak zvolia D5000 alebo 500D a pod. My čo už máme nakúpenú rozmernú DSLR techniku, hľadáme už niečo malé kvalitné na zábavu, tak pre nás to je ako stvorené:)
no jo fullframe mam v zalohe stale, zenit 11 :)) sice som s nim fotil poriadne davno tak 15 rokov dozadu ked mi expoziciu nastavovala mama ktora to vedela a teraz som vyuzival hlavne objektiv, ktory by som rad vyuzil aj teraz, no to nic nemeni na veci ze na moj styl fotenia mi micro 4/3 staci spokojne...
 
wayne
2009-12-17 17:20:14+01
príspevok od: Bpali
pocuj, a preco sa chces zbavit vybavy?co mas?sony,ked si pamatam dobre?ja som drzal v ruke EP1 olympus a moj nazor je,ze panasonic je lepsi,aj vyklopny display je fajn vecicka....ale to je len subjektivny nazor....a poviem ti pravdu,rad by som siel aj do GH1,lebo obcas mi to video chyba....a takisto ma stve na mojom,ze makro nikdy neodfotim dobre,lebo na makro objektiv nikdy nebudem mat,kym budem pracovat v nasom zdravotnictve :(
lebo zeiss 16-80 stoji dvojnasobok nikonackeho 16-85 ;) no uvidime, nechcem sa unahlit zas, a nechat sa uniest marketingom, zatial sledujem reakcie uzivatelov a fotky, mozno je trochu problem ze ti ludia fakt fotit vedia a spravili by kvalitnu fotku aj mobilom ;)
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2009-12-17 17:24:07+01
no a to slovko ´stačí´ tam zase je:) je to presne o tomto že ´stačí´ to na tamto a hento ale na tamto a hento zase nie - to amatérov a začiatočníkov odrádza a pritomm, by to bolo idealne riešenie presne pre tých totálnych fotograficky nenáročných používateľov (rozumej stlač a vyfoť), ktorí si to môžu zaplatiť, ale nechcú už kompakt. ľudia si často kupuju FF zrkadlovku, hoci by im uplne postačil aj kompakt :)
 
conan7
2009-12-17 17:31:53+01
no a? ber to ako nepriamu podporu vývoja a inovácií :)
 
maTTo_corp
2009-12-17 17:34:42+01
príspevok od: wayne
conan, matto, aky je vas nazor na µ4/3?
Ak by som mal peniaze a nevedel čo s nimi tak by som si kúpil G1...je mi celkom sympatický, do mesta super ale furt je to o bubakoch...s dslr to porovnávať nejdem, nemá to význam.....;) inak zaujímavé, prečo konkrétne môj názor ťa zaujíma? :)
 
wayne
2009-12-17 18:53:40+01
príspevok od: maTTo_corp
Ak by som mal peniaze a nevedel čo s nimi tak by som si kúpil G1...je mi celkom sympatický, do mesta super ale furt je to o bubakoch...s dslr to porovnávať nejdem, nemá to význam.....;) inak zaujímavé, prečo konkrétne môj názor ťa zaujíma? :)
no tak, zaujima, tvoj ako aj nazory ostatnych ludi.. co si myslia, ci je to pre nich len hracka pre deti alebo to beru ako system schopny konkurencie
 
maTTo_corp
2009-12-17 19:04:25+01
príspevok od: wayne
no tak, zaujima, tvoj ako aj nazory ostatnych ludi.. co si myslia, ci je to pre nich len hracka pre deti alebo to beru ako system schopny konkurencie
...myslím, že obaja vieme ako si to s conanom a so mnou myslel ;))) ...ja už sa obmedzujem a k takým ´veciam´ sa radšej vyjadrujem pomenej...

