Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

pomoc pri hladani fotoaparatu

Zuzuelly
2010-02-14 00:06:09+01
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Chcem si kupit fotoaparat nieco medzi kompatkotm a zrkadlovkou. Nechcem vsak velke delo, ale nieco na sposob Panasonic GF-1 (tu mi vsak chyba, alebo vsade je uvedeny slaby zoom (2xopticky)-inak by som asi nevahala. Potrebujem jednoduche ovladanie,rychlu uzavierku, opticky zoom min.14x, kvalitnu nocnu scenu, vyvazenie bielej (aby pekne fotil vo vnutri miestnosti). Cena max.do 500e, ideal 400e :) ... a este by som chcela, aby mal tuskove baterie, nie orig. vstavane... Toto su moje prednosti, aby som ked budem mat cas/chut naladu mohla vyuzit aj nejake zaujimave sceny-pohrat sa s nim, ale napr. zachytit aj necakanu momentku, na dovolenke pohodlne nosenie. Dakujem za rady :)
 
Daniel.U
2010-02-14 00:24:11+01
Zabudla si este spomenut vstavany vodotrisk. Myslim, ze si zrela navstivit Nay a zobrat pekny farebny z kraja. Uz som ti chcel poradit najlacnejsiu zrkadlovku, ale tvoja poziadavka na zoom ma odradila. Asi to beres tak, ze cim viac tym lepsie.
 
SHoDaN
2010-02-14 01:05:44+01
príspevok od: Daniel.U
Zabudla si este spomenut vstavany vodotrisk. Myslim, ze si zrela navstivit Nay a zobrat pekny farebny z kraja. Uz som ti chcel poradit najlacnejsiu zrkadlovku, ale tvoja poziadavka na zoom ma odradila. Asi to beres tak, ze cim viac tym lepsie.
ja mam Tamrona, ktory ma min 17... ale mm nie x :o)
 
Bpali
2010-02-14 01:38:46+01
skus novinku Fujifilm FinePix HS10, mozno ti vyhovie...
 
haplo602
2010-02-14 11:20:09+01
skus poklikat sem: http://www.dpreview.com/reviews/compare.asp
 
beholder
2010-02-14 14:40:44+01
...prečo vlastne ľudia investujú do fototechniky tisícky eur keď to všetko môže zvládnuť UZ za 500?!:D...
 
SHoDaN
2010-02-14 20:00:25+01
príspevok od: beholder
...prečo vlastne ľudia investujú do fototechniky tisícky eur keď to všetko môže zvládnuť UZ za 500?!:D...
a ideal je do 400,-
 
marian004
2010-02-14 20:30:39+01
príspevok od: beholder
...prečo vlastne ľudia investujú do fototechniky tisícky eur keď to všetko môže zvládnuť UZ za 500?!:D...
ked si citam toto vlakno, mam pocit, ze zvysoka pohrdate kazdym, kto nechce kupit fototechniku za minimalne 2.000 eur!! slecna sa pyta na panasonic GF-1, tak preco jej noedpovedat slusne? ak potrebuje nieco medzi zrkadlovkou a kompaktom, tak potom su tu predsa ultrazoomy, tak preco by si ho nemohla kupit ked nechce nosit tazke objektivy? mozno s ultrazoomom za dobreho svetla spravi lepsi zaber ako niekto s Canon 5D (nemyslim teraz technicku kvalitu, ale skor fotku co ma dusu)!
 
Daniel.U
2010-02-14 21:00:11+01
príspevok od: marian004
ked si citam toto vlakno, mam pocit, ze zvysoka pohrdate kazdym, kto nechce kupit fototechniku za minimalne 2.000 eur!! slecna sa pyta na panasonic GF-1, tak preco jej noedpovedat slusne? ak potrebuje nieco medzi zrkadlovkou a kompaktom, tak potom su tu predsa ultrazoomy, tak preco by si ho nemohla kupit ked nechce nosit tazke objektivy? mozno s ultrazoomom za dobreho svetla spravi lepsi zaber ako niekto s Canon 5D (nemyslim teraz technicku kvalitu, ale skor fotku co ma dusu)!
Ultrazoom nieje medzi kompaktom a zrkadlovkou, ale je to kompakt s objektivom s vacsim zoomom. Nic viac nic menej. S normalnym fotakom to ma spolocne len nazov, inak je spotrebna elektronika a na spotrebnu elektroniku sa informuje v Nay. My tu riesime fotaky ktory co najmenej sumi a pride niekto kto ma poziadavku na kvalitnu nocnu scenu na kompakte.

