Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

ZALOHOVANIE-rada

KESKOSENI
KESKOSENI 2010-02-07 11:07:14+01
poprosim o radu tych co sa vyznaju...:) mam klasicky problem-v pocitaci plny hard disk fotiek,chcel by som to premiestnit na externy disk,a teraz ta rada-kupit dva 500Gigove,alebo jeden Tera,a dalej aku znacku aby bol spolahlivy a rychli...predstavujem si to tak ze ich budem mat natrvalo prepojene s pocitacom,a vsetko budem davat na ne,iba ked budem s foto pracovat tak si to stiahnem do pocitaca...dakujem...
 
Roderic
2010-02-07 14:07:02+01
príspevok od: KESKOSENI
zoberem asi tento-http://www.alza.sk/western-digital-my-book-essential-3-0-1000gb-d138308.htm
Pre archivaciu jednoznacne 3,5pal., taky co bude na stole a iba sem tam sa prenesie. Tie prenosne su viac nachylne na poskodenie dat. WD sa hodne zlepsilo a GreenLine je skvele tym, ze ked ho mas napojene na PC, ale nepracujes s nim, tak sa vypne.

Podla mna velmi dobry volba, ale pozri radsej tento obchod: http://www.datacom-ke.sk/ext-wd-mybook3-essential-1tb-usb-3-5-_d45018.html
 
Roderic
2010-02-07 14:08:29+01
Prehodnot aj tento: http://www.datacom-ke.sk/ext-wd-mybook-elite-1tb-usb_d45911.html
 
zuzka1
2016-02-23 20:35:42+01
Prosim vas, mate poznatok a pouzivate overenu online zaloznu na fotografie lacnejsiu ako ICloud (100 USD rocne za 1TB)? Dakujem.
 
landov
2016-02-23 20:45:03+01
Používam Crashplan, 6$/mesiac,neobmedzené úložisko. Odporúčam.
 
vd
2016-02-24 21:22:55+01
príspevok od:
moja rada - 2x500 zapojene do Raid (eliminuju sa straty v pripade zlyhania - je to len technika, stat sa to moze), osobne mam na prenosnom HDD znacku Hitachi kvoli tichosti, malej poruchovosti atd...
mala poruchovost hitachi vychadza len statisticky podla poctu predanych/vyrobených kusov. odchadzaju tiez
 
vd
2016-02-24 21:29:00+01
Cloud, ako bezpecne riesenie...
 
drummer54
2016-02-25 10:55:28+01
Mam klasicky mechanicky disk v PC, tam stahujem vsetky fotky a tam ich aj upravujem. Ked sa mi zaplni dokupim asi dalsi. Po uprave vsetko zalohujem na externy disk 2 Terra. Najlepsie Foto zalohujem navyse aj na Cloud - Mega. Do 50 GB nic neplatite. Jeden z mala co pouziva ozajstne sifrovanie, ma aplikacie aj pre mobilne zariadenia. Dobrym riesenim al drahsim je aj domace ulozisko, ktore si mozete prepojit aj na cloud a zosynchronizovat.
 
bonifacko
2016-02-25 12:35:52+01
príspevok od: landov
Používam Crashplan, 6$/mesiac,neobmedzené úložisko. Odporúčam.
No to je potom super cena. Musim pozrieť.
 
jericho
2016-02-25 12:50:52+01
Nemam vela odskusanych, ale iba na jpegy ma tusim flickr 1 TB zadarmo a z platenych mi najlacnejsi vychadza Amazon Cloud za 12 dolarov ROCNE, ktory berie aj rawy a na prve tri mesiace je zadarmo. http://amzn.to/1QfMik4
 
