Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

canon 50D AF microadjustment a sigma + tamron objektivy

banjo
2010-02-22 19:26:07+01
Prepacte ak uz bola na toto tema riesena vo fore ,ale ja som nic poriadne nenasiel. Ide mi o to ci canon 50D /7D,5D mark2 a podobne/ktore maju AF microadjustment setting v menu, su kompatibilne s objektivmy sigma a tamron koli FF a BF, a ci sa da v canon 50D AF microadjustment settingu oznacit konkretny objektiv, spravit nejake kroky + alebo - AF microadjustment aby sa odstranil problem s FF alebo BF a fotoaparat je schopny pri vymene objektivu automaticky toto nastavenie menit na objektiv ktory bol dokalibrovany , alebo sa to musi robit po vymene manualne na kazdy objektiv ? dik za info:)
 
bear
- moderator
2010-02-22 19:39:39+01
korekcia moze byt nastavena pre telo fotoaparatu (v tom pripade sa dany posun aplikuje na vsetky objektivy ), alebo len pre dany objektiv (tusim max 26 objektivov). Pri sigme/tamrone som tu korekciu neskusal zapamatat. Stretol som sa s jednou sigmou 150-500 co mala na 150mm frontfocus a na 500mm bola ok a na to by bola kazda korekcia len kompromis.
 
banjo
2010-02-22 23:05:43+01
príspevok od: bear
korekcia moze byt nastavena pre telo fotoaparatu (v tom pripade sa dany posun aplikuje na vsetky objektivy ), alebo len pre dany objektiv (tusim max 26 objektivov). Pri sigme/tamrone som tu korekciu neskusal zapamatat. Stretol som sa s jednou sigmou 150-500 co mala na 150mm frontfocus a na 500mm bola ok a na to by bola kazda korekcia len kompromis.
dakujem za info, stiahol som si canon 50D manual a je to tam popisane ako hovoris,20 objektivov sa moze zaregistrovat do pamate a bude to automaticky rozlisovat podla typu objektivu, ale bohuzial nieje tam popis ci to funguje aj s inym vyrobcom ako Sigma ci Tamron, popozeram na forach, mam zaujem zakupit koli tomuto 50D a budem mat pokoj s FF a BF , momentalne mam 450D a kedze su ospevovane niektore sigmi a tamrony, ktore su samozrejme omnoho lacnejsie ako canon objektivi tak to skusim s tou 50D, uz len koli iso. Dakujem a dobre svetlo :)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()