Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Krytka sanok blesku C 450D

sankiakis
ocenenie redakciou 2009-12-23 22:15:40+01
Zdravim, chcem sa spytat ci existuje aj pre tento model krytka sanok blesku, alebo si to mam prepelit izolepou, alebo sa s ty mani vobec netreba zaoberat:) dakujem
 
maTTo_corp
2009-12-23 22:18:52+01
barón, ty tie vlákna vyrábaš ako na bežiacom páse :D:D

....minule som akurát kamarátovi hovoril, že by sa mi šikla taká krytka..inak trochu sa čudujem tej otázke, veď sánky má rovnaké aj 450D aj 50D aj 5D mkII nie? ;))

...vraj je to neskutočne drahé, na ebay sa dá zohnať za lacný peniaz, treba pozrieť...;)
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2009-12-23 22:23:06+01
50ku ani 5decko som vzivote nazivo nevidel tak ma to ani vobec nenapadlo:) no vyrabam, vyrabam bo vzdy daco sa chcem tu spytat a vzdy zabudnem tak msuim takto narazovo:D ok kuknem, ale cez ebay kupovat, to sa mne dako nezda.
 
maTTo_corp
2009-12-23 22:26:35+01
príspevok od: sankiakis
50ku ani 5decko som vzivote nazivo nevidel tak ma to ani vobec nenapadlo:) no vyrabam, vyrabam bo vzdy daco sa chcem tu spytat a vzdy zabudnem tak msuim takto narazovo:D ok kuknem, ale cez ebay kupovat, to sa mne dako nezda.
nejde o to, len proste som tým chcel povedať, že sánky na blesk sú rovnaké skoro na všetkých foťákoch, myslím, že sony má iné....ale inak nie je čo riešiť.....aj krytka z pentaxu by ti mala ísť, to je úplne jedno ;)
 
Gino
2009-12-23 22:31:14+01
príspevok od: sankiakis
50ku ani 5decko som vzivote nazivo nevidel tak ma to ani vobec nenapadlo:) no vyrabam, vyrabam bo vzdy daco sa chcem tu spytat a vzdy zabudnem tak msuim takto narazovo:D ok kuknem, ale cez ebay kupovat, to sa mne dako nezda.
kritka sanok blesku je zbytocna vecicka ako toto vlakno 450ka je plastova hracka a nema takmer ziadne utesnenie voci vode takze aj pri kritke by si si v prutkom dazdi moc nezacvakal :-)
 
Bindo
2009-12-23 22:39:27+01
a co sa stane ak mi oprsi zanky blesku ? :D ja neviem, na 40D sa mi to uz stalo mnohokrat ale nejako som to neriesil ako problem... ci moze sa daco stat ? sak hadam je to nejako chranene...
 
2009-12-23 22:47:11+01
krytka na sanky stoji asi euro, no je to ubohy kus plastu podla mna bez normalnej funkcie...pokial nie si trdlo a si aspon trochu zrucny, tak si ju dokazes urobit i sam a najlepsie je to vystrihnut z platu ciernej gumy prislusnej hrubky resp. silikonova guma, no ta sa tazsie zhana...
 
dodo_bb
2009-12-23 22:47:16+01
Prípadne ak by pršalo a chceš si naozaj chrániť kontakty, založ namiesto krytky blesk a máš to :-))))
 
maTTo_corp
2009-12-23 22:48:17+01
príspevok od: Gino
kritka sanok blesku je zbytocna vecicka ako toto vlakno 450ka je plastova hracka a nema takmer ziadne utesnenie voci vode takze aj pri kritke by si si v prutkom dazdi moc nezacvakal :-)
...kto hovorí o prudkom daždi?.....áno nie je utesnená ale sánky by som neryskoval....napr teraz v zime ak sneží môže to prísť vhod...
 
maTTo_corp
2009-12-23 22:51:13+01
príspevok od:
krytka na sanky stoji asi euro, no je to ubohy kus plastu podla mna bez normalnej funkcie...pokial nie si trdlo a si aspon trochu zrucny, tak si ju dokazes urobit i sam a najlepsie je to vystrihnut z platu ciernej gumy prislusnej hrubky resp. silikonova guma, no ta sa tazsie zhana...
....môže byť....mne to len kamarát povedal takým tónom a tak silne nasrane ako sú tie krytky drahé, že on to bral z ebaya:D...ale teraz som mrkol len tak náhodne na nete....cena okolo 4e.....ale čakal som viac keď hovoril, že je to tak moc drahé :D
 
