Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Canon EF 100mm f/2.8 USM macro vs Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP macro

JaroD.
2010-01-07 21:05:15+01
Zdravím, rozmýšľam o kúpe makra k môjmu Canon 40D a výber sa mi zúžil na týchto 2 kandidátov, dokonca som dosť prekvapený recenziou vo photozone.de , kde Tamron priamo porovnali s Canonom s tým, že dokonca podáva lepší optický výkon, v jeho neprospech zas hovorí vysúvanie objektívu pri ostrení a obava, že natrafím na vadný kus. Skúste sa vyjadriť kto má s týmito objektívmi nejaké skúsenosti. Použitie hlavne na makrofotografiu, portréty, v menšej miere krajina.
 
Strhak
2010-01-07 21:13:01+01
neviem či dnes na trhu nájdeš vyslovene zlé macro, ja som sa pre jedno sklo rozhodol no cena je trochu vyššia. Hlavné použitie u mňa bude mať na portréty a až v druhom rade bude macro fotografia a bohvie či sa mi nezapáči na toľko že sa jej začnem venovať viacej.
 
KESKOSENI
2010-01-07 21:20:58+01
ak si vyberas z tychto dvoch a nic Ta nelimituje-nie si student :)-tak ber canon...
 
JaroD.
2010-01-07 21:23:29+01
príspevok od: Strhak
neviem či dnes na trhu nájdeš vyslovene zlé macro, ja som sa pre jedno sklo rozhodol no cena je trochu vyššia. Hlavné použitie u mňa bude mať na portréty a až v druhom rade bude macro fotografia a bohvie či sa mi nezapáči na toľko že sa jej začnem venovať viacej.
díky, takže zle nespravím pri žiadnom. Ty máš aké ?
 
marek kikinder
2010-01-07 21:26:16+01
mam ten canon a je super...a pri tom tamrone si este nespomenula pomalsie ostrenie co je dost dolezite pri macro fotografii...vazsina objektov nepozuje vecne tak treba mat zaostrene bleskovo!aj ked ten tamron ma zrejme lepsiu optiku...ale aj tak som za canon!
 
Vizionar
2010-01-07 21:27:18+01
S Canonom chybu neurobíš a čo sa týka tamronu tak ostrenie je pomalšie ako na canone (nadruhú stranu dá sa s ním presnejšie manuálne ostriť) a aj hlučnejšie. Inak čo sa týka optickej kvality sú na tom približne rovnako. Tamron je o niečo lepši na plnú dieru. Ja som kvôli USM a konštantným rozmerom zobral canon. Keby som kupoval teraz asi by som uvažoval o novej L kovej verzii ktorú spomína Strhak.
 
JaroD.
2010-01-07 21:28:42+01
príspevok od: KESKOSENI
ak si vyberas z tychto dvoch a nic Ta nelimituje-nie si student :)-tak ber canon...
limit síce nemám, ale dosť ma zarazila ta recenzia, pretože dávam prednosť lepšej kresbe aj na úkor menších nedostatkov v prevedení, samozrejme do určitej hranice, ktorú neprekročím, práve preto sa pýtam, ide viac menej o ten Tamron, asi ho veľa ľudí nemá.
 
Vizionar
2010-01-07 21:31:21+01
príspevok od: JaroD.
limit síce nemám, ale dosť ma zarazila ta recenzia, pretože dávam prednosť lepšej kresbe aj na úkor menších nedostatkov v prevedení, samozrejme do určitej hranice, ktorú neprekročím, práve preto sa pýtam, ide viac menej o ten Tamron, asi ho veľa ľudí nemá.
Daj si hľadať v galerke fotky podľa objektívu. Sú tu na e-fote ľudia čo ho majú...
 
JaroD.
2010-01-07 21:33:33+01
príspevok od: Vizionar
S Canonom chybu neurobíš a čo sa týka tamronu tak ostrenie je pomalšie ako na canone (nadruhú stranu dá sa s ním presnejšie manuálne ostriť) a aj hlučnejšie. Inak čo sa týka optickej kvality sú na tom približne rovnako. Tamron je o niečo lepši na plnú dieru. Ja som kvôli USM a konštantným rozmerom zobral canon. Keby som kupoval teraz asi by som uvažoval o novej L kovej verzii ktorú spomína Strhak.
ktorú L-kovu verziu myslíš a je niekde nejaké info ?
 