 
KESKOSENI
2010-02-14 21:11:19+01
príspevok od: marian004
ked si citam toto vlakno, mam pocit, ze zvysoka pohrdate kazdym, kto nechce kupit fototechniku za minimalne 2.000 eur!! slecna sa pyta na panasonic GF-1, tak preco jej noedpovedat slusne? ak potrebuje nieco medzi zrkadlovkou a kompaktom, tak potom su tu predsa ultrazoomy, tak preco by si ho nemohla kupit ked nechce nosit tazke objektivy? mozno s ultrazoomom za dobreho svetla spravi lepsi zaber ako niekto s Canon 5D (nemyslim teraz technicku kvalitu, ale skor fotku co ma dusu)!
chcel by som si kupit auto,viete mi poradit?chcel by som aby malo aspon 200koni,400nm krutak,spotrebu tak okolo 5litrov,autom.klimu,abs,esp,xenony,hlinikove disky.........a nech stoji tak okolo 7000 eur....
 
Palso
2010-02-14 21:13:53+01
príspevok od: Daniel.U
Ultrazoom nieje medzi kompaktom a zrkadlovkou, ale je to kompakt s objektivom s vacsim zoomom. Nic viac nic menej. S normalnym fotakom to ma spolocne len nazov, inak je spotrebna elektronika a na spotrebnu elektroniku sa informuje v Nay. My tu riesime fotaky ktory co najmenej sumi a pride niekto kto ma poziadavku na kvalitnu nocnu scenu na kompakte.

Skôr si myslím, že to s tou nočnou scénou nebolo myslené štýlom ´potrebujem čo najmenší šum pri 10 sekundovej expozícii pri fotení večernej panorámy´ ale dačo ako ´potrebujem, aby to fotilo ako-tak aj v noci, keď budem niekde s kamarátmi, nemusí to byť zrovna umelecké´.
 
wayne
2010-02-14 21:24:59+01
príspevok od: marian004
ked si citam toto vlakno, mam pocit, ze zvysoka pohrdate kazdym, kto nechce kupit fototechniku za minimalne 2.000 eur!! slecna sa pyta na panasonic GF-1, tak preco jej noedpovedat slusne? ak potrebuje nieco medzi zrkadlovkou a kompaktom, tak potom su tu predsa ultrazoomy, tak preco by si ho nemohla kupit ked nechce nosit tazke objektivy? mozno s ultrazoomom za dobreho svetla spravi lepsi zaber ako niekto s Canon 5D (nemyslim teraz technicku kvalitu, ale skor fotku co ma dusu)!
GF1 nie je do 500 eur, nema 14x zoom, ani 2x, vlastne ma len bud 1x alebo 3.21x alebo 4.44x podla nasadeneho objektivu (ah vlastne ano ma 2x, s panasonic 7-14 ktory sam stoji okolo 900-1000€, coz je nad limit slecny pomerne znacne).

za vtipkovanie na jej adresu si moze sama, typickym slovenskym pristupom, typu, chcem kvalitu ale nechcem za nu davat vela. chapem, ze ako zaciatocnik moze mat iste medzery, ale sakra ked uz idem vyberat fotak, auto, byt, telku, cokolvek, tak si spravim aspon nejaky zoznam svojich poziadaviek a nasledny prieskum trhu. ano, aj to sa na internete da najst, nie len pokec, youtube, facebook, google..

k teme ultrazoom, asi tolko, ze objektivy s 10x zoomom sa bezne montuju do ´vreckovych´ fotakov, ked uz chce moze si kupit taky. rozmerovo je sice mensi a moze oproti robustnejsiemu surodencovi vyzerat menejcenne, ale je to len tvar krabicky v ktorej je elektronika.

kupit si slecna moze samozrejme co chce, no jej podmienkam vyhovuje tak 0 moznosti z tych asi 1923819, ktore su dnes dostupne.
 
beholder
2010-02-14 21:54:12+01
príspevok od: marian004
ked si citam toto vlakno, mam pocit, ze zvysoka pohrdate kazdym, kto nechce kupit fototechniku za minimalne 2.000 eur!! slecna sa pyta na panasonic GF-1, tak preco jej noedpovedat slusne? ak potrebuje nieco medzi zrkadlovkou a kompaktom, tak potom su tu predsa ultrazoomy, tak preco by si ho nemohla kupit ked nechce nosit tazke objektivy? mozno s ultrazoomom za dobreho svetla spravi lepsi zaber ako niekto s Canon 5D (nemyslim teraz technicku kvalitu, ale skor fotku co ma dusu)!
...ak to vyznelo pohŕdavo....zakladateľke témy sa ospravedlňujem....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()