Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Fisheye ? Homemade?

2008-04-24 18:37:08+02
Zdravim kedze ma laka fysheye pozeral som si aj neake zenitary a ine objektivy tohto typu ale ked som zbadal cenu no skoro som padol na zem. Kedze obcas aj natacam neake videa pre radost a pouzivame tak fisheye vyrobene z wide angle predsadky staci ju rozobrat a prehodiit vrchne sklicko naopak tak sa chcem spytat ze ci by to isli aj na fotak ci by dokazal zaostrit? skusal to niekdo neskusi to dakdo ?? popripade neake vysledky>> dik
 
bear
- moderator
2008-04-24 21:08:14+02
Ak by to aj fungovalo (ak je to len jedna sosovka, kvalita bude otrasna - s jednou sosovkou sa nedaju korigovat chromaticke chyby) predpokladam, ze predsaky z videokamery nebudu mat dostatocny priemer a bude to dost silno vinetovat. Asi najlacnejsi fisheye je Peleng 8mm, ale je to plne manualny rusky objektiv. Velmi zaujimava volba je aj Tokina 10-17mm fisheye, je tiez v celkom rozumnej cene vsaka zoomu je flexibilne pouzitelna aj na APS-C aj Fullframe a na rozdiel od Pelengu ma autofocus a elektronicke riadenie clony.
 
2008-04-25 02:03:44+02
svaco:
ak mas pristup k nejakym cockam, skus to ;)
ale pochybujem, ze vysledky ta uspokoja. objektiv je dost narocna konstrukcia.

ps: ak chces spadnut pod zem, pozri si ceny teleobjektivov s vysokou svetelnostou. taky 500/4, ale 200-400/4, pripadne 200-500/2.8 a podobne ;) tam je to o tom, ci si kupis objektiv, alebo auto...
 
2008-04-25 09:11:00+02
take predsadky existuju aj s priemerom 58, no sak kedze nemam tu predsadku preto sa pytam no na kamere to je pohode obraz, no ja padam na cene 20 tisic kedze nezarabam ani halier za mesiac... preto ej to pre mna vela
http://fotovideoshop.sk/shop/cid/174.xhtml
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-04-25 10:04:55+02
Ked das videopredsadku na objektiv, nikdy nedosiahnes rybie oko. Hlavne na APS-C snimace museli byt vyvinute nove objektivy, pretoze tie kinofilmove samozrejme uz nemaju na digitale 180 stupnovy zaber. Na Nikon je to 10,5 DX, Canon taky objektiv nema ale Sigma ma dve nove rybie oka a Tokina uz dlhsi cas vyraba 10-17 Fisheye.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()