Wiki
2010-01-07 21:36:34+01
príspevok od: JaroD.
limit síce nemám, ale dosť ma zarazila ta recenzia, pretože dávam prednosť lepšej kresbe aj na úkor menších nedostatkov v prevedení, samozrejme do určitej hranice, ktorú neprekročím, práve preto sa pýtam, ide viac menej o ten Tamron, asi ho veľa ľudí nemá.
Ja som pred nedavno mala podobnu dilemu, rozhodovala som sa medzi tymi istymi objektivmi. Nakoniec som si kupila Tamron. Canon mali vypredany a na Tamron mi nakoniec dali aj zlavu :) Zatial som s nim velmi spokojna, aj ked Canon som nemala moznost vyskusat.
 
jozef1
2010-01-07 21:37:41+01
Na photozone.de je aj tokina 100mm f2,8 macro ostrejšia ako canon. A určite má lepšiu konštrukciu ako tamron, lebo je z kovu. Ja som sa rozhodoval medzi týmito dvomi. Mal som možnost vyskúšať si canon a ani som nerozmíšlal a hned som ho objednal. Nič sa ti nevysúva a v akcii nemusíš nič prepínať a môžeš zasahovať do ostrenia bez toho, že by si prepol na manuál. A ostriť bude rýchlejšie ako tamron. Predsa len tamron je plasťák a nevieš či sa ti časom nerozhrká. A cenový rozdiel medzi nimi nie je taký velký. Všimni si, že väčšina ľudí používa canon.
 
Strhak
2010-01-07 21:38:15+01
príspevok od: JaroD.
díky, takže zle nespravím pri žiadnom. Ty máš aké ?
ja??? No dúfam že od budúceho tíždňa EF 100mm f/2,8 L IS USM dnes som si ho objednal ;-)))
Toto sklíčko už mám ale dobre odskúšané takže idem na istotu. Lepší objektív v tomto rozsahu na trhu nezoženieš
 
Vizionar
2010-01-07 21:41:15+01
príspevok od: JaroD.
ktorú L-kovu verziu myslíš a je niekde nejaké info ?
http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Macro_Lenses/EF_100mm_f28L_Macro_IS_USM/index.asp
 
JaroD.
2010-01-07 21:42:11+01
príspevok od: jozef1
Na photozone.de je aj tokina 100mm f2,8 macro ostrejšia ako canon. A určite má lepšiu konštrukciu ako tamron, lebo je z kovu. Ja som sa rozhodoval medzi týmito dvomi. Mal som možnost vyskúšať si canon a ani som nerozmíšlal a hned som ho objednal. Nič sa ti nevysúva a v akcii nemusíš nič prepínať a môžeš zasahovať do ostrenia bez toho, že by si prepol na manuál. A ostriť bude rýchlejšie ako tamron. Predsa len tamron je plasťák a nevieš či sa ti časom nerozhrká. A cenový rozdiel medzi nimi nie je taký velký. Všimni si, že väčšina ľudí používa canon.
vidíš, to som si nevšimol, diky za info.
 
JaroD.
2010-01-07 21:48:47+01
Žeby nová dilema Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM vs Tokina AF 100mm f/2.8 AT-X Pro D macro ?:-)
 
Strhak
2010-01-07 21:53:32+01
príspevok od: JaroD.
Žeby nová dilema Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM vs Tokina AF 100mm f/2.8 AT-X Pro D macro ?:-)
tam nieje o čom, jednoznačne Canon, dokonca podľa testov dopadol lepšie ako nový Nikon 105mm f/2,8 VR. Mal som ho cez jeden víkend a to mi stačilo aby som sa rozhodol pre to sklo. Po optickej stránke nemá konkurenciu a aj podstatne drahšie sklá necháva ďaleko za sebou. Už sa teším keď mi príde do rúk ;-)))
 
Strhak
2010-01-07 21:56:45+01
odporúčam ti si pozrieť toto http://www.photozone.de/canon_eos_ff/458-canon_100_28is_5d?start=1
 
JaroD.
2010-01-07 22:12:01+01
príspevok od: Strhak
odporúčam ti si pozrieť toto http://www.photozone.de/canon_eos_ff/458-canon_100_28is_5d?start=1
No neviem, či si ma až tak potešil, píšu tam, že optický nie je veľmi lepší od klasického 100 mm, má len navyše lepšie spracovanie /veď je L/ a nové IS.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-01-07 22:17:41+01
Toto som fotil tým novým 100 canonom, môžeš pozrieť:

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=94434&autor_id=7547

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=95837&autor_id=7547

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=96034&autor_id=7547

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=96266&autor_id=7547
 
Strhak
2010-01-07 22:19:12+01
príspevok od: JaroD.
No neviem, či si ma až tak potešil, píšu tam, že optický nie je veľmi lepší od klasického 100 mm, má len navyše lepšie spracovanie /veď je L/ a nové IS.
toto je nemecký server hodne objektívny a na profesionálne objektívy píšu takéto recenzie, tam sa nedá čakať že by opisovali moc plusy skôr ukážu na mínusy pozri graf LW/PH a porovnaj s inými sklami. To sklo je famózne a toto nedokáže žiadne na trhu ;-) fotené z cca 3 cm na plnú dieru
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()