Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sigma 70-200 mm F2.8 II EX APO DG MACRO HSM alebo Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM

scooti
2010-01-13 16:23:31+01
Zdravim vsetkych, chcel by som vas poprosit o nazor ci radu pre aky objektiv sa rozhodnut? Planujem si urcite kupit nejaky telezoom a po mnozstve precitanych recenzii a for som si vybral tieto dva. Chcem tym fotit napr. na hudobnych akciach ci festivaloch a sportove podujatia (auta, hokej, futba, basket), pripadne aj zver v prirode. Planoval som si uz kupit Canon 70-200 f4L bez IS no nakoniec som od toho upustil, lebo ta svetelnost by mi chybala. Pozeral som tiez po inych objektivoch no predpokladam ze ked si vyberiem jeden z tychto tak uz ho nebudem nicim inym nahradzat a ostane mi na dlhu dobu, takze radsej si priplatim ale budem spokojny. Zatial fotim prevazne pre vlastne potesenie a ako hobby, aj ked sa mi obcas pritrafi nejake to fotenie za "odmenu" ;) zatial sa tym nezivim, preto som ako favorita na kupu zaradil tu Sigmu, kedze ten cenovy rozdiel je znacny, no zase nie neprekonatelny a nasetrim trochu viac a kupim aj Canon, ked bude potrebne. Len ma hlavne trapi otazka ta, ci nebude ozaj stacit aj ta Sigma, kedze podla testov a recenzii ma obrazovu kvalitu podobnu ako Canon, trochu zaostava v ostreni, ale zase celkom tam taky vyznamny rozdiel nie je. Tiez je tu ale detail v tom ze prichadza nova verzia Canon-ackeho objektivu a je mozne ze tento "starsi" bude lacnejsi a potom vazne nie je dovod vahat. Budem vdacny za kazdu radu, ci nazor. Vopred vdaka
 
jrfoto
2010-01-13 16:27:48+01
jednoznacne canon
 
conan7
2010-01-13 16:36:46+01
a čo tu riešime? sigma alebo canon? no prosím pekne :)
 
martin.jakubik
2010-01-13 17:57:54+01
podobne prispevky ma nutia napista: videol som jazdene Ferarri 355 za nejakych 60000 Eur a repliku na nerozoznanie postavenu na Mazde Mr2 za 15000 Eur. ta replika je fakta na nerozoznanie karoseria ma kazdy detail, ja viem ze ma asi tretinovy vykon, zufaly interier, ale na predvadzanie po meste to hadam staci.
asi podobny rozdiel je medzi tymito objektivmi, na papieri/internet takmer podobne, v skutocnosti diametralny rozdiel.
 
scooti
2010-01-13 18:03:37+01
ok.. beriem, toto praveze v ziadnej recenzii nepisu. Ked Canon dostane 100 bodov tak Sigma 95 a potom to dost skresluje. Ja prave potrebujem nazor niekoho kto to dlhodobejsie pouzival, hlavne tu Sigmu, ci ten rozdiel je taky maly alebo prave je vacsi.
 
julo kotus
2010-01-13 18:18:59+01
vrátil som dve sigmy, lebo ani jedna z nich neostrila presne. Bolo to ešte v čase, keď neexistovalo micro AF ako dnes. Neviem však, či by som micro AF dokázal korigovať takmer 2m preostrovanie na 15m u sigmy. Opticky bola výborná, ostrá s veľmi hladkým bokehom, len o málo horšia od originálu, skrátka opticky super, len pre nepresný AF nepoužiteľná.
 
scooti
2010-01-13 20:39:49+01
príspevok od: julo kotus
vrátil som dve sigmy, lebo ani jedna z nich neostrila presne. Bolo to ešte v čase, keď neexistovalo micro AF ako dnes. Neviem však, či by som micro AF dokázal korigovať takmer 2m preostrovanie na 15m u sigmy. Opticky bola výborná, ostrá s veľmi hladkým bokehom, len o málo horšia od originálu, skrátka opticky super, len pre nepresný AF nepoužiteľná.
ano, presne to ostrenie beriem ako velky handicap Sigmi, pocital som si zopar skusenosti s front a back focusingom a proste sa mi nechce velmi riskovat.
Vdaka za prispevok
 
julo kotus
2010-01-13 20:42:46+01
niektorí hovoria, že s tým problém nemajú, ja som mal a viacerí ho popisujú
 
scooti
2010-01-13 21:03:59+01
príspevok od: julo kotus
niektorí hovoria, že s tým problém nemajú, ja som mal a viacerí ho popisujú
tak to asi nakoniec ostava na istotu, na Canon :)
 
javelin
2010-01-13 21:46:40+01
príspevok od: conan7
a čo tu riešime? sigma alebo canon? no prosím pekne :)
Riešime tu milion krát rád OVCE zlatéééé
 
KESKOSENI
2010-01-13 22:36:08+01
CANON
 
scooti
2010-01-22 21:01:04+01
tak dnes som si bol osobne vyskusat Sigmu a mozem potvrdit ze kresba je super, rychlost ostrenia bola tiez vyborna, ALE.. bohuzial presnost AF bolo katastrofalna. na 200mm s f2.8 frontfocus cca do 1cm. na 70 az 140mm vsak bohuzial aj 3-4 cm co je nepouzitelne. Skusobne som odfotil pana predavaca z cca 1m a so zaostrenim na oko to bolo smutne nezaostrene. Skoda no.. na prvy pohlad ten objektiv vyzeral vyborne, rychlost ostrenia bola z mojho pohladu velmi rychla a aj konstrucne posobi Sigma velmi dobre, no co z toho, ked to hlavne co ma robit, cize ostre fotky, nedokaze. No nic.. tak si este pockam mesiac, dva a dosetrim na Canon EF 70-200 L2.8 USM :)
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-01-22 22:09:19+01
veľmi dobre si to uzavrel kludne aj bazarový 70-200L by som riešil, na tých bez stabíku sa nemá čo pokaziť, sigma je proste na _pikacu_, skúšal som dve verzie, prvá bola tá staršia bez makro a tá bola ako tak dobrá nemala problém presne zaostriť ale na 200mm bola dosť mäkká, na 70 dosť ostrá. Druhá verzia s makrom bola lepšia čo do ostrosti ale presnosť AF bola v péci. Je nepredstaviteľné nosiť kade tade 1,5 Kg objektív ktorý potom neostrí kde má a to nehovorím o vyhodených peniazoch.
 
radoo
2010-01-24 21:07:07+01
Prvu sigmu 70-200 som vratil behom tyzdna, druhu som predal po pol roku!
Teraz mam Canon a maximalna spokojnost !
Kup Canon a usetris ! :)


 
kotenko
2010-01-24 21:16:55+01
ja som tiez tvazovala tieto obj., ale nakoniec som sa rozhodla pre canon ale z IS, mam moznost nakupovat velkoobchodne a ta cena z IS je perfektna, v sobotu som mala moznost si ju vyskusat a chytit a daco pofotit, no som spokojna, uz len nasetrit tolko euracikov alebo vylupit banku a mozme ist na nakup :-)))
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()