Bruce
2016-02-25 14:11:08+01
Po dlhoročných skúsenostiach s backupom dát, kedy som začínal od PC286 môžem len odporučiť nasledovné:
- Každý aj ten najspoľahlivejší HDD, môže odísť.
- Sú k dispozícii rôzne druhy HDD, každý výrobca má inú kategóriu napr. Wd Blue a Black atď...
mali by vydržať dlhšie v prevádzke atď...
- Na backup treba použiť viac zdrojov, médii, nikdy neodídu všetky naraz, pokiaľ nie sú vystavené nadmernému žiareniu mimozemských civilizácií.
- Backup disk používať iba na zálohy. Nie v každodennej prevádzke.
- Odpájať zariadenia z PC aj napriek nastaveniam a rôznym pseudo ochranám štandardným spôsobom, t.j. ikonou vpravo dole a odpojiť periférne zariadenia a vybrať model. Sú aj iné softy, ktoré som používal na správu zariadení, žiaden nezabránil zlyhaniu pri nesprávnom odpojení. Najhoršie sú odpojenia v prípade zápisu na médium, keď si to človek z časového alebo iného hľadiska rozmyslí a doslova vyrve zo slotu USB. Mnoho zariadení ma často iba poškodený formát súborov. Je to zas iná téma na obnovu dát ...
Stačí si vo Win zobraziť pernamentne ikonu zobrazení na panely úloh , správca zariadení, prípadne host proces... , ktorý zobrazuje viditeľne inštaláciu cudzích a neznámych ovládačov.
- Dnes je tých dát obrovské množstvo, každý musí individuálne zvážiť svoje možnosti a spôsob dlhodobého backupu.
- Mnoho ľudí drží zbytočné dáta aj napriek tomu, že ich nikdy nebude potrebovať. Napr. ponechanie pôvodných raw súborov, alebo plných rozlíšení v rôznych formátoch a úpravách,
pokiaľ nejde o profi fotografov strážiacich si svoje dáta. Niekedy mám pocit v prípade fotografa, ktorý nedodá štandardne v cene aj normálnu veľkosť na dodatočné vyvolanie akoby mal komplex malého s veľkým ( rozlíšením... )
- Nikdy sa nedá presne a zodpovedne určiť percento a mieru poškodenia média, momentálne tu mám HD, z ktorých ťahám dáta. Jeden zákazník sa priznal, že mu padol na zem - v pripojenom stave, keď sa ešte hlavička nestihla upratať na miesto. A samozrejme ten druhý zákazník je ten, ktorý hovorí to čo všetci : Ja neviem čo s ním je, zapol som ho a v takomto stave je. To že je nejak ošúchaný a obitý je iba znak, že bol nedotknutý a ticho položený na stole...
 
zuzka1
2016-02-26 21:34:31+01
príspevok od: drummer54
Mam klasicky mechanicky disk v PC, tam stahujem vsetky fotky a tam ich aj upravujem. Ked sa mi zaplni dokupim asi dalsi. Po uprave vsetko zalohujem na externy disk 2 Terra. Najlepsie Foto zalohujem navyse aj na Cloud - Mega. Do 50 GB nic neplatite. Jeden z mala co pouziva ozajstne sifrovanie, ma aplikacie aj pre mobilne zariadenia. Dobrym riesenim al drahsim je aj domace ulozisko, ktore si mozete prepojit aj na cloud a zosynchronizovat.
ano, ja hladam online zalohu. zijeme na mieste, kde nas evakuovali za poslednych pat rokov trikrat (velkopoziare, zemetrasenia). napsledy som mala na zbalenie fyzicky 15 minut. pri panike s tromi malymi detmi a domacimi zvermi, bol pocitac plus prislusenstvo to posledne na com som mala v aute miesto. ide mi ciste o prakticke dovody, online zalohovna je skratka bezpecnejsia.
 
Nomád
2016-02-26 22:59:20+01
príspevok od: zuzka1
ano, ja hladam online zalohu. zijeme na mieste, kde nas evakuovali za poslednych pat rokov trikrat (velkopoziare, zemetrasenia). napsledy som mala na zbalenie fyzicky 15 minut. pri panike s tromi malymi detmi a domacimi zvermi, bol pocitac plus prislusenstvo to posledne na com som mala v aute miesto. ide mi ciste o prakticke dovody, online zalohovna je skratka bezpecnejsia.
zonerama.com je bez jakéhokoli omezení a zdarma, navíc je tam možnost fotografie dát veřejně nebo je skrýt, zaheslovat, povolit stahování nebo naopak ho zakázat atd. má i několik jazykových mutací
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()