...a s5 k téme...kúpil som zrkadlo...takže peniaze budem investovať do tejto výbavy...ak by som už mal fajn výbavu a chcel niečo malé na street tak možno vtedy...po pravde nevidel som testy iso tak si moc istý niesom, ako by to fotilo v zhoršených podmienkach..napr minule som bol okolo 17tej v meste fotiť trhy, iso 800 - mohlo by byť lepšie ale dá sa použiť :)) u ep1/g1 neviem ako to je ale tam sa mi páči hlavne veľkosť/nenápadnosť :)
 
conan7
2009-12-17 19:11:18+01
pravdupovediac, neviem sa vžiť do tvojej situácie ...napr. ty potrebuješ nízku váhu, lebo ako vidím venuješ sa turistike, no ja sa turistike nevenujem max na bycikli, ale bycikel zvládne batoh, teda váhu veľmi neriešim. Druhý argument čo tu odznel je street, čo ma tiež nejak nabaví, teda neriešim foťák na street, odznelo to ISO, neverím že to konkuruje APS-C (APS-H) senzorom (mýlim sa?). Teda ked naozaj ťa zaujíma náš/moj názor tak ja by som to nebral, lebo by som sa bál obmedzení...
 
Bpali
2009-12-17 19:37:39+01
príspevok od: conan7
pravdupovediac, neviem sa vžiť do tvojej situácie ...napr. ty potrebuješ nízku váhu, lebo ako vidím venuješ sa turistike, no ja sa turistike nevenujem max na bycikli, ale bycikel zvládne batoh, teda váhu veľmi neriešim. Druhý argument čo tu odznel je street, čo ma tiež nejak nabaví, teda neriešim foťák na street, odznelo to ISO, neverím že to konkuruje APS-C (APS-H) senzorom (mýlim sa?). Teda ked naozaj ťa zaujíma náš/moj názor tak ja by som to nebral, lebo by som sa bál obmedzení...
no ja sa venujem turistike a myslim si,ze vaha velkost je dost dolezita,hlavne ak ides na dlhsiu turu...mal som zrkadlovku Sony A200 a prave pre jej vahu a velkost som ju predal a potom dlho premyslal,ci vziat G1 alebo Canon SX1..keby nebolo testov na ephoto,tak mam teraz Canon,ale potom som nakoniec vzal tu G1...a myslim,ze na turistiku je fajn....len mi chyba aj na macro nieco...sice mam predsadky,ale s tym sa tazko foti...
 
slavik74
2009-12-17 20:59:03+01
som si nevsimol toto vlakno, s G1 som odfoti cca 13000 fotiek a poznam jej slabe stranky velmi dobre. Najvacsi problem pre mna je ze by to chcelo svetelnejsi zoom. Za dobreho svetla sa foti dobre so vsetkym. V interieri a pri slabom svetle s F3,5-5,6 resp. F4,0-5,6 treba ist na vyssie ISO a to sa sice da, ale... Co som cital tak cip na GH1/GF1 s tym HD procesorom trochu lepsie bojuje so sumom.
Co sa tyka sirsej ponuky objektivov tak som nestihol kuúúit ten makrac lebo ho megafoto stiahlo z ponuky, budem to riesit po &novom roku zrejme z Oehlinkgu. 700eur za LEICU nie je zas az tak vela, sirokac neriesim, lebo ako sa uz pisalo pomoze panorama a 14-45 ma kresbu fajn. Dalsie co mi vadi je ze 50-tka blesk Panasonic ma velmi obmedzene funkcie v porovnani s lacnesimi top bleskami canonu a nikonu. Mal som kupit Metz ale vtedy som do toho este malo videl. Najvacsia vyhoda pre mna je non-stop zivy nahlad a to ze vsetko je v hladaciku. Displey je fajn pri foteni nad hlavou a na zemi. Polohu na kolenach alebo v lahu nepoznam :)
 
wayne
2009-12-17 22:05:17+01
slavik a co 20/1.7 alebo nejaky ten adapter od novoflexu alebo cez ebay? mne by sa pacilo pripnut helios zo zenitu na malu plastovu krabicku to som zvedavy co by to robilo :) alebo micro4/3 -> 4/3 adapter a k tomu zuiko digital 35/3.5, pisu to niekde tu http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1041&message=33992333&q=cheap+macro&qf=m
 
Strana 3 z 11
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()