2009-12-23 22:56:31+01
príspevok od: maTTo_corp
....môže byť....mne to len kamarát povedal takým tónom a tak silne nasrane ako sú tie krytky drahé, že on to bral z ebaya:D...ale teraz som mrkol len tak náhodne na nete....cena okolo 4e.....ale čakal som viac keď hovoril, že je to tak moc drahé :D
styri je vela, vychadza to necele dve libry...ale neoplati sa to, take nic vystruham z dreva cobydub...plast ti nijako netesni, potrebujes na to gumu, aby sa tam nedostala voda ci sneh...
 
jrfoto
2009-12-23 23:40:10+01
0,9eur: http://www.sysnet.sk/foto-a-video/nakup/118007/krytka/nikon-bs-1-krytka-sanok-blesku/
 
Bindo
2009-12-23 23:56:35+01
príspevok od:
krytka na sanky stoji asi euro, no je to ubohy kus plastu podla mna bez normalnej funkcie...pokial nie si trdlo a si aspon trochu zrucny, tak si ju dokazes urobit i sam a najlepsie je to vystrihnut z platu ciernej gumy prislusnej hrubky resp. silikonova guma, no ta sa tazsie zhana...
nevies prosim ta ako je to s C40D ? Idem totizto fotit snezne sporty, a teda urcite sa mi daky sneh tam dostane. Daco sa mi mary ze 40D mala odolne tie sanky ale nviem presne. Za radu dakujem :)
 
2009-12-24 00:00:06+01
príspevok od: Bindo
nevies prosim ta ako je to s C40D ? Idem totizto fotit snezne sporty, a teda urcite sa mi daky sneh tam dostane. Daco sa mi mary ze 40D mala odolne tie sanky ale nviem presne. Za radu dakujem :)
zase to neber az tak tragicky, tie sanky cosi vydrzia...a na pripadny mozny skrat by si musel mat slany sneh...to sa ti skor roztopeny sneh dostane inam, ako urobi skrat...
 
Seto
2009-12-24 00:07:31+01
príspevok od: maTTo_corp
....môže byť....mne to len kamarát povedal takým tónom a tak silne nasrane ako sú tie krytky drahé, že on to bral z ebaya:D...ale teraz som mrkol len tak náhodne na nete....cena okolo 4e.....ale čakal som viac keď hovoril, že je to tak moc drahé :D
jj ja tiez som nasiel u nas najnizsiu cenu cca 4eura, preto som ti povedal, ze je to dost drahe na taky maly kustik plastu.
 
maTTo_corp
2009-12-24 00:08:41+01
príspevok od: Seto
jj ja tiez som nasiel u nas najnizsiu cenu cca 4eura, preto som ti povedal, ze je to dost drahe na taky maly kustik plastu.
nj hovoril si to presvedčivo :D...
 
TTL
2009-12-24 00:28:02+01
Krytka na ebayi - 2 ks za 1.58 £ (asi 1.7 €): http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300377210853

Krytky su fajn, po par rokoch aspon patica na blesk nevyzera akoby na nu niekto stale kakal, co myslim moze rusit aj signaly blesku (ak ho dokupis po dlhej dobe co mas fotak). U nas som ich v obchodoch nikde realne nevidel.
 
TermiT
2009-12-24 01:48:05+01
No neviem ako to je riesene na 450D, ale na mojej 350ke ked zakryjem kontakty pre ext. blesk, interny nejde pouzit..
 
Seto
2009-12-24 01:54:34+01
príspevok od: TermiT
No neviem ako to je riesene na 450D, ale na mojej 350ke ked zakryjem kontakty pre ext. blesk, interny nejde pouzit..
nevidim v tom ziadny problem :)
 
TermiT
2009-12-24 02:02:24+01
príspevok od: Seto
nevidim v tom ziadny problem :)
Problem ani nie, len po case moze prist otravne skladat tu krytku, zakazdym ked idem nieco fotit s internym..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()