Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

SONY - ovladne trh s novym snimacom?

jake
jake 2009-12-18 19:16:26+01
vyslo teraz toto: http://www.cdr.cz/a/diskuze/16027 - takze ma Sony snimac typu Faveon X3? To by bola tvrda vyzva, tento system dokaze divy, nemozajkuje a potrebuje 4x menej MPx ako klasicke CCD ci SMOC - viete o tom nieco???
 
jake
2009-12-19 13:43:55+01
príspevok od: TTL
Prave posledne dni ma napadlo, co by som robil keby som nebol v systeme Nikon - Sony ma niektore zaujimave zrkadlovky a objektivy, Sigma ma fajn snimac (teda technologiu)... No to by bola dobra kombinacia. Klasicke CMOS senzory s Bayerom a vsetkym tym ostatnym som vzdy videl ako krok spat...
vsetko by si prstudoval, poskusal a vratil sa do nikonu - myslim si
 
TTL
2009-12-19 14:56:47+01
príspevok od: jake
vsetko by si prstudoval, poskusal a vratil sa do nikonu - myslim si
Zalezi na tom, akym smerom sa bude Sony dalej uberat. Zatial stavaju hlavne na pozostatkoch Minolty a Zeissu - v sucasnosti to staci, ale uvidime co bude. Novy senzor Foveonovskeho typu by teda pomohol.
 
jake
2009-12-19 15:03:55+01
príspevok od: TTL
Zalezi na tom, akym smerom sa bude Sony dalej uberat. Zatial stavaju hlavne na pozostatkoch Minolty a Zeissu - v sucasnosti to staci, ale uvidime co bude. Novy senzor Foveonovskeho typu by teda pomohol.
pokial viem tak problem mal ten senzor len so sumom - ale nebol zase dotiahnuty do konca, mala kompaktna sigma pri dobrych podmienkach bola ostrejsia nez nikon D90! to uz je co povedat, keby sa poriesil sum tak je to uuuuplne genialne! nikon nakupuje od sony, hadam by mu predalo aj novy cip ked bude, taka D5 by mohla mat 27 MPx a ISO 256.000 bez problemov!
 
wayne
2009-12-19 15:09:50+01
príspevok od: jake
pokial viem tak problem mal ten senzor len so sumom - ale nebol zase dotiahnuty do konca, mala kompaktna sigma pri dobrych podmienkach bola ostrejsia nez nikon D90! to uz je co povedat, keby sa poriesil sum tak je to uuuuplne genialne! nikon nakupuje od sony, hadam by mu predalo aj novy cip ked bude, taka D5 by mohla mat 27 MPx a ISO 256.000 bez problemov!
to uz bude coskoro cas v tme pomaly na uzavierku 1/8000 a blesky stratia vyznam :-) ale z technologickej stranky by to urcite bol masaker
 
jake
2009-12-19 15:13:22+01
príspevok od: wayne
to uz bude coskoro cas v tme pomaly na uzavierku 1/8000 a blesky stratia vyznam :-) ale z technologickej stranky by to urcite bol masaker
pravdu povediac v podstate fotim bez blesku , nepotrebujem len ostrost niekedy chyba - to by sa blesk pouzival len na kreativne fotenie, tak by to aj malo byt
 
TTL
2009-12-19 15:25:32+01
príspevok od: jake
pokial viem tak problem mal ten senzor len so sumom - ale nebol zase dotiahnuty do konca, mala kompaktna sigma pri dobrych podmienkach bola ostrejsia nez nikon D90! to uz je co povedat, keby sa poriesil sum tak je to uuuuplne genialne! nikon nakupuje od sony, hadam by mu predalo aj novy cip ked bude, taka D5 by mohla mat 27 MPx a ISO 256.000 bez problemov!
Nuz D90 ma tak silny AA filter, ze... Ale hej. Ja prave zvazujem kupu DP1. Na krajinky moze byt fajn, len si ju musim vyskusat.

Inak ale Foveon ma problem so sumom proste preto, ze ta technologia sa potyka s inymi problemami nez bayerovsky senzor. Netvrdim ze sa neda vylepsit, ale kde beriete tie nadeje na vysoke ISO z takeho senzora?

Foveon tu mame uz par rokov a vyvoj zamrzol na mrtvom bode (vid. Sigma SD15) - CCD/CMOS medzitym ubehli obrovsku cestu a to aj u firiem ktore su velkostou porovnatelne s Foveon - napr. Dalsa. No ale je pravda ze keby tu technologiu malo Sony alebo hocikto iny tak to narve do kompaktu s rozlisenim 15 mpx (45 mpx) a rachne tam ISO 100000+ iba kvoli reklame...
 
jake
2009-12-19 15:30:01+01
snimac je dobry, lenze muchybalo adekvatne spracovanie udajov a navyse ma extremne velke mikrococky - a to je kluc k obrovskym ISO - myslim, ze to buducnost ma - Sony si to nejak pretatentovalo a ti nerobia nikdy nic pokial v tom nevidia perspektivu - technologicky je to podobne ako trjvrstvova CCD technologia ale to by bolo extremne drahe, vysledok vsak stoji za to, navyse bez mriezky sa da v podstate uplne vyhnut mriezkovaniu obrazu - to je predsa super - dufam, ze Sony si s tym dokaze dat rady a tento system bude funkcny, v CMOS uz neni moc kde ist - bez uplnej vymeny materialov a svetlocitlivych casti dost tazko
 
TTL
2009-12-19 15:39:32+01
Neviem presne detaily, ale nie som taky optimista. Vezmi si zakladny princip Foveonu - tri vrstvy nad sebou, z toho dve musia pohlcovat (premenit na elektricky naboj) svetlo istych vlnovych dlzok a ostatne prepustat dalej. To uz z principu smrdi presne takymi problemami ake Foveon ma - rozna citlivost na rozne farby svetla, nutnost ich kompenzovat zlozitejsou konstrukcou, interferencie medzi vrstvami, prelievanie svetela do inych vrstiev - necudujem sa ze ma Foveon pomerne vysoky sum. Nedobrym SW spracovanim by sa mohla zabit cela vyhoda Foveonu - a to je prave to na co je Sony expert, staci pozriet na rozdiely podobnych senzorov v telach Nikon a Sony.

Inak jeden patent este neznamena ze sa naozaj pracuje na vyvoji takej veci. Firmy si davaju patentovat uplne uplne vsetko co nejakeho vyvojara napadne, Sony v tomto nie je ziadna vynimka.
 
TTL
2009-12-21 00:05:35+01
Noo tak som si dnes kupil Sigmu DP1... To aby som len teoreticky nekecal a aj videl co ten Foveon dokaze naozaj, hehe.
 
vlados
2009-12-21 10:20:47+01
Sony islo vzdy proti prudu, staci si spomenut na betamax, trinitron a vela dalsieho. Niektore veci sa im podaria, niektore idu na smetisko, vid betamax- konkurenta VHSky. Myslim, ze toto je ich dalsi pokus. Sony je v marketingu silne a radi sa vyzivaju pri svojich vyrobkoch v superlativoch. Tym nehovorim ani nenaznacujem, ze su horsi. Jednoducho, toto je ich dalsi pokus sa odlisit od konkurencie.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()